REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugiau nei trečdalį savo gyvenimo praleidžiame lovoje, tačiau, anot Niujorko universiteto mikrobiologo Philipo Tierno, ta vieta gali greitai tapti bakterijų ir grybelių „botanikos parku“.

Daugiau nei trečdalį savo gyvenimo praleidžiame lovoje, tačiau, anot Niujorko universiteto mikrobiologo Philipo Tierno, ta vieta gali greitai tapti bakterijų ir grybelių „botanikos parku“.

REKLAMA

Portalui „Business Insider“ P. Tierno pasakojo, kad jei nepageidaujamus gyventojus paliksite patalynės susiraukšlėjimuose ir klostėse per ilgai, mikroskopinės gyvybės gali jus ir užkrėsti.

Anot jo, tam, kad sustabdytumėte nematomą mikrobų potvynį, patalynę skalbti turėtumėte kartą per savaitę.

Žmonės kasmet miegodami lovoje priprakaituoja maždaug 26 litrus prakaito. Kai lauke karšta ir drėgna, ši drėgmė tampa tuo, ką mokslininkai vadina „idealia grybelių augimo terpe“.

Neseniai atlikus tyrimą, kuriame buvo įvertintas grybelių užterštumas patalynėje, mokslininkai nustatė, kad tiriamuose plunksninių ir sintetinių pagalvių, kurių amžius buvo nuo 1,5 iki 20 metų, mėginyje buvo net 16 grybelio rūšių.

REKLAMA
REKLAMA

Ir jūs miegate ne tik su savo mikrobais. Be grybelių ir bakterijų, atsirandančių dėl jūsų prakaito, skreplių, odos ląstelių, makšties ir išangės išskyrų, jūs taip pat dalijatės savo lova su svetimais mikrobais. Pavyzdžiui, gyvūnų pleiskanomis, žiedadulkėmis, dirvožemiu, pūkais, dulkių erkučių liekanomis ir išmatomis bei patalynės apdailos medžiagomis.

REKLAMA

P. Tierno sako, kad visa ta susimaišiusi masė tampa „pastebima“ vos per savaitę. O nešvari patalynė glaudžiasi prie jūsų. Tai gali sukelti šnarpštimą ir čiaudulį, nes mikrobai yra taip arti jūsų burnos ir nosies, kad esate beveik priversti juos įkvėpti.

„Net jei neturite alergijų, galite sulaukti alerginio atsako iš savo organizmo“, – teigė P. Tierno.

Kita priežastis, kodėl jūsų patalynė greitai susipurvina, neturi nieko bendra su jūsų elgesiu ar prakaitavimu. Problema yra paprasta – gravitacija.

„Kaip ir Roma laikui bėgant buvo palaidota po nuosėdomis, kurios krinta dėl gravitacijos, gravitacija yra tai, kas visą tą bakterijų masę sukaupia tavo lovoje“, – sakė P. Tierno.

REKLAMA
REKLAMA

Pakanka vienos ar dviejų savaičių šio bakterijų kaupimo, kad kam nors pradėtų niežėti gerklę, ypač turintiems alergijų ar astmą. 

„Jei gatvėje paliestum šuns kaką, norėtum nusiplauti rankas, – davė pavyzdį P. Tierno. – Tai panašu į jūsų patalynę. Jei pamatytumėte, kas ten yra, sau pasakytumėte: „Ar aš noriu miegoti tame?“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų