• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Išgyventi mylimo žmogaus mirtį niekada nėra lengva. Jei tai nutiko staiga, sukrėtimas gali būti didžiulis. Bet kuriuo atveju galite likti apimtas emocijų, kurių negalite visiškai suprasti.

Išgyventi mylimo žmogaus mirtį niekada nėra lengva. Jei tai nutiko staiga, sukrėtimas gali būti didžiulis. Bet kuriuo atveju galite likti apimtas emocijų, kurių negalite visiškai suprasti.

REKLAMA

Būtent dėl šios priežasties laidotuvėse gali būti taip gausu nepatogių ir galbūt skausmingų akimirkų bendraujant su netektį patyrusia šeima. Mažiausios klaidos gali būti padarytos netyčia nesuvokiant tikrojo jų poveikio.

Skaitykite toliau, kad sužinotumėte dažniausiai pasitaikančias klaidas, kurias žmonės daro per laidotuves.

1. Išaukštinami klaidingi faktai

Kunigai ar laidotuvių metu sakantys kalbas už mirusįjį žmonės, iš tikrųjų jų taip gerai (arba išvis) nepažįsta. Todėl jie kartais gali paminėti detales, kurios yra visiškai neteisingos.  Paskirkite žmogų, kuris galėtų pasikalbėti su kalbą sakančiu žmogumi. Paprašykite jų perskaityti kalbą prieš ceremonijos pradžią, kad išvengtumėte nepatogių momentų, rašoma littlethings.com.

2. Pagražinate savo santykius su mirusiuoju

Tai nėra konkursas, kurio tikslas – išsiaiškinti, kas labiausiai pasiilgs mirusio žmogaus – visi yra ten dėl tos pačios nelaimingos priežasties ir tikriausiai visi puikiai žino, kokie artimi buvote su velioniu.

REKLAMA
REKLAMA

3. Bandymas ištaisyti šeimos nesantaikas

Galite jaustis įkvėptas daugiau laiko nešvaistyti kvailoms kovoms, nesantaikoms ar įtampai šeimoje, tačiau ir taip esant stiprioms emocijoms, negalima prognozuoti, kaip reaguos kita pusė. Tai taip pat galite priversti juos jaustis taip, lyg naudojatės netektimi.

REKLAMA

4. Muzikos leidimas ar dainavimas

Tai skamba šiek tiek keistai ir akivaizdžiai, tačiau yra žmonių, kurie mano, kad pamatę kur nors netoliese esantį instrumentą gali pradėti netikėtą koncertą velionio garbei. Niekada negalvokite, kad instrumentas ar mikrofonas yra kvietimas, nebent jūsų paprašytų vienas iš gyvų mirusiojo šeimos narių.

5. Melas mažiems vaikams

Diskutuoti apie mirtį su mažu vaiku gali būti sunku ir šiam pokalbiui jis gali būti nepasiruošęs, atsižvelgiant į savo amžių, tačiau pasakymas, pavyzdžiui, „močiutė miega“, nepadeda geriau suprasti dalykų. Kai kuriais atvejais gali būti geriausia juos palikti namuose.

REKLAMA
REKLAMA

6. Nuotraukų skelbimas internete

Turbūt reikėtų vengti fotografuotis laidotuvėse. Galite pirmą kartą po ilgo laiko susitikti su draugais ir šeimos nariais ir norite tai užfiksuoti, tačiau tikrai neturėtumėte tuo dalytis savo socialinių tinklų profiliuose, kur nuotraukas galėtų matyti gedintys artimieji. Jūs nenorite pasirodyti nejautrus.

7. Aukštakulniai

Jei planuojate eiti į kapines, jums bus sunku vaikščioti ant žolės ar žemės, nes kulniukai smigs į velėną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

8. Kalbos apie pinigus

Klausti apie laidotuvių išlaidas ar tai, ką paliko velionis, yra tiesiog nemandagu. Atvirai, tai ne jūsų reikalas. Kita vertus, skųstis, kiek teko išleisti laidotuvėms, būtų toks pat prastas skonis. Jei jums reikia pagalbos padengiant išlaidas, pasikalbėkite su artimaisiais privačiai, o ne verskite ir kitus jaustis nepatogiai.

9. Nelyginkite savo sielvarto su kitų

Nesvarbu, ar manote, kad buvote artimi su velioniu, ar net jei kada nors gyvenime patyrėte panašią netektį, vis tiek negalite žinoti, ką jaučia artimiausi žmonės. Atminkite, kad ta diena yra ne apie jus.

10. Nesakykite gedintiems: „Būk stiprus“

Tie, kurie gedi, jau yra tokie stiprūs, kiek tik gali. Atminkite, kad dabar juos supa tiek daug žmonių ir gali atrodyti, kad į juos žiūrima su liūdesiu, gailesčiu ir, žinoma, gerumu. Tikėtina, kad jiems tiesiog reikia laiko. Tiesiog praneškite jiems, kad esate šalia, jei jie nori susisiekti.

Lietuvoj yra laidojimo paprociai. O vaikai aisku turi zinot kad zmones iseina negriztamai.Ir ko mokot kazkokiu nesamoniu atrodo visi durneliai ir nezino kaip elgtis per sermenis ar laidotuves!
Vaikus būtina vestis į laidotuves ir būtina aiškinti, mokyti išgyventi netektį.
Neauginkim aklu ir kurčių netekciai.
Vaikai nuo mažens turi suprasti kas yra mirtis ir dalyvauti laidotuvėse, tai yra gyvenimo kelio mokykla, o pamokų praleidinėt nereikėtų
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų