Biržuose – akimirka iki nelaimės: vyrą nuo mirties išgelbėjo dvi penktokės

Iš valties iškritęs ir ežere plūduriavęs vyras už išgelbėtą gyvybę turėtų dėkoti pagalbos iškvietimą organizavusioms mokinukėms.

Kreipėsi į suaugusiuosius

Neišsigandusios ir sumaniai veikusios mergaitės – mažosios didvyrės tikrąja šio žodžio prasme. Praėjusį trečiadienį pėsčiųjų tiltu per Širvėnos ežerą keliavusios bendraklasės Lina Mikšytė ir Žiedė Pakalnytė net numanyti negalėjo, kad jų dėka liks gyvas žmogus.

Kaip pasakojo mergaitės, eidamos tiltu jos išgirdo neaiškų garsą, sklidusį nuo ežero salelės pusės.

„Įsiklausėme ir galvojome, kad tai paukštis ar vėjas“, – pasakojo Lina ir Žiedė kitą dieną po įvykio. Tik tada, kai prisėdo paežerėje, mergaitės suprato, kad tai žmogus šaukiasi pagalbos. Nuo vandens aidėjo duslus balsas: „Padėkit“. Geriau įsiklaususios mergaitės nebeabejojo, kad tai nelaimės ištikto žmogaus balsas.

Mergaitės nedvejodamos priėmė sprendimą kreiptis į prie tilto buvusius suaugusius žmones. Kad būtų greičiau, Lina šokusi ant dviračio, paskui jį metusi ir bėgte pasiekusi suaugusiuosius ir pranešusi apie vandenyje atsidūrusį žmogų. Tuoj pat telefonu buvo iškviesta pagalba.

Pasak specialiąsias tarnybas išvydusios ir įvykio vietoje atsidūrusios moters, mergaitės buvo labai susijaudinusios, netgi susigraudinusios, kai pamatė jau iš ežero ištrauktą ir į greitosios pagalbos automobilį medikų vedamą vyrą.

„Tikrai būtina dėkoti šioms mergaitėms, kad buvo drąsios, neišsigando ir nebuvo abejingos“, – sakė redakcijai pažįstama moteris.

Į krantą plukdė gelbėtojų valtis

Gelbėjimo operacija Astravo pusėje vyko apie 18 valandą, kai ugniagesiams gelbėtojams buvo pranešta apie vandenyje atsidūrusį žmogų. Gelbėtojus kvietė policija.

Atvykę gelbėtojai išvydo vandenyje, apie 250 metrų nuo kranto, apvirtusią valtį ir iškritusį žmogų. Jis buvo įkeltas į gelbėjimo valtį ir parplukdytas į krantą. Vyras buvo sušalęs, tačiau sąmonės nebuvo praradęs. Medikai jį išvežė į ligoninę.

„Rėkiau gal valandą“, – sakęs žmogus, tačiau, medikų manymu, jis tiek ilgai vandenyje nebūtų galėjęs ištverti.

REKLAMA

1952 metais gimęs vyras buvo paguldytas į ligoninę stebėjimui.

Už gyvybę žmogus turėtų būti dėkingas dviem dvylikametėms biržietėms Linai ir Žiedei. Abi mergaitės mokosi toje pačioje Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos klasėje.

Gražiai piešianti Lina lanko sporto mokyklą. Ji – krepšininkė. Muzikos mokyklą lankanti Žiedė dainuoja ir mokosi groti fortepijonu.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų