Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sakoma, savi marškiniai – arčiau kūno. Gal ir tiesa, jei kalbėsime apie marškinius. Tačiau prabilus apie poreikius, mintis ir troškimus, neretai pastebime, kad save nustūmėme toli toli į eilės galą...

Sakoma, savi marškiniai – arčiau kūno. Gal ir tiesa, jei kalbėsime apie marškinius. Tačiau prabilus apie poreikius, mintis ir troškimus, neretai pastebime, kad save nustūmėme toli toli į eilės galą...

REKLAMA
REKLAMA

Norite rasti daugiau laiko sau? Pasikalbėkite su savimi, pasidomėkite, ko iš tiesų siekiate ir kur link kreipiate gyvenimo vairą. Aiškiai įsisąmoninti tikslai, suformuluoti siekiai ir perprastos bei išgyventos emocijos leis pasiekti vidinės harmonijos ir nukreips pačia teisingiausia linkme.

Dauguma gyvename pašėlusiu ritmu. Neturime laiko ne tik svarbiausiems dalykams. Neturime laiko net sau. Lapkritis – metas, kai pati gamta mus, atrodytų, panardina į apmąstymus ir meditaciją, gali tapti ne tik vienu niūriausių metų mėnesių. Šis mėnuo gali tapti laiku, kai pagaliau suvoksime savo tikslus, o kartu ir savotišku tvirtu slenksčiu, nuo kurio žengsime svajonių įgyvendinimo link.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmieji žingsniai

15–30 minučių per dieną su savimi – kaip tik tai, ko reikia sėkmingai pradžiai. Šis laikas neturėtų būti švaistomas be reikalo: neleiskite jūsų trukdyti, atsipalaiduokite, nustumkite į šalį kitas pareigas ir darbus.

Pusvalandis savo pomėgiams, dalykams, kurie teikia malonumą ir pasitenkinimą, padeda išvengti per dieną patiriamo streso, leidžia dirbti produktyviau, ir, sakoma, net jaunina.

Kaltė ar būtinybė?

Laikas, kurį įtemptoje dienotvarkėje, tarp gausybės darbų ir pareigų, skiriame sau, neretai sukelia kaltės jausmą: ar galima mėgautis gyvenimu, jei dėmesio reikalauja susirgęs vaikas? Jei kompiuterio ekrane vis dar išdavikiškai blyksi taip ir nepabaigta ataskaita? O gal laiko sau galima skirti tik tada, kai bus iššveisti ir iškuopti visi namų kampai?

Apkrauti save darbais ir pareigomis, tegul ir labai svarbiais, atrodo taip įprasta, o džiaugtis gyvenimu ir gilintis į save – kone nuodėmė. Vis dėlto psichologai primena, kad viskas priklauso nuo to, kaip vertinsime asmeninį laiką ir susidėliosime prioritetus. Juk viskas ima atrodyti kitaip, jei laiko sau skyrusi mama bus kantresnė įkalbinėdama mažylį išgerti jam visai negardžią ramunėlių arbatą, jei ataskaita, prie kurios būtų sėdėta dar keletą valandų, staiga stebuklingai bus pabaigta vos per pusvalandį, arba kils įkvėpimas ne tik sutvarkyti namus, bet ir atnaujinti interjerą. Įsisąmoninus, kad laikas sau – anaiptol ne prizas už gerai atliktus darbus, o natūrali būtinybė, savotiška dvasinės higienos priemonė, viskas susidėlios į savo vietas.

REKLAMA
REKLAMA

Laikas sau. Kas tai?

Visų pirma turėtumėte tvirtai nuspręsti, kad skirsite jo sau kiekvieną dieną. Liaukitės išgyvenę kaltę dėl to, kad į pirmą vietą išstumiate save.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų