Apie tai, kaip tinkamai prižiūrėti probleminę odą, kalbamės su vaistininke – grožio ir estetikos terapeute Rūta Brazauskaite.
Ar tarp Jūsų klientų yra daug sergančiųjų akne? Kada nustatoma ši liga?
Taip, pastaruoju metu tai ypač paplitusi liga, kuri dažniausiai nustatoma dėl padidėjusio lytinių hormonų kiekio kraujyje, kai prasideda paauglystės periodas. Neretai ji pasireiškia ir suaugusiesiems, sulaukusiems 25–40 metų amžiaus.
Ar pavieniai inkštirai, spuogai irgi jau yra aknė?
Galime sakyti, kad taip, jei tai tampa pasikartojantis reiškinys. Aknė – tai bendrinis odos ligos pavadinimas, kuris apibūdina uždegiminius ir neuždegiminius bėrimo elementus, t.y. spuogus, inkštirus ir kt.
Kokios pagrindinės aknę sukeliančios priežastys? Anksčiau buvo manoma, kad įtakos ligai vystytis turi riebus maistas, saldumynai? Koks dabar požiūris į tai?
Mano manymu, didžiausią įtaką vis dėlto daro hormonų svyravimai organizme, kurių gali atsirasti dėl įvairių išorinių ir vidinių dirgiklių.
Mityba taip pat yra vienas iš svarbiausių ligos pasireiškimo ar vystymosi veiksnių, ypač šiuo metu, kai mūsų racione tiek daug įvairių angliavandenių. Kaip visada, vienos priežasties identifikuoti negalima. Pakankamas poilsis ir subalansuota mityba – tai kelio pradžia gražios, sveikos ir jaunos odos link.
Kaip tinkamai prižiūrėti probleminę odą? Kaip pasirinkti tinkamiausią priemonę? Ar svarbu gerai odą nuvalyti?
Probleminės odos priežiūra pirmiausia turėtų prasidėti nuo odos tipo ir būklės įvertinimo (sausa, riebi, dehidratuota, sudirgusi ir t. t.). Tai geriausiai gali padaryti kosmetologas ar dermatologas. Tik įvertinus šiuos parametrus, galima parinkti tinkamas ir veiksmingas priemones odai prižiūrėti – tai labai individualu. Odos valymas vienareikšmiškai yra vienas iš svarbiausių odos priežiūros etapų, kurio tikrai rekomenduoju nepraleisti.
Veido odos priežiūros priemonių gausu. Į ką reikėtų kreipti dėmesį – gal į natūralumą? Kokios priemonės yra natūralios? Kaip jas atskirti?
Taip, šiuo metu tikrai netrūksta pasirinkimo. Visada rekomenduoju rinktis produktus, kurie yra patikrinti ar įvertinti dermatologų; produktus, kurie yra parduodami vaistinėse ar kosmetologijos kabinetuose, produktus, kurie tinkami jūsų veido ar kūno odos priežiūrai pagal įvertintą problemą, tipą ar būklę.
Kas natūralu? Šiuo metu yra labai daug nuomonių šiuo klausimu, tačiau, mano nuomone, yra du apibrėžimai. Natūralus produktas gali būti tas, kurį iš medaus ir citrinos sulčių susimaišiau pati namuose ir naudoju sau; arba produktas, kuris yra gamyklinis, tačiau grynas, be priemaišų ar be gausaus sąrašo sintetinių priedų.
Noriu pabrėžti, kad „natūralumo banga“, kuri dabar kasdien tampa vis populiaresnė, ne visada tinkamas pasirinkimas. Kosmetika, kuri pagaminta manufaktūros principu, dažniausiai neatitinka daug geros gamybos praktikos kriterijų, o tai neužtikrina nei kosmetikos šviežumo, nei švarumo, nei, svarbiausia, veiksmingumo. Tad kaukes ar kremus, kuriuos pasigaminame pačios namuose ar savo kosmetikos „ofisiukuose gamyklėlėse“, nesiūlykime draugėms, nes tai yra daugiau „meškos paslauga“ nei pagalba. Taip pat tokia kosmetika veikia tik patį odos paviršių ir į gilesnius jos sluoksnius niekada nepatenka.
Ne taip seniai spuogus buvo įprasta „prideginti“, t. y. dezinfekuoti priemonėmis, kurių sudėtyje yra spirito, alkoholio. Koks požiūris yra dabar?
Šiandien taip pat yra nemažai žmonių, kurie būtent taip ir daro, nes taip darė mūsų mamos ir tėčiai. Tačiau viskas tobulėja, didėja pasirinkimas, tad ir mes galime patobulėti ir rinktis pranašesnes priemones.
Turiu savo „atradimą“, kaip veiksmingai dezinfekuoti ir nežaloti odos. Kalbu apie arbatmedžių aliejų, kuris pasižymi 5 kartus stipresniu antiseptiniu poveikiu nei spiritas. Tai natūrali ir labai veiksminga medžiaga. Tiek vaistinės, tiek kosmetologijos kabineto klientams visada rekomenduoju turėti šią priemonę. Šio aliejaus labai plačios naudojimo galimybės, tad jis yra tinkamas spuogams „išdžiovinti“, veikia antibakteriškai, skatina odos regeneraciją ir t. t. Ypač noriu pabrėžti, kad eteriniai aliejai pasižymi itin gera skvarba į odą, todėl pasiekia gilesnius jos sluoksnius, taip suteikdami greitesnį ir efektyvesnį poveikį.
Dar viena problema – įaugę plaukeliai po depiliacijos. Ką daryti tokiais atvejais?
Norint sumažinti įaugusių plaukelių skaičių ar jų visiškai atsikratyti, labai svarbūs yra trys kriterijai – tai stiprus imunitetas, saikingas odos šveitimas pagal odos tipą ir pabaigos priežiūros priemonės. Šiuo atveju vėlgi rekomenduoju kūno ar veido odos kremą su arbatmedžių aliejumi ir gryną aliejų, taip pat jo galima įlašinti į įprastinį kremą, kuris naudojamas po depiliacijos. Esu pati susidūrusi su šia problema, tad visada drąsiai rekomenduoju tai, kas patikrinta „savu kailiu“.
Paminėjote arbatmedžio aliejų. Kuo naudinga kosmetika, kurios sudėtyje yra šio aliejaus? Kaip ji veikia? Gal galite pakomentuoti „Australian BodyCare“ veido linijos produktus? Gal turite praktinės šių priemonių vartojimo patirties?
Kaip ir minėjau, arbatmedžių aliejus yra ne tik be galo stiprus antiseptikas, bet pasižymi ir grybelį veikiančiu, antibakteriniu poveikiais, skatina žaizdelių gijimą. Galėčiau dar daug jo savybių vardinti, bet noriu pabrėžti svarbiausią – kad šis aliejus turėtų būti pasirinkimas numeris Nr.1 esant probleminei odai.
Kalbėdama apie „Australian BodyCare“ linijos produktus, noriu pažymėti, kad tai yra vienintelė kosmetika, kurios sudėtyje yra tikrai gryno ir natūralaus australiško arbatmedžių aliejaus, ir ne „lašiukas“, o pakankamas kiekis, kuris iš tiesų padeda šalinti odos problemas. Tai kosmetika, kuri neturi labai malonaus kvapo, būdingo kitoms linijoms, tačiau turime suprasti, kad ieškome ryškaus ir akivaizdaus efektyvumo, o ne išorinių savybių.
Arbatmedžių aliejus ir jo produktai jau seniai yra vienos iš mano mėgstamiausių priemonių. Tiek darbe, tiek namuose tokias priemones naudoju daugeliui problemų, susijusių su odos sudirgimu ar kitomis būklėmis, šalinti. Vyrui labai tinka po skutimosi, kai sudirgsta oda ar atsiranda pūlinukų, man – po depiliacijos. Klientams siūlai veido odai prižiūrėti, valyti ir prausti, kai oda yra uždegiminė, sudirgusi, gausu pūlinių, komedonų (arba inkštirų) ar kitų aknei būdingų požymių. Taip pat noriu pabrėžti, kad „Australian BodyCare“ produktai pasižymi efektyviu drėkinamuoju poveikiu, tad nereikėtų bijoti, kad, naudojant priemones su arbatmedžių aliejumi, oda išsausės.
Mane visuomet žavėjo medžiagos, kurios turi ilgą ir gražią istoriją ir kurių veiksmingumas pastebimas jau nuo labai labai seniai...
Dėkojame už pokalbį.