Nors siūlės gali atrodyti šiek tiek keistai, jos yra būtinos daugeliui apatinio trikotažo rūšių. Sužinokite daugiau apie „kišenėles“ ir jų paskirtį.
Suteikia komfortą
Pagrindinė „kišenėlės“ paskirtis – užtikrinti patogumą.
Klostė yra kvėpuojantis ir drėgmę praleidžiantis sluoksnis, kuris jautrią vietą išlaiko sausą, vėsią ir vėdinamą. Dėl to apatiniai drabužiai tampa ne tik daug patogesni, bet ir padeda išvengti dirginimo ir infekcijų.
Panašiai klostė kartais tarnauja kaip apsauginis barjeras nuo mažiau patogių apatinių drabužių medžiagų. Pavyzdžiui, beveik visuomet siūlomos nėriniuotų apatinių kelnaičių klostės, kurios suteikia papildomo komforto, tačiau ne visuomet yra būtinos medvilniniams apatiniams.
Prailgina apatinių drabužių tarnavimo laiką
„Kišenėlė“ ne tik suteikia patogumo, bet ir padeda prailginti apatinių drabužių tarnavimo laiką. Kadangi klostė yra papildoma audinio dalis, ji sutvirtina tarpkojo sritį, todėl švelnesni audiniai mažiau pažeidžiami. Šis papildomas audinys taip pat padeda apsaugoti pagrindinę apatinių kelnaičių medžiagą nuo dėmių ar nusidėvėjimo, rašoma thirdlove.com.
Kodėl viename gale klostė atvira?
Yra dviejų tipų klostės: atviros ir uždaros. Atvira klostė – tai „kišenėlė“, kurios viena pusė yra atvira. Uždara klostė neturi atviros pusės ir yra visiškai įsiūta į apatinius drabužius.
Daugelis apatinio trikotažo gamintojų, norėdami sumažinti išlaidas, gamina moteriškus apatinius drabužius su atviromis klostėmis, nes jiems pasiūti reikia mažiau audinio. Atviros ir uždaros klostės funkciniu požiūriu iš esmės nesiskiria.
Kodėl tamprės turi klostes?
Galbūt esate girdėję apie tamprių (leggins) klostes. Nepainiokite jų su apatinių kelnaičių klostėmis, kurios yra papildoma audinio dalis, prisiūta prie apatinių kelnaičių pagrindo. Tamprių klostės – tai trikampio ar rombo formos audinio gabalai, sudarantys tamprių tarpkojo sritį.
Pagrindinės tamprių klosčių paskirtys yra šios:
- Siūlių sutvirtinimas. Tamprių klostės neleidžia jų priekio, nugaros ir šonų siūlėms susijungti viename taške. Jei siūlės susikirstų tarpkojo srityje be tarpkojo apsaugos, būtų didesnė tikimybė, kad atliekant pratimus siūlės plyštų arba įplyštų. Klostės padeda tolygiai paskirstyti spaudimą skirtingoms siūlėms ir neleidžia tamprėms plyšti.
- Maskuoja lytinius organus. Į tarpkojį įsiūtas audinio gabalėlis tarnauja kaip plokščias sluoksnis, todėl sumažėja tikimybė persišviesti lytiniams orgnamas. Tai ypač tinka moterims, kurios mėgsta mūvėti tampres be kelnaičių.
- Suteikia judesių laisvę. Klostės išlaiko prigludimą ir kartu suteikia didelę judėjimo laisvę.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!