Kėdainiškė meldžia padėti jos vyrui: reikalinga skubi pagalba

Kėdainiškė Lina Gudavičienė kreipiasi į geros valios žmones ir prašo jų padėti.

Moters vyrui Kastyčiui Gudavičiui nustatytas žaibiškas hepatitas B, tad Lina prašo, kad žmonės nuvyktų į Kauno klinikų kraujo centrą ir paaukotų kraujo, grupė nesvarbi, nes kraujas bus išskaidytas.

„Apie 70% vyro kepenų jau yra pažeisti, situacija tikrai labai bloga, vyras stebimas reanimacijoje. Optimistiškai tikimės, kad vaistai padės ir Kastytis pradės sveikti, tačiau gydytojai nori apsidrausti, kadangi kepenys gali staigiai užgesti. Tuomet reikės ieškoti kepenų donoro, o transplantacijai reikalingas labai didelis kiekis kraujo. Gyvybiškai svarbu, kad žmonės kraujo paaukotų“, – prašo žmonių pagalbos Lina.

Primename, kad praeitą mėnesį VšĮ Nacionalinis kraujo centras (NKC) atkreipė visuomenės dėmesį, jog Lietuvos gydymo įstaigose esantiems pacientams kritiškai trūksta kraujo.

Tuo metu didžiausias buvo pirmos ir antros grupių kraujo trūkumas, tačiau NKC labai laukiami ir kitų kraujo grupių donorai. Atėjus atostogų metui ir pagerėjus oro sąlygoms, pritraukti kraujo donorų darosi vis sunkiau.

Visuomenės pagalba padovanojant kraujo gyvybiškai reikalinga onkologinėmis ir kitomis sunkiomis ligomis sergantiems ligoniams, gimdyvėms, į nelaimingą įvykį patekusiems žmonėms.

Prašo atvykti padovanoti kraujo

NKC kviečia kuo skubiau atvykti padovanoti kraujo ne tik apsilankant stacionariuose NKC padaliniuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, tačiau ir aktyviai dalyvaujant mobiliose kraujo donorystės akcijose, teigiama pranešime spaudai.

Norintys ir galintys padovanoti kraujo, kviečiami atvykti Vilniuje, Žolyno g. 34 bei Upės g. 9 (prekybos centre CUP), Kaune (Vytauto pr. 13), Klaipėdoje (Naikupės g. 28), Panevėžyje, (Nemuno g. 75) bei Šiauliuose (S. Daukanto g. 90)

Informaciją apie padalinių darbo laiką bei artimiausias mobilias kraujo donorystės akcijas galima rasti NKC internetinėje svetainėje: https://kraujodonoryste.lt/ ir socialiniame tinkle Facebook.


Rašyti komentarą...
G
Gita
2021-07-21 19:12:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gyvenciau kaune ar salia Kauno tikrai duociau krauja kiek reikia,jug zmogui gyvybe svarbi,nebukit zmones abejingi ,gal kazkada ir jums reikes tokios pacios pagalbos
Atsakyti
-11

a
arunas
2021-07-21 17:04:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
būtų koks migrantai ar gėjus kraujas atsirastų iškart.
Atsakyti
-31

K
Kira
2021-07-21 16:34:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesuprantu kraujo centro politikos. Aukojau kovo 29 d. Sekanti donorų dieną pas mus buvo birželio 28 d. Iš manęs atsisakė imti nes trūksta 1 dienos. Nesiskaito su donorais, kitaip neįvardinčiau. Tas griežtas 30 dienų barjeras moterims. Moteris labai mėgsta pavaikyti.
Atsakyti
-13

SKAITYTI KOMENTARUS (52)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų