• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Viduržemio jūros kruizas, Karibų jūros kruizas, transatlantinis kruizas – skamba magiškai, tiesa? Ko gero, daugeliui mūsų šie žodžiai asocijuojasi su vaiskiai žydra jūra, lėtais pasivaikščiojimais deniu tingiai leidžiantis saulei, prabangiomis vakarienėmis laivo restorane, gaiviais kokteiliais prie baseino, romantiškomis pažintimis, daugybe uostų ir jūrininkų – visu tuo, kas sukuria tą nenusakomą kruizo atmosferą. Tačiau yra ir manančių, kad kruizas skirtas tik turtingiems pensininkams, šeimoms su mažais vaikais ir tinginiams, t. y. žmonėms, turintiems pakankamai pinigų ir galintiems daug sumokėti už tai, kad juos kažkas kažkur nuplukdys ir pamaitins, rašo kelionių tinklalapis makalius.lt.  

REKLAMA
REKLAMA

Laikas paneigti stereotipus ir įvertinti, kaip yra iš tiesų!  

Aplinka  

Į kruizus keliautojus plukdo didžiuliai, keliolikos denių laivai, kuriuose telpa keli tūkstančiai žmonių. Tad norint geriau suprasti, kokia publika susirenka, kruizinį laivą reikėtų įsivaizduoti kaip didžiulį, prabangų viešbutį ant vandens. Taigi kolektyvas bus tikrai įvairus, nes tikimybė, kad į vieną vietą susirinks keli tūkstančiai vien tik pažinčių ieškančių romantikų, senjorų ar šeimų su mažais vaikais, beveik lygi nuliui. Nesvarbu, kaip keliaujate – vieni, su antrąja puse, draugų būreliu ar vaikučiais, laive tikrai rasite bendraminčių. Taip pat neturėtumėte nustebti, kad kruizo metu sutiksite įvairių tautybių žmonių – kruizai darosi vis populiaresnė pramoga.  

REKLAMA

Kajutės  

Laivo kajutės įrengtos kaip viešbučio kambariai, jos taip pat būna skirtingų dydžių ir prabangos lygių, taigi jūsų bilieto kaina iš esmės priklausys nuo to, kokį kajutės tipą pasirinksite. Pačios pigiausios – vadinamosios „vidinės kajutės“, be lango. Kiek brangesnės ir prabangesnės – kajutės su langu, taip pat kajutės su balkonu. Pastarosios yra brangiausios, jos būna erdvios kaip viešbučio apartamentai, su balkonu, kuriame galima mėgautis jūros gaiva ir saulės šiluma. Į kelionę patartina įsidėti įvairių rūbų – dieną galėsite pasivaikščioti po uostus, į kuriuos užsuks laivas, tad pravers patogūs ir kasdieniai rūbai, o vakare eisite vakarieniauti į laivo restoraną, kur, tikėtina, bus laikomasi tam tikro aprangos kodo. Be to, kartą kruizo metu laive paprastai būna rengiama gala vakarienė, kurios metu dėvimi vakariniai rūbai.

REKLAMA
REKLAMA

Maršrutai ir įspūdžiai  

Pradėję domėtis galimais kruizų maršrutais nustebsite – jų pasirinkimas tikrai didelis. Be labiausiai žinomų Viduržemio ir Karibų jūros kruizų, galima leistis ir į Šiaurės Europos kruizus, kurių metu aplankysite Švediją, Norvegiją, Daniją, Estiją, Vokietiją, Olandiją ir kt., ilguosius kruizus, per Atlanto vandenyną nuplukdysiančius iki Pietų ar Šiaurės Amerikos, taip pat Raudonosios ir Arabijos jūrų, Pietų Afrikos, Australijos, Azijos kruizus – tereikia sugalvoti regioną ir, informacijos paieškoję internete, kruizą tikrai rasite.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vieni populiariausių – savaitės trukmės Viduržemio jūros kruizai. Jų metu paprastai aplankomi penki šeši uostai, diena praleidžiama atviroje jūroje. Vienam uostui apžiūrėti gali būti skiriamas pusdienis ar diena, tai priklauso nuo sudaryto laivo grafiko. Miestus, kuriuose prisišvartuoja laivas, galima apžiūrėti patiems arba įsigyti laive siūlomas ekskursijas. Daugelis keliautojų, norėdami sutaupyti ir nenorėdami stumdytis su kitais turistais, nusprendžia patys apžiūrėti miestą. Tai galima daryti Europos uostuose, tačiau prieš išlipant vieniems tolimesniuose uostuose, ypač Azijos, Afrikos ar Pietų Amerikos, reiktų pasidomėti jų saugumu ir pagrindinėmis taisyklėmis, kurias turistas privalo žinoti. Ilgiausi kruizai – transatlantiniai, trunkantys iki 20 dienų. Jų metu iš Europos (Genujos ar kito uosto) plaukiama į Šiaurės ar Pietų Ameriką, pakeliui aplankant įvairias salas. Tokios kelionės metu atviroje jūroje praleidžiamos penkios šešios dienos. Šie kruizai palieka daugiausia įspūdžių – jų metu ne tik aplankomi keli žemynai ir pamatoma daugybė be galo skirtingų miestų, bet ir pajuntamas tas nenusakomas buvimo bekraščiame vandenyne jausmas, regint tik hipnotizuojantį dangaus ir jūros horizontą.  

REKLAMA

Ką laive veikti?  

Šis klausimas ypač aktualus tampa tomis dienomis, kai plaukiama atviroje jūroje, neužsukant į uostus. Trumpuose savaitės maršrutuose tokia diena paprastai būna viena, tačiau ilguosiuose kruizuose jų būna daugiau, tad nieko keisto, kad žmonėms kyla klausimas, ar bus laive ką veikti? Laivą, kaip jau minėjome, reikėtų įsivaizduoti kaip didžiulį prabangų viešbutį ar net kaip miniatiūrinį miestą ant vandens, tad čia rasite visas įprastas pramogas – baseinus, sūkurines vonias, SPA, pirtis, užsiėmimų kambarius vaikams ir paaugliams, restoranus, barus; vakarais – šou programos, gyvo garso koncertai, diskotekos. Taip pat rengiamos kulinarijos pamokos, yra 5D kino teatrai, galima žaisti boulingą, mini golfą. Dauguma šių pramogų įskaičiuotos į kainą, išskyrus SPA paslaugas, a la carte restoranus, išskirtinius barus ir kavines, kino teatrus, boulingą, alkoholinius gėrimus. Laive atsiskaitinėsite specialia įlipimo kortele, į kurią pervesite tam tikrą pinigų sumą.

REKLAMA

Dažniausia keliautojų baimė – kad laive visą laiką pykins. To ypač baiminasi žmonės, kuriems teko atviroje jūroje plaukti valtimi ar nedideliu laivu ir jie patyrė visus supimo „džiaugsmus“. Tačiau palyginkite kruizinio laivo ir jachtos ar valties dydį – tai labai skirtingi dalykai! Be to, kruiziniuose laivuose yra galingi hidrostabilizatoriai, tad supimas laive tikrai menkas, didžioji dauguma keliautojų jaučiasi puikiai, o tą lengvą sūpavimą laiko maloniu potyriu. Tačiau, be abejo, jeigu esate itin jautrus net ir menkiausiam supimui, prieš kelionę reikėtų išgerti vaistų nuo jūros ligos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kainos ir kokybės santykis  

Ilgą laiką buvo tikima, kad kruizai yra išskirtinai prabangos prekė, tačiau tokia nuomonė po truputį keičiasi. Kruizų galima rasti už įvairiausias kainas – tai priklauso nuo pasirinkto maršruto, kajutės tipo ir kelionės laiko. Pavyzdžiui, septynių dienų kruizas Viduržemio jūra rudenį (spalio–lapkričio mėnesiais) žmogui gali kainuoti 1 000–1 500 Lt vidinėje kajutėje, 1 800–2 500 Lt kajutėje su langu, 2 000–3 500 Lt kajutėje su balkonu. Užsisakant vietas apartamentuose („Delux Suite“ ir pan.), vieta žmogui gali kainuoti iki 7 000 Lt. Prie šių kainų dar reikia pridėti aptarnavimo mokestį (7 eurai per dieną). Taigi kainų įvairovė didelė, kiekvienas gali išsirinkti tinkamiausią variantą pagal savo lūkesčius ir finansines galimybes.  

REKLAMA

Į kainą įeina maitinimas (pusryčiai, pietūs, vakarienė ir užkandžiai bei picos bare 06:00–02:00 val.), pramogos laive, uosto mokesčiai. Atskirai tenka mokėti, jei norisi pavakarieniauti viename iš daugelio laive esančių a la carte restoranų, apsilankyti kazino ar SPA. Į kainą taip pat neįtraukti alkoholiniai gėrimai, o ir į laivą jų negalima įsinešti, tad šiuos gėrimus reikės pirkti laivo baruose ir restoranuose arba įsigyti „All inclusive“ gėrimų paketą, kurio kaina septynioms dienoms žmogui siekia 500–1 000 Lt. Rinkdamiesi kajutės tipą apsvarstykite, kokie yra jūsų kelionės lūkesčiai. Kajutė be lango gali būti puikus ekonominis variantas plaukiant į neilgą kruizą, trunkantį iki savaitės, tačiau plaukiant ilguosius, transatlantinius kruizus, tai gali varginti, ypač jei būtų prastas oras ir dienas tektų leisti laivo viduje. Nusprendus atostogas praleisti kruize ir planuojant būsimas išlaidas, nereiktų pamiršti, kad į jas reikia įtraukti ir išlaidas transportui iki uosto, iš kurio laivas išplauks ir į kurį grįš. Taigi, norėdami išleisti tam mažiau, kelionę planuokite iš anksto. Pigių bilietų ieškokite likus maždaug dviem mėnesiams iki suplanuoto kruizo pradžios. Jei turite vaikų, į kelionę pasiimkite ir juos – už vaikus iki 14 m. paprastai reikia sumokėti tik uosto mokesčius, o už 14–18 m. vaikus prašoma sumokėti tik uosto mokesčius ir pusę aptarnavimo mokesčio (3,5 euro per dieną).

REKLAMA

Ar verta ryžtis plaukti?

Kruizas yra nepaprastas potyris, keliavimo būdas, nepanašus į jokį kitą. Jeigu labiausiai mėgstate keliauti autostopu, miegoti palapinėje ir vien mintis apie keliones jūra jums kelia panišką baimę, kruizai galbūt nėra jums skirti. Tačiau nedvejodami rinkitės kruizą, jei jums kelionėje svarbu komfortas, geras aptarnavimas, saugumas, jei jus žavi mintis kiekvieną rytą pasitikti vis kitame uoste ir galimybė per trumpą laiką aplankyti daug skirtingų šalių ir miestų, jei dievinate sūrų jūros vėją ir ypač – jei nesate matę naktinio dangaus atviroje jūroje. Leiskitės užburiami!

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų