• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Spalvota cirko palapinė, baisusis Helovino moliūgas, pliušinis meškiukas, futbolo stadionas ar net pintinė pilna gėrybių – štai tokius originalius tortus kuria 32-ejų Kulautuvos gyventoja Vaiva Petrauskienė.

48

Spalvota cirko palapinė, baisusis Helovino moliūgas, pliušinis meškiukas, futbolo stadionas ar net pintinė pilna gėrybių – štai tokius originalius tortus kuria 32-ejų Kulautuvos gyventoja Vaiva Petrauskienė.

REKLAMA

Šiuo metu 32-ejų Vaiva Petrauskienė gyvena pušų apsuptame Kauno rajono kurortiniame miestelyje Kulautuvoje. Dvi mažametes dukreles auginanti moteris, kaip ir įprastai, laikosi tam tikro šeimyniško savaitės grafiko – veža mergaites į mokyklą, po jos į buriavimo treniruotes Kauno mariose.

Norėjo paminėti mėnesių sukaktį

Tačiau V. Petrauskienė laisvu laiku turi ir kita gana mėgstamą, prieš devynerius metus atrastą užsiėmimą – tortų gamybą. Kaip pasakoja pati moteris, visas jos kelias į konditerijos pasaulį prasidėjo, kai gimė pirmoji jos dukra. Pati ji juokauja, kad iki tol ji niekada negamindavo ir net nemokėjo.

„Kaip ir dauguma mamų, gimus pirmajam vaikui, labai norėjau kažkaip paminėti kiekvieną dukrytės mėnesį nuo gimimo, tad vieną kartą iškepiau keksiukų, kitą kartą kokį pyragaitį. Po truputį ir pramokau gaminti. Kadangi sekėsi vis geriau ir skaniau, tad šventėms jau ir torčiuką iškepdavau“, – pasakoja V. Petrauskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau tortų puošimas ir eksperimentavimas prasidėjo tuomet, kai vieną vakarą ji su šeima svečiavosi pas labai gerus draugus. Tą kartą moters draugė keramikos būreliui turėjo užbaigti lipdyti puodelį.

REKLAMA

„Tuo pačiu, ji pasiūlė ir man ką nors nulipdyti. Aš nulipdžiau meškiuką ir tada pastebėjau, kad man puikiai sekasi tai daryti. Tad sekantį kartą, kepdama tortą šeimos šventei, susiradau, kas prekiauja cukrine mase ir papuošiau savo pirmąjį tortą“, – šypsosi moteris.

Trokšta iššūkių

O tuomet jau ir prasidėjo moters gamybos ypatumui. Kaip pasakoja pati ji, tortus moteris gamindavo ir vyrui ar savo mamai į darbą, draugų šventėms. Taip pamažu atsirado ir aplinkinių žmonių, kuriems patiko moters kepti tortai ir jų puošyba.

REKLAMA
REKLAMA

Laikui bėgant, paklausa vis didėjo, kol vieną dieną, prieš ketverius metus, moteris su vyru nusprendė įsirengti ir savo kepyklėlę. Paklausus, iš kur moteris semiasi idėjų tortų puošyboms, V. Petrauskienė patikina, kad dauguma papuošimų atkeliauja su klientų norais, o ir jai pačiai patinka puošti kuo įvairesnius ir sudėtingesnius tortus.

„Man patinka iššūkiai, kurie priverčia pasukti galvą, kaip tai padaryti. Idėjų semiuosi iš užsienio konditerių puošybos. Visada įdomu, kaip jie taip padaro, ar aš irgi galiu taip padaryti“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savo desertus ragauja ir pati

„Mėgstu gaminti išskirtino dizaino tortus. Pavyzdžiui, esu dariusi tortą knygą, pagal tikrą knygos viršelį. Sulaukiau nemažai komentarų, kad šventėje buvo sunku klientams ir jų svečiams patikėti, jog tai tortas, o ne tikra knyga. Visada labai smagu sulaukti tokių atsiliepimų“, – neslepia moteris.

Pati tortų gamintoja išsiduoda, kad ir ji mėgsta pasilepinti savo gamintais desertais.

„Žinau, kokius juos gaminu, todėl drąsiai duodu savo vaikams ir rekomenduoju kitiems. Nededu jokių papildomų išlaikymo ar skonio gerinimo priedų“. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų