naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Sergančiųjų širdies ir kraujagyslių ligomis amžius nuolat jaunėja. Nors iš pradžių gali pasirodyti, kad iššokusios kojų venos, galūnių tirpimas ar maudimas yra nereikšmingi simptomai į kuriuos neverta kreipti dėmesio, vis dėlto, kraujagyslių chirurgas Narimantas Markevičius skuba įspėti – išsitirti būtina kuo skubiau.

Sergančiųjų širdies ir kraujagyslių ligomis amžius nuolat jaunėja. Nors iš pradžių gali pasirodyti, kad iššokusios kojų venos, galūnių tirpimas ar maudimas yra nereikšmingi simptomai į kuriuos neverta kreipti dėmesio, vis dėlto, kraujagyslių chirurgas Narimantas Markevičius skuba įspėti – išsitirti būtina kuo skubiau.

REKLAMA
REKLAMA

Į kokius simptomus reikėtų atkreipti dėmesį?

Pasak kraujagyslių chirurgo Narimanto Markevičiaus, kojų venų ligos yra plačiai paplitusi problema. „Kojų venų ligos arba kitaip lėtinis veninės kraujotakos nepakankamumas – viena labiausiai paplitusių ligų visame pasaulyje. Vienokio ar kitokio laipsnio veninės kraujotakos nepakankamumą turi kas 6 pasaulio moteris ir kas 10 vyras. Vakarų pasaulyje, išsivysčiusiose šalyse sergančiųjų dalis dar didesnė,“ – pasakoja specialistas.

REKLAMA

Simptomai į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį:

  • Kojų venų išsiplėtimas;
  • Kojų tinimas;
  • Odos spalvos pakitimai kojose;
  • Kojų tirpimas, mėšlungis;
  • Greitas kojų nuovargis;

Žinoma, išsiplėtusios kojų venos ne visuomet reiškia susirgimą. Pasak chirurgo N. Markevičiaus, geriausiai situaciją gali įvertinti kraujagyslių specialistas, dar kitaip vadinamas angiochirurgas, kuris išklausęs visus nusiskundimus, atliks ultragarsinį tyrimą ir nuspręs ar reikia gydyti, ar užteks įvairių profilaktinių procedūrų.

REKLAMA

Šiuolaikiniai gydymo metodai

Šiais laikais egzistuoja ne viena kraujagyslių gydymo galimybė. Jei kraujagyslių chirurgas diagnozuoja veninės kraujotakos nepakankamumą, atliekamos varikozinių venų šalinimo operacijos. Šios operacijos skirstomos į lazerines ir chirurgines. Lazerinės venų operacijos yra auksinis standartas venų chirurgijoje pasaulyje ir jos atliekamos „Antejos“ dienos chirurgijos centre Vilniuje.

REKLAMA
REKLAMA

Kraujagyslių chirurgas Narimantas Markevičius sako, kad tokių operacijų atlikimas stacionare turi daug pranašumų: „Atliekant šias operacijas stacionare pacientai praleidžia tik vieną dieną, be to, jas atliekant taikoma tik vietinė nejautra.“ Taip pat kraujagyslių chirurgas akcentuoja, kad operacija visai neskausminga, o iš karto po jos atlikimo pacientas gali vaikščioti, na, o po 12  valandų ir vairuoti automobilį. Operacija lazeriu turi ir daugiau privalumų:

REKLAMA
  • Po operacijos nelieka randų, kadangi ji atliekama be pjūvių.
  • Pacientas iš karto grįžta į įprastą gyvenimo ritmą
  • Momentiškai atsistato veninė kraujotaka kojose
  • Pagerėja bendra paciento savijauta
  • Po mėnesio „Antėja“ specialistai atlieka kontrolinį patikrinimą.

Jei po kraujagyslių chirurgo konsultacijos, įvertinus veninę kraujotaką nusprendžiama, kad operacija neindikuotina ir išsiplėtusios kojų smulkios venos ir kapiliarai yra tik kosmetinio pobūdžio, „Antėjos“ dienos chirurgijos centre atliekamos visos neopracinės veninių šakų ir kapiliarų šalinimo procedūros, pavyzdžiui, skleroterapija ir šalinimas „Cutera“ lazeriu.

REKLAMA

Išskirtinė paslaugų kokybė ir moderniausi sprendimai

Šį mėnesį atsidariusiame „Antėjos“ dienos chirurgijos centre Vilniuje visų pacientų laukia išskirtinė galimybė gauti patyrusių chirurgų, ginekologų, urologų, kraujagyslių chirurgų, traumatologų paslaugas greitai ir kokybiškai.

Aukščiausia kokybe išsiskiria ne tik aptarnavimas, bet ir operacinės patalpos, palatos bei įranga. „Antėjos“ atstovų teigimu, operacinėse įrengtos pačios naujausios vėdinimo sistemos, o atliekant operacijas naudojami naujausios kartos ir aukšto technologinio lygio medicininiai prietaisai. Po procedūros pacientai gali įsikurti naujai įrengtose, jaukiose vienvietėse palatose, kur juos prižiūri aukščiausios kvalifikacijos specialistai, ir kuriose jie gali ramiai sveikti.

„Antėjos“ dienos chirurgijos centre dirba savo srities profesionalai, kurie ne tik kokybiškai atlieka reikalingas procedūras, bet ir skiria laiko pacientų konsultacijai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų