Kuri G raidė yra teisinga? Tūkstančiai pateikia klaidingą atsakymą

Tyrimas atskleidė, kad milijonai žmonių negali rasti raidės G. Nors visi mes mažąją „g“ raidę esame matę kokį milijonus kartų, kai kuriems parašyti šią raidę yra sudėtinga.

Kadangi „G“ didžioji atrodo visai kitaip, nei spausdinta „g“ mažoji, gali būti netikėtai sudėtinga ją išsirinkti iš eilės.

Tad ar jums tai pavyks?

Esate teisūs, jei išsirinkote antrą numerį arba aukščiau esančio paveikslėlio viršutiniame dešiniajame kampe esančią „g“.

Jei jums pasisekė, reiškia, kad esate akylesni už daugumą.

Johno Hopkinso universiteto mokslininkai atskleidė, kad spausdintą „g“ mažąją taip sunku identifikuoti todėl, kad niekuomet jos nerašome.

Kadangi dažniausiai į šį ženklą dėmesio nekreipiame, akims sunkiau jį pastebėti.

Mokslininkas Michaelis McCloskey‘is, tyrimo vadovas, paaiškino: „Manome, kad jei pakankamai ilgai į ką nors žiūrime, ypač jei turime atkreipti dėmesį į daikto formą, pavyzdžiui, skaitydami, tuomet turėtume žinoti, kaip tas daiktas atrodo.

Tačiau mūsų tyrimo rezultatai rodo, kad taip yra ne visuomet.

Gali būti, kad daugelio raidžių formas išmokstame mokykloje, kai turime jas rašyti, o „g“ raidės apatinės kilpelės niekuomet nesimokome rašyti, todėl jos formos taip gerai neišmokstame.“

Tyrimo rezultatus išbandę praktiniu būdu, mokslininkai atrado, kad tik septyni suaugusieji iš 38 sugebėjo identifikuoti teisingą „g“ raidę.

Iš šių įžvalgių tyrimo dalyvių tik vienas sugebėjo taisyklingai parašyti abi raidės formas.

Kimberley Wong, Johno Hopkinso universiteto studentė, paaiškino: „Dalyviams sakėme: „Yra dvi raidės „g“ formos. Ar galite jas parašyti?“ Tada žmonės žiūrėdavo nesuprasdami, jie neįsivaizdavo, kaip tai padaryti.

Po keleto raginimų, kai pakartodavome, kad yra du skirtingi „g“ raidės tipai, kai kurie vis tiek tvirtindavo, kad nėra jokios antros „g“ formos.“

Tai – ne vienintelis nuostabą keliantis testas, kurio žmonės negali išspręsti.

 


Rašyti komentarą...
,
,
2018-10-01 14:31:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Niekada taip nerasydavome, tai vadinasi teisingas 5 tipas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų