Pridengti galvą esant šaltam orui ypač svarbu dėl to, kad būtent galva išspinduliuoja net 60 proc. visos kūno šilumos. Peršalus galvą labiausiai tikėtina pasekmė – ūmi virusinė kvėpavimo takų infekcija, kuriai kilti susidaro palankios sąlygos, ne susiaurėja kraujagyslės, silpnėja gleivinių apsauga.
Labai svarbu, kad kepurė tinkamai uždengtų ir ausis, nes peršalus jas gali kilti ausų uždegimas, galintis turėti labai rimtų pasekmių. Be to, esant didelei minusinei temperatūrai galima nušalti ausis. Ausys tokios pažeidžiamos todėl, kad ausų kriauklę dengiančioje odoje nėra riebalinio audinio.
Kepurę vengiančios nešioti moterys ir merginos turėtų žinoti, kad vaikštant šaltyje be galvos apdangalo, poodinės kraujagyslės susiaurėja ir į plaukų folikulus nebepatenka pakankamai deguonies bei maistinių medžiagų. Plaukai išsausėja, tampa blankūs, ima lūžinėti ir slinkti.
Kita labai reikšminga kūno dalis kurios nereikėtų sušalti – tai kojos. Jei sušąla pėdos, kuriose yra daugybė su kitais organais susijusių receptorių, sušąla ir visas organizmas. Dėl šios priežasties dažniausiai susergama įvairiomis peršalimo ligomis, šlapimo organų ligomis, kurios gali komplikuotis sunkiomis ligomis – plaučių uždegimu, meningitu.
Taip pat svarbu tinkamai uždengti ir kaklą, kad neištiktų kaklo raumenų, gerklės ar plaučių uždegimas. Pirštinėmis neapsaugotų rankų oda greitai skeldėja ir kelia skausmą.
Specialistai pataria žiemai rinktis galvos apdangalą, taip pat kojines, pirštines ir šaliką iš kokybiškų, natūralių medžiagų, žiūrėti, kad būtų ne per ploni ir nekeltų alergijos.