Kalėdinėmis gėlėmis sužavėti lietuviai šluoja Žemaičių ūkį: atskleidė, kaip jas prižiūrėti

Artėjant šventėms, pradedame puošti namus, o daugeliui neatsiejama puošmena tampa ne tik eglutė ar kalėdinis vainikas, bet ir gyvos gėlės, tarp kurių karaliauja puansetijos, dar kitaip vadinamos Kalėdų žvaigždėmis. 

14

Puansetijos jau seniai užkariavo lietuvių širdis, todėl nenuostabu, kad Alytaus rajone, Punios kaime, įsikūręs Žemaičių šeimos ūkis šiuo metu neatsigina klientų, norinčių savo šventinį stalą papuošti ryškiaspalvėmis gėlėmis.

Prekiauja įvairiomis gėlėmis

Šeimos verslą Algimantas Žemaitis su žmona įkūrė prieš beveik 30 metų, o šiuo metu darbuotis ūkyje padeda ne tik daugiau kaip 40 darbuotojų, bet ir sūnus Eimantas.

Anot jo, darbo čia tikrai netrūksta, nes ūkyje auginama ir prekiaujama ne tik ryškiaspalvėmis puansetijomis, bet ir kitomis gėlėmis:

„Ūkyje vyrauja sezoniškumas: pavasarį auginame ir parduodame skintas tulpes, svogūnines gėles, tokias kaip hiacintai, narcizai bei vazonines gėles, tokias kaip raktažolės.

Pavasarį gėles auginame apželdinimui. Rudenį auginame chrizantemas bei nemažus kiekius viržių, o žiemą kalėdines gėles ir atsivežame šiek tiek amarilių svogūnų. Jie labiau populiarūs Šiaurės Europoje, tarkim Švedijoje, Suomijoje.“

(14 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Šeimos įkurtas verslas išgyvena tikrą darbymetį: žmonės šluoja kalėdines gėles

Žmonių numylėtinės – tradicinės raudonos puansetijos

Daugeliui vienu iš kalėdinių simbolių tapusias puansetijas šeima augina jau 15 metų. Eimantas pasakoja, kad šios gėlės žiemos sezonui pradedamos auginti dar vasarą: daigus šeima parsiveža liepos mėnesį ir augina laikydami šiltai, apie 20 laipsnių temperatūroje, o naktį keliais laipsniai vėsiau. Taip puansetijos auginamos iki Kalėdų, o paskui išparduodamos.

Šiame ūkyje kasmet užauginama dešimtys tūkstančių puansetijų. Eimantas pastebi, kad populiariausiomis išlieka tradicinės raudonos, todėl jų sodinama ir nuperkama daugiausiai, tačiau pabrėžia, kad prekiaujama ir kitokių spalvų Kalėdų žvaigždėmis:

REKLAMA

„Raudonos yra populiariausios, jų auginame apie 90–95 proc. O likusios yra baltos, žalsvos, rausvos, tamsesnės rausvos, įvairios margos.“

Kaip prižiūrėti puansetijas?

Jis pasakoja, kad daugelis puansetijas augina kaip vienmetes, tačiau jas galima išsaugoti ir kitiems metams. Vis dėlto, pašnekovo teigimu, tai pavyksta retam, nes jos yra itin lepios ir reikalauja nemažai priežiūros. 

Tad kaipgi reikia prižiūrėti ir saugoti puansetijas, kad jos nenuvystų? Pasak Eimanto, svarbiausia puansetijų priežiūros taisyklė – jų neperlieti ir nepersistengti su trąšomis:

„Tai yra labai lepios gėlės, laistant jas, geriau yra mažiau nei daugiau. Jos labai nemėgsta perlaistymo, negali stovėti užmerktos vandenyje. Jeigu kas nors laisto į lėkštutę, reikia, kad lėkštutėje vanduo per ilgai nestovėtų.

Mes laistome pagal tai, kaip augalas to reikalauja. Priklauso nuo oro sąlygų – jei saulė šviečia, tada reikia laistyti dažniau.

Kai jos auga šiltnamyje, tai gali būti kartą per dieną, kartą per 3–4 dienas ar kartą per savaitę. Tiems, kurie puansetijas augina namuose, užtenka lieti kartą per savaitę. Taip pat ir su trąšomis – jų geriau naudoti šiek tiek mažiau.“

Eimantas pabrėžia, kad puansetijoms reikia šilumos ir šviesos, bet netiesioginių saulės spindulių, nes spinduliai Kalėdų žvaigždes gali nudeginti:

„Tai aktualiau vasarą arba pavasarį, kuomet žmonės bando jas laikyti į pietinę saulę, kuri gali jas nudeginti. O šiaip joms reikia daug šviesos.“

Puansetija – nuodinga gėlė

Vis dėlto, kad ir kokios žavios yra puansetijos, anot pašnekovo, reikėtų nepamiršti, kad šios gėlės yra nuodingos. Netyčia perlaužus lapelį, iš jo išbėga pienas, kuris gali nudeginti odą, todėl darbuotojai, pakuodami puansetijas, visada užsideda pirštines, o žmonėms, netyčia užsilašinus šio nuodingo skysčio, rekomenduojama iškart nusiplauti rankas.

REKLAMA

„Dauguma kambarinių gėlių yra nuodingos. Tačiau puansetiją pasipuošus kambaryje, nieko neatsitiks. Tik reikėtų prižiūrėti, kad vaikai jų neliestų, nedėtų lapų į burną. Tačiau tiesiog stovėdama kambaryje ji nekenkia.

Būna klientai pasakoja, kad jų puansetijas nuvalgo, apkramto katės, bet katėms jos žalos nedaro“, – stebisi Eimantas.

Pasak gėlių augintojo, jeigu puansetijomis tiesiog papuošime kambarį, atsakingai jas prižiūrėsime ir laikysime atokiau nuo gyvūnų ir mažų vaikų, jos džiugins savo grožiu, o ne kels žalą.


Rašyti komentarą...
R
Romulis
2020-12-08 21:08:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu tep penktadienį pirkome o pirmadienį vienas stiebas pradėjo mesti lapus.
Atsakyti
-1

A
Asta.
2020-12-08 19:39:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip tik tokia vyras nupirko sekmadieny ma labai grazi .
Atsakyti
0

H
Hmm
2020-12-09 07:08:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Niekada nepirkau,man jos nepatinka.O kam tos geles jei Kaledu nebus.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų