Paaiškėjo, kaip atrodys Vilniaus eglė: kūrėjai atskleidė, kaip nustebins šiemet

Paskutinį mėnesio šeštadienį, lapkričio 27 dieną, 19 valandą, sužibs sostinės eglė. Šiemet jos kūrėjai žada dar vieną įspūdingą reginį.

Pačioje sostinės širdyje vilniečiai jau gali pamatyti besikuriančią Kalėdinę dvasią  – pamažu čia kyla eglutė, kurios papuošimus šiemet įkvėpė tikros snaigės.

(40 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilniaus eglė

Kalėdų eglės kūrėjas, dizaino autorius Dominykas Koncevičius atskleidžia, kad šių metų eglė įkvėpė tikrų snaigių padidintos nuotraukos, todėl šventinės konstrukcijos akcentu pasirinktos – snaigės – ledo kristalai, pasižymintys unikaliomis geometrinėmis struktūromis.

„Snaigės kristalo grožis slypi jo simetriškoje, taisyklingoje geometrijoje, visi išsišakojimai sudaro 60 arba 120 laipsnių kampą. Įdomu ir tai, jog visos snaigės – skirtingos. Pagrindinė sostinės eglė dekoruota 96-iomis įvairaus dydžio ir skirtingų raštų šviečiančių snaigių dekoracijomis, kiek atitolusiomis nuo pagrindinės konstrukcijos“, – sako projekto autorius, įmonės „Švenčių studija“ dizaineris Dominykas Koncevičius.

Įspūdingos Kalėdų eglės viršūnę puoš 6 metrų skersmens kalėdinė žvaigždė. Eglutės pagrindą sudarys 3 tūkst. baltų šakų ir veidrodiniai paviršiai, o sniego žėrėjimo efektą kurs eglę gaubianti girliandų skraistė.

„Ledą simbolizuojantys veidrodžių fragmentai atspindi dekoracijas, lemputes ir supančios aplinkos siluetus – pastatus, žmones, dangas. Tai kuria momentinį stebuklą – šviesų, spalvų bei formų žaismę. Bendras veidrodžių paviršiaus plotas – 200 kv. m“, – pasakoja projekto autorius.

Šiemet Vilniaus miesto eglutė kainuoja 89 tūkst. eurų, o tai yra 6 tūkst. eurų mažiau nei praėjusiais metais.

Į miestą sugrįžta pramogos

Vilniaus mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė sako, kad šiemet Vilniaus miesto savivaldybė daug dirbo ir stengėsi, kad Kalėdos ateitų į miestą ir galėtume jas švęsti, pasitikti kartu. Visgi, kaip ir pernai, šiemet šventinis koncertas ir pats eglutės įžiebimas bus.

„Kaip ir pernai, šiemet eglės įžiebimas ir tam skirtas koncertas vyks virtualiai. <...> Šeštadienio vakarą kviečiame likti namuose, įsipilti imbierinės arbatos ir stebėti koncertą. Eglė stovės iki sausio 9 dienos, todėl bus dienų ir vakarų kuomet bus galima ja pasigrožėti“, – nurodo Vilniaus meto pavaduotoja. E. Tamošiūnaitė priduria, kad koncertas nebus tiesioginis, todėl rinktis Katedros aikštėje neverta.

Taip pat E. Tamošiūnaitė priduria, kad džiugu, jog šiemet sugrįš Kalėdinė pasaka, kuria galės džiaugtis ne tik vilniečiai, bet ir miesto svečiai.

„Norėčiau priminti, kad pasaką galima stebėti ir iš toliau, todėl nesibūriuokime“, – priduria ji.

Šiemet vilniečiai ir miesto svečiai vėl galės džiaugtis gyvu Kalėdiniu miesteliu, tik jis šiemet bus išdėliotas kitaip.

„Tie, kurie norės nusipirkti dovanų, tai galės padaryti Katedros aikštėje, o tie kurie norės išgerti šiltų gėrimų, jų galės įsigyti Kudirkos, Lukiškių ir Odminų aikštėse, o imbierinių sausainių – Kudirkos aikštėje“.

Prie Baltojo tilto bus šventinė čiuožykla, ji bus dengta stogu, todėl bus galima ja naudotis bet kokiu oru. Deja, tačiau dėl pandemijos Kalėdinis traukinukas nekursuos ir šiemet. Į Rotušės aikštę gruodžio 4 dieną sugrįš ir Kalėdinė mugė.


Rašyti komentarą...
B
Barbosas
2021-11-24 12:23:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu, egle cia nepavadinsi, bet uz tuos pinigus, vietoj tu skydu gali buti ir saules baterijos, diena krauna akumuliatorius, o nakti sviecia, butu siu dienu modernizmas ir ekologija, pasaulio atsilimas ir tt. Kitais metais papuoskit ta krana, bus ateities menas.
Atsakyti
0

V
Vilė
2021-11-24 12:04:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na,eglė ir turėtų būti eglė,tik papuošta ,o ne kažkokia palapinė ar kokia geometrinė figūra.
Atsakyti
0

A
Aidas
2021-11-24 11:25:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Beskonybė.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (21)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų