REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į Klaipėdos ligoninę dėl kūno nudegimo pirmadienį atvežtas vaikas, pranešė Policijos departamentas.

Į Klaipėdos ligoninę dėl kūno nudegimo pirmadienį atvežtas vaikas, pranešė Policijos departamentas.

REKLAMA

Pasak pranešimo, 2013 metais gimęs berniukas į ligoninę pristatytas 18 val. 37 min. iš namų Žemynos gatvėje.

Vaikas nukentėjo namo kieme apsipylęs degiu skysčiu.

Patyrė trauminį šoką

Kaip TV3 žinias informavo Klaipėdos greitosios pagalbos stoties vadovė Nijolė Dambrauskienė, vaikas atvežts trauminio šoko būklės. Šiuo metu būklė yra vidutinio sunkumo, stabili. Aišku, laukia ilgas, sudėtingas gydymas

Vaikas nuvežtas su kaklo, viršutinės krūtinės dalies, dešinės rankos, pilvo viršutinės dalies nudegimais į Vaikų ligoninės reanimaciją“, – komentavo Klaipėdos greitosios pagalbos stoties vadovė Nijolė Dambrauskienė.

Atvykus greitąjai pirmąją pagalbą teikė vaiko mama – dėjo šaldomuosius kompresus.

Gelbėjimą iš jos perėmė medikai. Vaikas apdegė 10 procentų kūno, tai antro laipsnio nudegimas.

REKLAMA
REKLAMA

Teiks pagalbą

Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su Valstybinės vaiko teisių apsaugos tarnyba, buvo gauta žinia, jog prireikus šeimai tolimesnės pagalbos, viskuo bus pasirūpinta.

REKLAMA

Kaip tv3.lt sakė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Klaipėdos apskrities skyriaus vedėja Gintarė Noliūtė, vaiko teisių gynėjai yra visuomet pasirengę padėti ir reaguoja į kiekvieną gautą pranešimą apie galimą vaiko teisių pažeidimą, ne išimtis ir šis atvejis.

„Apie nelaimę mus informavo policijos pareigūnai. Šiuo metu svarbiausia vaiko sveikata, o kai tik jis atsigaus, vyksime pasikalbėti, jei šeimai reikės pagalbos, ją inicijuosime“, sakė vedėja.

REKLAMA
REKLAMA

 

Ragina saugotis

Ji taip pat atkreipė tėvų dėmesį į vaikų saugumą prasidėjus šiltajam metų sezonui. Mat būtent šiuo metu padaugėja vaikų patiriamų traumų gamtoje, prie vandens telkinių ir pan.

Kad ir kur atostogautų mūsų vaikai, pasirūpinkime ir priminkime jiems, kaip saugiai elgtis gamtoje ar namuose, kaip ir kur ieškoti pagalbos ištikus bėdai ar susižeidus.

Išlikime budrūs net ir tuomet, kai laiką leidžiame kartu su savo mažaisiais.

Vaikai smalsūs, judrūs, linkę tyrinėti aplinką ir išbandyti visa kas nauja, nepatirta, todėl – kai laisvo laiko daug, o suaugusiųjų priežiūros mažai – gali įvykti skaudžios nelaimės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visuomet apžiūrėkime ir įvertinkime ar ten, kur laiką leidžia vaikai saugiai praverti langai – ar mažylis negalės užsilipti ant palangės ir persisverti, iškristi per langą. Svarbu atsiminti, kad įvairūs apsauginiai tinkleliai nuo vabzdžių nėra vaikų saugumą užtikrinanti priemonė.

Vandenyje ir žaidžiant prie vandens vaikams gali kilti staigus pavojus, užtenka gurkštelėti vandens, parvirsti ar tiesiog pritrūkti plaukimo įgūdžių. Todėl tinkamai įvertinkime, kaip arti vaiko derėtų būti, iš kur jį stebėti, kad prireikus, pavyktų užtikrinti jo saugumą.

REKLAMA

Pripučiami baseinėliai, talpos lietaus vandeniui, tai irgi pavojaus šaltiniai, jeigu vaikutis liks be priežiūros.

Vyresnio amžiaus vaikams išsamiai reikėtų paaiškinti apie pavojus nepažįstamoje aplinkoje – kokia grėsmė yra šulinys, vandens telkinys, nuotekų duobė, miškas.

Pasikalbėkime su vaikais ir apie šuolių į vandenį pavojus, juk tai gali būti mirtinai pavojinga.

Pokalbių su vaikais apie saugų elgesį, apie vasaros pramogų pavojus niekuomet nebus per daug. Pasikalbėkime su jais.

Vasara ne tik atostogų, bet ir švenčių metas. Neužmirškime, kad esame pavyzdžiu savo vaikams, esame atsakingi už juos ir jų saugumą. Pasirūpinkime, kad aplinka, kurioje yra mūsų vaikai būtų saugi, o prireikus, jais galėtų pasirūpinti patikimi žmonės. Tegul atostogos dovanoja daugybę gražių prisiminimų ir nepamirštamą laiką kartu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų