Kaunas nežada nusileisti Vilniui: eglę šiemet puoš išskirtinai

Tiesioginiai transliuojamos spaudos konferencijos metu buvo pristatyta Kauno Kalėdų eglė. Joje kurtos eglės viziją pristatė tekstilininkė Jolanta Šmidtienė bei Kauno savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Agnė Augonė. Rotušę papuoš tropikais alsuojanti drugelių oazė, kurie nutūps ir šventinę nuotaiką kauniečiams bei miesto svečiams kurs puošdami Kalėdų eglę.

Vis dar vykstant Kauno Kalėdų eglės pasiruošimo darbams, šiandien Rotušėje buvo pristatyta pagrindinės miesto eglės papuošimo idėja bei lauksiančios veiklos kalėdiniu laikotarpiu.

Kauno savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Agnė Augonė kalbėjo, kad kaip ir kasmet, taip ir šiemet Kaunas gyventojus ir miesto svečius kvies sutikti Kalėdas šiltai, kurias vainikuos įvairiausių renginių programa, giesmės ir Kalėdų Senelio rezidencija:

„Pagrindinis akcentas – eglės įžiebimas, tradiciškai kaip ir visuomet vyks paskutinį lapkričio šeštadienį, šiemet lapkričio 27 dieną. Vyks televizinis koncertas nuo pusės šešių vakaro per TV3 televiziją.“

A. Augonė taip pat atskleidė, kad koncertą puoš žymiausi Lietuvos muzikos atlikėjai, tokie kaip Iglė, Ieva Zasimauskaitė, Rafailas Karpis, Leonas Somovas ir kiti.

„Kitų nenoriu atskleisti, kad pamatytumėte tiesioginės transliacijos metu per televizorių. Aišku, pasirodys ir Egidijus Dragūnas, tačiau vienintelis išskirtinumas bus tai, kad koncertas bus skirtas televizijos žiūrovams. Miestiečius raginame likti namuose, stebėti koncertą per televizorių ekranus, juolab, kad filmavimai vyks dviejose vietose, kurias pamatysite transliacijos metu“, – pasakoja A. Augonė.

Pasak jos, dalį koncerto filmuos Kauno Rotušėje. Kad būtų galima išvengti žmonių spūsčių, eglės įžiebimo dieną bus ribojamas automobilių ir pėsčiųjų eismas aplink Rotušę. Vieninteliai koncerto dalyviai šiemet buvo pakviesti jautriausi visuomenės nariai – neįgalūs bei globoje augantys vaikai:

„Šiais metais į aikštę pakvietėme visiškai išskirtinę auditoriją – vaikučius su negalia. Mums labai rūpi jų sveikata, jaučiamės atsakingi, kad Rotušėje jie būtų saugūs, todėl tai ir yra vienas iš aspektų, dėl ko ribosime srautus. Būtent šią auditorija pasirinkome dėl to, kad gruodžio 3 diena yra neįgaliųjų diena ir mes pagalvojome, kad tie vaikai yra ta auditorija, kuri įprastomis sąlygomis negali atvykti prie eglutės ir pamatyti koncerto, todėl šiemet filmavimo eteryje bus vaikai.“

Smalsumą keliančios veiklos

Organizatorė žada, kad kalėdinės veiklos Kaune vyks visą Kalėdų laikotarpį, o savaitgaliais veiklos daugiausiai orientuojamos bus į vaikus ir jų tėvelius.

Bus ir kojūkai, ir mimai, ir veidrodinė pora, Kalėdų Senio rezidencija, į kurią galės ateiti vaikai su tėveliais ir palikti laišką. Taip pat visos kultūros įstaigos veiklas organizuoja per kalėdinį laikotarpį, tad jas galima bus sužinoti ir pažiūrėti per programą internete“, – sako A. Augonė.

REKLAMA

Išskirtinė programa yra planuojama per Kūčių vakarą, kuomet Kauno Rotušės aikštėje skambės kalėdinės giesmės miestiečiams.

Iš viso veiklos bendrai organizatoriai planuoja tilpti į 260 tūkstančių eurų biudžetą: „Visa Rotušė su mūsų egle ir viskuo, ką matote iki 160 tūkstančių eurų, tačiau biudžetas dar tikslinamas. Tikimės, kad biudžetas neviršys 100 tūkstančių eurų, orientuosimės į ankstesniųjų metų biudžetą, mūsų tikslas yra neviršyti lėšų. Bendrai šiai dienai galiu pasakyti, kad planuojama išleisti apie 260 tūkstančių, tačiau aišku suma gali pamažėti, nes ji nėra galutinė. Tik įvykus įvairioms veikloms biudžetas taps aiškus galutinai, nes praėjusieji metai parodė, kad dėl pasikeitimų daug kas negalėjo įvykti ir taip taupėsi biudžetas.“

Naujiesiems metams kol kas veiklos nėra planuojamos. Tačiau A. Augonė, kad yra svarstoma idėja per šventę pasveikinti Kauną su Europos kultūros sostinės titulu. „Kaunas svarsto visus variantus, bet viskas tik svarstoma, nes akcentas dabar yra Kalėdos“, – patikslino moteris.

Tropikais alsuojantis rojus

Išskirtiniu miesto ir Kalėdų laukimo simboliu taps kalėdinė eglutė, kurią šiais metais puošti buvo vėl patikėta daugiau nei dešimt metų miestą kalėdinių laikotarpiu puošiančiai tekstilininkei Jolantai Šmidtienei.

„Kodėl vasara? Žinote, dabar toks laikas, esame sušalę ne tik nuo oro, bet ir nuo tam tikros situacijos, kuri jau yra antri metai, tad tas sprendimas keistas ir pačiai. Aš pagalvojau tas Kalėdų medis yra simbolis to pažadėto rojaus, kad mus išganys, kad matysim tą rojų. O kas tas rojus yra, tai vienareikšmiškai – komfortas, grožis, šiluma, malonumas, kurį mes žmogiškai mąstydami įsivaizduojame ten kur šilta, kur gražu, tropikus, jūrą, pakrantę. Kita vertus, tas rojus, iš tikrųjų yra čia ir dabar. Mes dažnai ne visi jį pamatom,  nemokam džiaugtis“, – pasakoja gimusią kalėdinės eglės puošimo idėją šiais metais J. Šmidtienė.

REKLAMA

Moteris tikina, kad kurdama eglę pagalvojo apie rojų, kurį žmonės patiria vasarą: „Koks yra rojus vasarą įkrist į smilgų pievą, pamatyt per jas dangų, jaust smilgas linguojančias ir matyti tą praskrendantį drugelį, pievos angelą. Taip ir gimė ta idėja, kad, o kodėl gi ne, kodėl negali tas svajonių medis būti tas lietuviškas rojaus sodas, pieva.“

Šiemet ant drugeliais nusėtos Kauno Kalėdų eglės nutūpė daugiau nei 600 drugelių, kurie puoš žalią eglės medį. Jolanta pasakoja, kad drugelių skaičius išėjo didesnis, nei pati tikėjosi, nes siekia kuo gražesnio bendro vaizdo.

„Tiek pat gali būti ir smilgų turbūt, svarbiausia bus perspektyva, kad viskas bendrai atrodytų gražiai, o pačią eglės koloristiką sugalvojome padaryt žalią, kad ji žalia iki pat dangaus, nes ir planeta žalia, tai kodėl ne. Tai gyvybės medis, o drugeliai turės truputėlį daugiau atspalvių, kaip aš sakau, jie bus ne kopūstiniai, o žalsvi“, – juokiasi J. Šmidtienė.

Visoje Rotušės aikštėje, aplink eglę taip pat bus sudarytos smilgų pievų kompozicijos ant kurių taip pat bus pritūpę margi drugeliai. Visgi, moteris tikina, kad šiemet patekti į eglės vidų kaip tradiciškai buvo galima – nebus. Tačiau nereikia nusiminti, nes aplinka leis patirti kūrėjos sukurtą drugelių rojų, pasidaryti gražių nuotraukų:

„Noriu visą aikštę sujungti su eglutės kompozicija. Aplink aikštę atsiras tokios pats pievos, smilgų salelės, tūps drugeliai ir jais pačiais tapsite jūs patys žiūrovai. Manau bus labai gražios nuotraukos, nebus tų sūpynių, kontaktinių kažkokių dalykų, bet manau, kad fotografijos turėtų būti labai gražios.“

Magiška ir šilta eglutės įžiebimo šventė „Šiltos Kalėdos Kaune“ – jau šį šeštadienį, 17.30 val. per TV3 ir TV3 Play!


Rašyti komentarą...
V
VIDO
2021-11-24 12:55:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Būtų dar pakenčiama jei drugeliai būtų balti, pilkšvi, blizgantys (fėjų dulkėmis) snieginiai tokie kaip iš tos „Ledo šalies“ pasakos. O ką užkabino nekelia visai šventinio įspudžio. Ir manau kalėdinė puošybos dekoracijų atributika turi būti vintažinė tradicinė.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų