• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kalėdos gali būti brangus metų laikas, o kai ruoši vakarienę didelei giminei, stipriai nukenčia šeimos biudžetas, nes labai daug išleidžiama maistui kad visi svečiai jaustųsi sotūs.

Kalėdos gali būti brangus metų laikas, o kai ruoši vakarienę didelei giminei, stipriai nukenčia šeimos biudžetas, nes labai daug išleidžiama maistui kad visi svečiai jaustųsi sotūs.

REKLAMA

Daugelis šeimų, susirenkančių krūvon Kūčių ar Kalėdų dieną, susitaria, kad atskirus patiekalus ruoš visi ir taip sumažina savo išlaidas ir pasiruošimo nuovargį, tačiau viena šeima paprašė, kad kiekvienas svečias susimokėtų tam tikrą mokestį išlaidoms padengti, rašo mirror.co.uk.

Viena moteris kreipėsi į „Mumsnet“, norėdama išreikšti savo nusivylimą, kai jai buvo liepta sumokėti neskelbiamą sumą Kalėdų vakarienei su uošviais, nors ji sakė pati kelis kartus surengusi pietus didžiąją dieną savo namuose ir niekada net nesvarsčiusi prašyti pinigų.

Ji sakė: „Šiemet Kalėdų vakarienę rengia mano svainis ir svainė. Aš ją ruošiau ankstesniais metais. Jie paprašė mus prisidėti, padengiant išlaidas vakarienei. Niekada anksčiau jų neprašiau prisidėti prie išlaidų, bet, matyt, dėl to, kad šiais metais susirenka daug žmonių, jie nusprendė imti mokestį“.

REKLAMA
REKLAMA

Moteris sakė, kad ją ypač erzino piniginis mokestis, nes didžioji jo dalis bus skirta šampanui, kurio ji negers, nes vairuoja automobilį. Ji pridūrė: „Jie sako, kiek šampano butelių planuoja pirkti, bet išlaidas paskirstys mums visiems tolygiai. Jie žino, kad aš negalėsiu gerti, nes visi tikisi, kad aš vairuosiu. Nenoriu atrodyti šykšti, bet mokėti už Kalėdų vakarienę man atrodo neteisinga“.

REKLAMA

Moteris tvirtino, kad mielai pagamintų kokį patiekalą ir prisidėtų prie vakarienės, bet pinigų duoti nenorinti.

Ji rašė: „Žinoma, būčiau labai laiminga, jei manęs būtų paprašę atsinešti tam tikrą patiekalą. Mano vyras sako, kad palaiko jų pusę, nes jie tikrai atlieka visą sunkų darbą. Bet aš pati niekada iš jų pinigų neprašiau ir net niekada apie tai nepagalvojau! Tai man tikrai nepatinka, nenoriu pas juos važiuoti per šventes, bet, žinoma, eisiu, ramybės dėlei eisiu“.

REKLAMA
REKLAMA

Internautų nuomonė išsiskyrė

Dėl moters įrašo internautų nuomonė išsiskyrė, tačiau daugelis žmonių sutinka, kad jos giminės nėra teisūs, prašydami pinigų. Vienas žmogus rašė: „Aš nesuprantu tokio mentaliteto. Aš tokiu atveju likčiau namie. Jūs nereikalaujate pinigų už vakarienę savo namuose, kad ir kokia metų šventė tai būtų“.

Kitas pridūrė: „Pakankamai teisinga prašyti žmonių prisidėti atsinešant patiekalų, desertų ar vyno. Taip pat jausčiausi nepatogiai, kai manęs paprašytų grynųjų, ypač jei mokėčiau už šampaną, kurio negerčiau“. O kažkas kitas rašė: „Juk nekviečiate žmonių į savo namus ir tada pareikalaujate apsimokėti“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau kiti komentatoriai bandė užjausti likusius moters šeimos narius, nes atkreipė dėmesį į Kalėdų vakarienės išlaidas. Kitas rašė: „Vienas iš mano brolių visada ruošia Kalėdas, nes turi pakankamai vietos. Mes likusieji prisiimame išlaidas. Mes nesame „apmokestinami“, tiesiog pripažįstame, kad vienai šeimai nesąžininga padengti dideles išlaidas. Ir svarbiau būti kartu ir mėgautis buvimu kartu, nei likti savo namuose, nes „jei jie negali sau leisti surengti puotos, tai jie ir neturėtų kviesti svečių“.

Kitas sutiko ir pridūrė: „Manau, kad turėtumėte pasiūlyti tiek, kiek esate pasirengę mokėti. Esu surengęs nesuskaičiuojamą kiekį Kūčių vakarienių, kiekvienai išleisdavau po 200–400 svarų sterlingų, ir niekas nepasisiūlė prisidėti!“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų