Krepšinio sirgaliai į Lietuvą gali atvežti tymų užkratą

Kaip teigia Užkrečiamų ligų ir AIDS centras (ULAC), per pirmąjį šių metų pusmetį nustatyti septyni tymų atvejai, kai pernai per visus metus buvo registruoti tik du, o užpernai – nė vieno susirgimo tymais.

Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuras įspėja, kad Europos regione susirgimų tymais sparčiai daugėja. Tai ypač pastebima Prancūzijoje, kur tarp sausio ir kovo užregistruota 4937 tymų atvejų. Tuo tarpu 5090 susirgimo atvejų buvo užregistruota per visus 2010-uosius metus.

Kadangi ši liga dažniausiai yra įvežama, ULAC Imunoprofilaktikos skyriaus visuomenės sveikatos specialistė Rasa Znaidauskienė nerimauja, kad padidėjęs tarptautinių kelionių skaičius didina ir tymų viruso įvežimo riziką į įvairias šalis, tarp jų ir į Lietuvą

Medikai įspėja, jog, kaip ir kitų užkrečiamųjų ligų, šios ūmios virusinės infekcijos atvejų gali smarkiai padaugėti per Europos krepšinio čempionatą, vyksiantį 2011 m. rugpjūčio 31 d. – rugsėjo 18, kai į Lietuvą plūstelės tūkstančiai sirgalių.

Faktai

Tymams imlūs – ir vaikai, ir suaugusieji.Tymų gydymas – komplikuotas, nes vaistų veikiančių šį virusą, nėra. Ligos gydymo tikslas – palengvinti ligos simptomus. Susirgę tymais pacientai miršta labai retai, ir tai dažniausiai yra ligos komplikacijų – meningito ar encefalito pasekmė. Deja, Bulgarijoje nuo tymų per 2009-2010-uosius mirė 24 vaikai.Vieną kartą susirgus tymais, daugiau jie nebepasikartoja.Tymais suserga dažniausiai neskiepyti ar tie, kuriems buvo suleistos ne visos vakcinos dozės.

REKLAMA

Pasak gyd. Arūno Girčio susirūpinti turėtų visi, kurie nėra nuo šios ligos pasiskiepiję arba nėra ja sirgę. Tymų vakcina pasaulyje skiepijama jau daugiau nei 40 metų. Lietuvoje nuo tymų pradėta skiepyti 1964 metais. Tai gyvų susilpnintų virusų vakcina, skiepijama antraisiais gyvenimo metais. Kad susidarytų ilgalaikis imunitetas ir imuninės atminties mechanizmai, tymų vakciną būtina įskiepyti bent du kartus. Skiepijama kombinuota tymų-epideminio parotito-raudonukės (MMR) vakcina.


Rašyti komentarą...
n
nu nu
2011-07-22 20:13:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
O afrikieciai turbut atves aids ir maliarija, jo ? debilu lizdas.... kokie dar tymai?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų