REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kad ir koks bebūtų jūsų statusas – esate vienišius ar poroje – lovos reikalai dažnai yra jautri tema. Nors niekas nenori to pripažinti, bet faktai kalba patys už save – žmonės mylisi vis mažiau.

Kad ir koks bebūtų jūsų statusas – esate vienišius ar poroje – lovos reikalai dažnai yra jautri tema. Nors niekas nenori to pripažinti, bet faktai kalba patys už save – žmonės mylisi vis mažiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2019 metais Didžiojoje Britanijoje atlikti tyrimai atskleidė, kad kartu gyvenančių porų, susituokusių porų ir apskritai vyresnio amžiaus žmonių lytinių santykių sumažėjimas yra stulbinantis.

REKLAMA

Tačiau kiek kartų per savaitę poros turėtų iš tikrųjų mylėtis? Tyrimai parodė, kad poros, kurios mylisi bent kartą per savaitę, yra laimingesnės nei poros, kurios mylisi rečiau. Vis dėlto šis skaičius tinka ne visiems. Be to ekspertai teigia, kad tai, kiek sekso pora turėtų turėti, priklauso nuo kiekvienos poros individualiai.

Ką sako ekspertai?

Ekspertai teigia, kad seksu užsiimti kartą per savaitę yra dažniausiai siūlomas standartas. Tačiau daktaras Peteris Kanaris, psichologas ir sekso terapeutas iš Smittauno (Niujorkas), įspėja, kad poros neturėtų pasikliauti vidurkiu kaip savo seksualinio gyvenimo vadovu. Jis pasakoja, kad yra matęs porų, priklausančių visoms sekso spektro dalims – nuo tų, kurios mažai arba visai nesimyli, iki porų, kurios seksu užsiima 12-14 kartų per savaitę.

REKLAMA
REKLAMA

Peteris Kanaris pasakoja, kad poroms nevertėtų vaikytis statistikos duomenų ar bandyti save įsprausti į kažkokius rėmus. Lytinių santykių tikslas – malonumas ir pasitenkinimas, to ir reikėtų siekti.

Ar seksą verta planuoti?

Nepaisant vyraujančios nuomonės, kad seksas yra spontaniškas ir skatinamas staigaus potraukio, De Villersas sako, kad seksas turėtų būti planuojamas iš anksto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jei žmonės turi vaikų ar kitų įsipareigojimų, tikrai naudinga seksą planuoti. Jei sekso neplanuosite esant vaikams ar kitiems dideliems įsipareigojimams, greičiausiai sekso nebus apskritai.“

Be to, ji pabrėžia, kad dauguma sekso atvejų vis tiek yra planuojami. Pavyzdžiui, prieš eidami į pasimatymą, iš visų jėgų stengiamės, kad būsimam partneriui atrodytumėte puikiai, pasikvepinate ir apsirengiate gundančiais rūbais. Tokiais atvejais, tik laiko klausimas kada vakaras pasibaigs lovoje.

REKLAMA

Ką daryti jei vienam iš partnerių norisi mylėtis dažniau nei kitam?

Tai dažniausia problema su kuria susiduria net ir pačios laimingiausios poros. Kadangi seksualinių poreikių tema yra jautri, kalbėti apie savo poreikius gali būti tikras iššūkis, tačiau tai ir yra raktas į laimingus ir pilnaverčius santykius.

Kad ir kaip bebūtų sunku, vertėtų atvirai pasikalbėti su partneriu ir išsakyti savo poreikius bei jausmus. Atvira ir pasitikėjimu grįsta komunikacija sustiprins santykius ir atvers duris kompromisams.

REKLAMA

Reguliaraus sekso nauda

Reguliarūs lytiniai santykiai teikia tiek fizinės, tiek psichologinės naudos.

Reguliariai seksu užsiimančios poros geriau miega, seksas stiprina širdį, kraujagysles ir prostatą.

Pietų Kalifornijos universiteto santuokos ir šeimos terapijos profesorės Mary Andres teigimu, seksas taip pat išlaisvina endorfinus ir skatina poros artumo jausmą. Svarbu paminėti, kad be to jog seksualinis artumas skatina gerą nuotaiką bei stiprina kūną, jis taip pat stiprina ir imuninės sistemos veiklą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų