naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sodos bikarbonatas, naudojamas duonai ir pyragams kildinti, prekybos centre kainuoja centus, bet jis turi daugybę įvairių panaudojimo būdų, ir gali sutaupyti jums krūvas pinigų.

Sodos bikarbonatas, naudojamas duonai ir pyragams kildinti, prekybos centre kainuoja centus, bet jis turi daugybę įvairių panaudojimo būdų, ir gali sutaupyti jums krūvas pinigų.

REKLAMA

Užuot pirkę brangias valymo priemones, naudokite sodos bikarbonatą, kuriuo galima valyti visą eilę namuose esančių daiktų.

Nuplaukite senas dušo užuolaidas

Jei turite dušo užuolaidą, ant kurios jau pradėjo kauptis pelėsiai, užuot ją išmetę ir pirkę naują, užuolaidą išvalykite soda. Tiesiog išskalbkite skalbimo mašinoje su pora rankšluosčių, žemoje temperatūroje, ir įpilkite 100 g sodos bikarbonato vietoj skalbimo miltelių skalbimo ciklo metu, bei 100 ml acto skalavimo ciklo metu. Palikite užuolaidą išdžiūti ir ji atrodys beveik kaip nauja!

Pašalinkite vyno dėmes iš kilimo

Vynas ant kilimo – tikras košmaras, bet jai nutiko tokia nelaimė, dar nepulkite į paniką. Pasiimkite popierinių rankšluosčių ir sugerkite kiek įmanoma daugiau skysčio. Tuomet dėmę dosniai pabarstykite soda. Palikite taip maždaug valandai, kad drėgmė susigertų, o tada dulkių siurbliu išsiurbkite sodos likučius, rašoma thesun.co.uk.

REKLAMA

Atsikratykite nemalonaus žuvies kvapo

Jei vakarienei gaminate žuvį, bet jos kvapo pakęsti negalite, šviežia žuvį maždaug valandą palaikykite litro vandens ir dviejų valgomųjų šaukštų sodos tirpale, įdėję ją į šaldytuvą. Žuvį gerai nuskalaukite ir prieš gamindami nusausinkite.

REKLAMA

Išvalykite mikrobangų krosnelę

Jei jūsų mikrobangų krosnelė dėl dažno naudojimo jau atrodo nekaip, pasigaminkite dviejų valgomųjų šaukštų sodos 200 ml vandens tirpalą ir jį supilkite į mikrobangei tinkamą indą. Jį į mikrobangę įdėkite trims minutėms, aukštu režimu, o tada mikrobangės vidų gerai iššluostykite drėgna šluoste.

Iš baldų šalinkite cigarečių kvapą

Soda taip pat padeda atsikratyti nemalonaus cigarečių kvapo, įsigėrusio į minkštus baldus – sofas tereikia nubarstyti soda. Palikite miltelius ant baldų paviršiaus keletui valandų, o tada išsiurbkite.

Išvalykite savo plaukų šepetį

Plaukų šepetį galim atgaivinti ir prikelti naujam gyvenimui jį išmirkius 600 ml vandens ir dviejų arbatinių šaukštelių sodos tirpale. Šepetį vandenyje kiek pajudinkite, kad atsilaisvintų visi jame įstrigę plaukai ir nešvarumai tarp šerelių, o tada dar palikite mirkti maždaug valandai. Prieš kitą kartą naudodami gerai išskalaukite vandeniu ir nusausinkite.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų