Kas gali sugadinti kelionę? Yra dalykų, nepriklausančių nuo mūsų - vėluojantis lėktuvas, eilės oro uoste, viešbutis su tarakonais ar girtais turistais, apsidžiaugusiais baru „all included“. Tačiau kai ką gerai ar blogai padaryti galime mes patys. Vienas tokių dalykų – mūsų bagažas. Ką pasiimti ir kaip susidėti? Tikimės, kad šie trumpi patarimai, pateikiami „roadandtravel.com“, padės ruošiantis kelionei.
1. Planuokite. Pasidomėkite, kokio oro tikimasi, nuspręskite, kokia veikla užsiimsite – pliaže ir safaryje jums prireiks visiškai skirtingų rūbų. O penkių žvaigždučių viešbutyje plaukų džiovintuvą tikrai rasite...
2. Mažiau geriau nei daugiau. Keletas tarpusavyje derančių rūbų, kad išvengtumėte nuobodulio, tačiau tik keletas. Jei vakarinės suknelės ar kailinių gali prireikti tik „o jeigu...“ atveju, geriau jų neimti.
3. Rinkitės „visur tinkančius“ rūbus. T. y. tokius, kurie padėtų susilieti su vietiniais gyventojais ir nesukeltų bereikalingo dėmesio (masyvūs auksiniai papuošalai ar prabangūs laikrodžiai drauge su žemėlapiu rankose ir fotoaparatu – idealus taikinys vagišiams ir sukčiams)
4. Rinkitės mėgstamus, tačiau lengvai prižiūrimus rūbus. Jei jūsų mylimos kelnės lamdosi namie, tikriausiai lamdysis ir kelionėje...
5. Batai. Geri batai – bene svarbiausia kelionėje. Tačiau pasiimti derėtų ne daugiau kaip tris poras – dvejus lagamine, vienerius apsiauti. Žinoma, priklauso nuo kelionės tipo, tačiau bendriausia taisyklė – vieni patogūs sandalai, batai išeigai ir sportiniai bateliai.
6. Pasirinkite tinkamą lagaminą. Kiekvieno poreikiai skiriasi, skiriasi ir keliavimo būdai, tačiau netvirti krepšiai prasčiau apsaugo daiktus, na, o lagaminus be ratukų tiesiog sunku tampyti.
7. Pasidomėkite avialinijų, kuriomis skrendate, bagažo taisyklėmis.
8. Itin kruopščiai ir apskaičiuodami kraukitės daiktus. Smulkesnius daiktelius dėkite į plastikinius užsegamus maišelius – jei reikės parodyti savo lagamino turinį, bus paprasčiau viską supakuoti atgal. Vaistai mažiau vietos užima išimti iš dėžučių (tačiau saugokite anotacijas ir receptus!).
9. Keliaukite lengvai – du mažesni lagaminai ar kuprinė su lagaminu – lengvesnė našta nei vienas didelis ir griozdiškas lagaminas.
10. Nepamirškite spynos. Nors oro uostai rūpinasi saugumu, tačiau, per televiziją pamatęs, kaip vieno Europos didmiesčio oro uosto darbuotojas svajingai naršo po lagaminus, supranti - turistų saugumas yra jų pačių reikalas.
Gero kelio!
P. S. Tik pasiimdami lagaminą oro uoste įsitikinkite, kad tai tikrai jūsiškis...