• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

37-erių Daiva Aleknavičienė, gyvenanti Kaišiadoryse, jau 8 metus sukasi konditerijos pasaulyje. Tai ne tik jos darbas, bet ir širdžiai itin artimas pomėgis.  

25

37-erių Daiva Aleknavičienė, gyvenanti Kaišiadoryse, jau 8 metus sukasi konditerijos pasaulyje. Tai ne tik jos darbas, bet ir širdžiai itin artimas pomėgis.  

REKLAMA

Daiva pasakoja, kad jos gyvenimas sukasi aplink tortus bei jų dekorą. Moteris pamena, kad tortais susidomėjo, kai su šeima gyveno užsienyje. Tuomet išsikepė sau pirmąjį tortą, o gimus dukrai prasidėjo dažnesnis jų kepimas – vėliau tai pastebėjo pažįstami ir prasidėjo tolimesnė kelionė šioje srityje. 

„Nusprendžiau, kad tai gali būti ne tik mano pomėgis, bet ir darbas, kai 2015 metais su šeima grįžome į Lietuvą. Tada žinojau, kad eisiu konditerijos keliu. Pasibaigiau mokslus ir nuo rugsėjo mėnesio namuose pradėjau kepti tortus. Mane sužavėjo dekoravimas, įvairios figūrėlės, tad pradėjau domėtis, kas iš ko pagaminta“, – sako Daiva. 

Dekoravimo stilius pagal individualius poreikius

Daiva sako, kad viską, kas atsiranda ant tortų, diktuoja klientų norai – vaikų pomėgiai, suaugusiųjų užgaidos: „Tam tikras detales pakeičiu ir šiek tiek interpretuoju. Tačiau visada noriu išpildyti kitų žmonių norus, esu savikritiška.

REKLAMA
REKLAMA

Tortuose pastebiu savo klaidas ir vėliau stengiuosi jų nebekartoti. Niekada negalvoju, kad esu pati geriausia. Lietuvoje yra daug talentingų konditerių, kurių darbais itin žaviuosi.“

REKLAMA

D. Aleknavičienė teigia, kad jai labai patinka dirbti su cukrine mase – dauguma jos tortų yra vaikiški, dekoruoti įvairiais personažais. 

„Tortus dengiu su šokoladiniu ganašu, o figūrėles kuriu iš cukrinės masės. Kepu ir smulkius gaminius – keksiukus, spurgytes. Visgi manau, kad savo didžiojo šedevro dar nesu iškepusi. Tikriausiai jis dar laukia ateityje“, – šypsosi Daiva. 

Vaikai – didžiausi kritikai   

Daiva sako, kad tortų kepimas neretai pareikalauja kantrybės. Tortų gamyboje daugiausiai laiko užima mažos detalės. 

REKLAMA
REKLAMA

„Kartais prie mažo, pūkuoto meškučio prasėdi dvi valandas, o žmogus to nemato ir gali nesuprasti. Neskaičiuoju, kiek laiko praleidžiu prie tortų. Viskas yra detalėse, kurias labai myliu“, – apie mylimą veiklą kalba Daiva.  

Moteris teigia, kad didžiausi kritikai – vaikai. Nors jai dažniausiai pavyksta įgyvendinti įvairiausius mažųjų norus, tačiau labai svarbu jų nenuvertinti.  

„Neseniai prisiminiau vieną dukros repliką, kuomet iškepiau jai tortą su animaciniais veikėjais poniais. Ji priėjo ir sakė: „Mama, tu darai ne tokios spalvos akis.“ Kai darau dekorą vaikams, labai stengiuosi įsigilinti į veikėjus, nes mažiesiems, kurie jais domisi, kiekviena smulkmena reiškia labai daug“, – pasakoja moteris.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaišiadorietė sako, kad vienos mėgstamos tortų tendencijos tarp suaugusiųjų ar vaikų nėra. Dažniausiai tortų užgaidos priklauso nuo amžiaus – vaikai mėgsta animacinius veikėjus, žaislus, tačiau vieno stiliaus nesirenka.   

„Dažniausiai žmonės žino, ko nori, tačiau jei išsirinkti nepavyksta, padedu jiems išsirinkti. Labai mėgstu konkretumą, planą susidėlioti iš anksto, pasidaryti dekoracijas. Nebūna taip, kad pasiimu tortą ir tiesiog eksperimentuoju“, – sako ji. 

REKLAMA

Šeimos rate – paradoksas

Daiva tikra – neįsivaizduoja kitokios veiklos savo gyvenime: „Labai mėgaujuosi atgaliniu ryšiu, žmonių reakcijomis, o kiekvieną tortą darau su meile. Labiausiai motyvuoja žmonių reakcijos pamačius kepinius. Nuolat noriu mokytis ir tobulėti, nesikartoti su tortų dizainais. Didžiuojuosi kiekvienu savo darbu.“

Daiva juokiasi, kad jos pačios dukros gimtadieniai kartais būna be tortų: „Tai paradoksas, tačiau jau noriu ištaisyti šią klaidą. Kartais dėl laiko stokos renkuosi kitą veiklą, tačiau iš vieno artimo žmogaus gavau pastabą, kad darau tokius šedevrus, o dukrai nepagaminu.“  

Moteris atvirauja, kad pati vieno mėgstamiausio torto skonio neturi. Jai skaniausi tortai – pagaminti savo rankomis. „Mėgstu pačius įvairiausius tortų skonius – vieno neturiu. Noras priklauso nuo dienos, nuotaikos bei galimybių. <...> Visus skonius išsibandau šeimos rate. Niekada neperku tortų, nebent paragauju svečiuose“, – atvirauja tortų kepėja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų