Kartą ir visiems laikams: rinktis medžiaginę kaukę, medicininę ar skydelį?

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atkreipia dėmesį, kad nesilaikant saugaus atstumo, nedėvint tinkamos apsauginės veido kaukės, užsikrėsti koronavirusu (COVID-19 liga) galima ir būnant lauke, atvirose erdvėse.

Šaltuoju metų periodu aktyviai judant lauke pasikeičia ir mūsų kvėpavimas – kvėpuojame kur kas dažniau ir giliau, todėl virusas su iškvepiamais lašeliais gali pasklisti didesniu atstumu. Viešosiose vietose, kur yra didesnis judėjimas, patariama išlaikyti ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą nuo kitų žmonių.

Žiemos sezono metu aktyviai judant lauke veido kaukės sudrėksta žymiai greičiau nei būnant uždaroje patalpoje. Sudrėkusią kaukę būtina tuoj pat pakeisti nauja, nes jos apsauginis efektyvumas sumažėja.

Rekomenduojama rinktis medicininę veido kaukę, kuri sukuria barjerą, ribojantį infekcijos sukėlėjo perdavimą tarp dėvinčiojo kaukę ir šalia esančio žmogaus. Medžiaginės kaukės mažiau efektyvios, jų apsaugos lygis priklauso nuo sluoksnių skaičiaus bei medžiagos, iš kurios ji pasiūta.

Nemedicininės kaukės turi atitikti šiuos kriterijus:

Kaukė turi sudaryti fizinį barjerą oro lašeliams patekti į kvėpavimo takus per nosį ir burną;

Kaukė turi būti trijų medžiagos sluoksnių, tankaus audinio arba dviejų sluoksnių su vidine kišenėle trečiam sluoksniui įdėti;

Kaukė turi būti vientisa (be skylių, nepermatoma ir pan.);

Kaukė turi būti tinkamo dydžio, kad dengtų nosį ir burną bei priglustų prie veido;

Kaukės vidinis sluoksnis turi būti iš medžiagos, gerai sugeriančios drėgmę, išorinis – iš medžiagos, iš kurios itin greitai išgaruotų drėgmė, o kaukės trečiasis sluoksnis, įdedamas kaip filtras, gali būti iš tankios polipropileno medžiagos.

Tuo tarpu visuomenėje pamėgtų veido skydelių efektyvumas yra ženkliai mažesnis nei bet kurių veido kaukių, nes jis nevisai dengia nosį ir burną. Veido skydeliai naudingiausi siekiant išvengti viruso poveikio akių gleivinei.

REKLAMA

SAM primena, kad viešosiose vietose leidžiama būti ne didesnėmis nei 2 asmenų arba vienos šeimos ar vieno namų ūkio narių grupėmis. Vyresniems nei 6 metų vaikams privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, kurios priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną.

Kaukių leidžiama nedėvėti tik už gyvenamosios vietovės – miestų, miestelių, kaimų, sodininkų bendrijų – ribų ir kai šalia 20 metrų spinduliu nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius ar vieno namų ūkio asmenis. Taip pat kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems žmonėms, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei. Šiems asmenims rekomenduojama nešioti veido skydelį.


Rašyti komentarą...
P
Pasiūlymas
2021-02-02 10:43:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Susikiškite tas savo kaukes į savo storas subines!!! Užsigulėjo sandėliuose? Nėra biznio? O žandukų uogiene jums nereikia pateplioti, kad gražiau atrodytumėte? Nereikia čia mūsų laikyti nieko nesuvokiančiais silpnapročiais!!!!!
Atsakyti
-23

šimkorka
2021-02-02 11:10:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
gal pirma pastebėkite kaip politikai,kai kurie seimūnai devi kaukes.....juokas apima.iš tokių viršūnėlių imam pavyzdį.....
Atsakyti
-8

P
Pasiūlymas
2021-02-02 11:40:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Komentaras negali būti protingas ar neprotingas. Asmens komentaras - tai asmens nuomonė. Ir joks proto bokštas man nenurodinės, kokia turi būti mano nuomonė! Ji yra tokia kokia yra. Ar aišku?
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų