• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kankina venų varikozė? Štai ką jums reikia daryti

Venų varikozė – išsiplėtusiomis kojų venomis ir kojų tinimu bei maudimu pasižyminti liga. Ji trukdo ne tik dėl estetinių priežasčių, tačiau taip pat gali išsivystyti į grėsmingą venų trombozę.

Venų varikozė – išsiplėtusiomis kojų venomis ir kojų tinimu bei maudimu pasižyminti liga. Ji trukdo ne tik dėl estetinių priežasčių, tačiau taip pat gali išsivystyti į grėsmingą venų trombozę.

REKLAMA

Apie venų varikozę naujienų portalo tv3.lt skaitytojams sutiko papasakoti vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkas Deimantas Auškalnis.

Jis atskleidė, kad venų varikozė yra lėtinė liga, išsivystanti tuomet, kai dėl sutrikusios kraujotakos venų sienelės praranda elastingumą bei išsitempia, išsiplečia.

„Kadangi kojose venų vožtuvai tampa nesandarūs ir silpni, kraujas pradeda tekėti priešinga kryptimi ir kauptis išsiplėtusiose paviršinėse kojų venų dalyse. Todėl pasikeičia estetinis kojų vaizdas – pro odą matosi melsvas venų tinklas, kuris gali būti tarsi iššokęs.

REKLAMA
REKLAMA

Vienais atvejais venų varikozė nesukelia didelio diskomforto ir yra labiau siejama su pakitusia kojų išvaizda, tačiau kitais gali būti juntami nemalonūs simptomai bei paveikiamos kitos venos“, – apie ligą pasakojo D. Auškalnis.

REKLAMA

Venų varikozė taikosi ne tik į moteris

Kalbėdamas apie šią ligą vaistininkas pirmiausia atkreipė dėmesį į žmonių kategoriją, į kurią yra nusitaikiusi ši liga.

Pasak jo, visuomenėje vyrauja nuomonė, kad venų varikozė yra tik moterims pasireiškianti liga, tačiau tai nėra tiesa.

„Nors tiesa, kad venų varikozė dažniausiai pasireiškia vidutinio amžiaus moterims, svarbu suprasti, kad tai nėra vien moterų liga, kaip daugelis galvoja, – ji gali pasireikšti ir vyrams“, – pasakojo jis.

REKLAMA
REKLAMA

Specialisto teigimu, dažniausiai ši liga pasireiškia jau peržengus 40 metų slenkstį, vis tik medikai sulaukia ir jaunesnių pacientų.

Pasak D. Auškalnio, kartais su venų varikoze susiduria ir vos 25-30 metų sulaukę asmenys, tad nuo ligos nėra apsaugoti ir jaunesni.

„Venų varikozė gali atsirasti dėl skirtingų priežasčių: vieniems ją lemia paveldimumas, kitiems – viršsvoris, dar kitiems – nėštumas ar menopauzė, didelę įtaką daro ir stovimas darbas“, – atskleidė vaistininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Venų varikozės simptomai ir pavojus

Vienas svarbiausių aspektų yra pastebėti venų varikozės ženklus dar ankstyvoje stadijoje. Tad D. Auškalnis atskleidė simptomus, kurie pasireiškia susidūrus su venų varikoze.

Vaistininko teigimu, iš pradžių, pasireiškus ligai, simptomai yra vienokie, o vėliau jie keičiasi:

REKLAMA

„Pirmieji venų varikozės ženklai įprastai būna sunkumo jausmas kojose, patinimas, maudimas, dilgčiojimas, pulsavimas. Vėliau atsiranda odos suplonėjimai, ir, galiausiai, venų tinklas gali tapti vizualiai matomu.“

Negydoma ir apleista venų varikozė gali komplikuotis ir pasireikšti jau kur kas rimtesnėmis bėdomis. D. Auškalnis pasakojo, kad viena dažniausių komplikacijų – kojų tinimas, tačiau taip pat ši liga gali lemti krešulių susiformavimą.

REKLAMA

„Krešulių susiformavimas yra venų trombozė, o taip pat gali grėsti venų uždegimas, venų opos bei lėtinis venų nepakankamumas“, – paaiškino specialistas.

Dėl to vaistininkas atskleidė, kokius simptomus jaučiant reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją, kad šis nustatytų požymių priežastis.

„Jei pasireiškia ūmus skausmas, karštis, patinimas, paraudimas – būtina kreiptis į gydytoją. Specialistas taip pat turėtų apžiūrėti kojas, jei ant jų atsiranda žaizdelių ar venos pratrūksta ir pradeda kraujuoti“, – sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip palengvinti venų varikozės simptomus?

Kadangi venų varikozės simptomai išties nemalonūs ir, dažnu atveju, apsunkinantys kasdienybę, D. Auškalnis atskleidė, kaip galima sau padėti.

Pasak jo, vienas iš populiariausių būdų, kuris gali padėti palengvinti venų varikozės simptomus, yra specialių vaistų, kuriuose dažniausiai yra diosmino veikliosios medžiagos, vartojimas.

REKLAMA

„Jie gali padėti, kai kojas vargina mėšlungis, jaučiamas skausmas, sunkumo jausmas ar atsiranda patinimas.

Tačiau net ir vartojant vaistus į venų varikozės kontrolę patarčiau žvelgti kompleksiškai – taikyti kompresinę terapiją, kuri padės paspartinti kraujotaką ir sumažinti kraujo sankaupas venose, naudoti tam skirtus tepalus ar gelius.

REKLAMA

Tepalai su veikliąja medžiaga heparinu padeda sumažinti besivystantį uždegimą, mažina kraujo krešėjimą venų vingiuose“, – pasakojo pašnekovas.

Tiems, kurie mano, kad venų varikozės simptomai lengvinami tik vaistais, klysta. Pasak specialisto, taip pat svarbūs ir gyvenimo būdo pokyčiai.

Jis siūlė palaikyti normalų kūno svorį, aktyviai judėti, praturtinti savo mitybą antioksidantais bei įtraukti tokių vitaminų kaip C ir E vartojimą, omega-3 riebiųjų rūgščių vartojimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Galiausiai vaistininkas įspėjo, kad įtariant venų varikozę vertėtų nedelsti ir kreiptis į specialistus dėl diagnozės nustatymo:

„Įtariant venų varikozę reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją būklės įvertinimui ir reikalingo gydymo paskyrimui. Jei prireiks, jis skirs vaistus, tepalus, patars, kaip keisti gyvenimo būdą, valgiaraštį, kokius maisto papildus vartoti. Dėl pastarųjų patarimų visada galima kreiptis ir į vaistininką.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų