Įvertino daugelio pamėgtas cigaretes: jos gali būti pražūtingos!

Rūkantys elektronines cigaretes dažnai įsitikinę, jog tai mažesnę priklausomybę keliantis ir sveikesnis pasirinkimas, nei paprastos cigaretės. Vis dėlto, realybė kiek kitokia. Gydytoja alergologė-pulmonologė Indrė Plėštytė-Būtienė teigia, jog rūkant elektronines cigaretes nikotino įkvepiama kur kas daugiau, o ir saiką valdyti sudėtingiau.

11

„Jei lygintume įprastas ir elektronines cigaretes, abiejuose variantuose yra nikotino, kuris ir sukelia priklausomybę, todėl teigti, kad pastarasis pasirinkimas nekelia priklausomybės, negalime. Visgi, rūkant paprastą cigaretę mes tiesiogiai matome kiekį, kiek surūkome, kada cigaretė pasibaigia, tačiau su elektroninėmis dažnai būna perdozuojama.

Nors jose yra nikotino, dūmai nėra nemalonaus kvapo, galime rinktis įvairiausius skonius, todėl žmonės net ima nejausti, kaip dažnai ir kokiais kiekiais jie pradeda rūkyti. Taigi, ne tik mano, tačiau bendra Europos pulmonologų nuomonė yra tokia, kad rūkant elektronines cigaretes nikotino dozė gaunama gerokai didesnė, nei renkantis įprastas cigaretes“, – sako Indrė Plėštytė-Būtienė.

Elektroninių cigarečių dūmų poveikis aplinkiniams

Specialistė įvardina, kad taip pat dar viena priežastis, kodėl pasirenkant elektronines cigaretes surūkoma gerokai daugiau, yra socialinis rūkymas.

„Rūkant paprastas cigaretes, pavyzdžiui, pietų ar kavos pertraukėlių metu, būtina išeiti į lauką, o šaltis, lietingas oras neretai nuo to atgraso. Renkantis elektronines cigaretes šios problemos nebelieka, jos taip neapriboja žmogaus, todėl, vėlgi, rūkymas tik dažnėja“, – teigia gydytoja.

(11 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Įspėjimas visiems elektroninių cigarečių mėgėjams: moteris vos liko gyva

Pasyvaus rūkymo, kuomet kvėpuojama įprastų cigarečių dūmais užterštu oru, žala neabejojama. Tokiu būdu dervos tiek vaikams, tiek suaugusiems patenka į plaučius, o galimos to pasekmės – plaučių vėžys ar kitos kvėpavimo takų ligos. Visgi, dažnai diskutuojama būtent apie elektroninių cigarečių dūmų poveikį aplinkiniams, kuomet neretai galima išgirsti nuomones, jog tai nėra kenksminga.

REKLAMA

„Šiuo metu yra itin daug atliekama tyrimų ir bandoma išsiaiškinti, kokia yra elektroninių cigarečių dūmų sudėtis. Vis dėlto, nereikėtų būti naiviems, kad tai tik vandens garai. Tikiu, kad ateityje bus kur kas daugiau tyrimų, atskleidžiančių tikrąją elektroninių cigarečių žalą ir nekeltų nuostabos tai, jei pasirodytų, kad įkvepiamos dar nuodingesnes medžiagos, nei rūkant įprastas cigaretes“, – kalba pašnekovė.

Neatskleidžiama elektroninių cigarečių skysčio sudėtis

Tik prasidėjus tabako pramonei, pradžioje niekas nekalbėjo apie paprastų cigarečių keliamą pavojų, kadangi tam trūko įrodymų. Vis dėlto, vėliau, kuomet žmonės sparčiai ėmė sirgti onkologinėmis ligomis, nusinešančiomis daugybę gyvybių, buvo atsigręžta į cigaretes. Pulmonologės manymu, šiandien gali būti daroma ta pati klaida dėl elektroninių cigarečių.

„Manau, kad šiandien gali būti klystama toje pačioje vietoje, kuomet nepatikrinus, visko neištyrus, teigiama, kad elektroninės cigaretės kenkia mažiau arba, pavyzdžiui, nėra pavojingos aplinkiniams, tačiau daugumai atrodo, kad jei niekas neištyrė, vartoti galima.

Elektroninėse cigaretėse yra ne tik nikotino, tačiau ir kvapiųjų, skonį suteikiančių medžiagų, o tai yra chemija, kurią įkvepiame į plaučius.


Rašyti komentarą...
R
Rokas
2017-10-02 09:12:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visu pirma pamirsot pamineti skyscius be nikotino mokslininkai jus nejuokinkit
Atsakyti
0

J
Justas
2017-10-02 12:56:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Chemine formule:
Pg-C3H8O2+Vg-C3H8O3+nikotinas-C10H14N2
Atsakyti
0

S
Sim
2017-10-02 09:58:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cia matau protingi zmones komentuoja, tai vat. As irgi galiu teigti, kad cigaretes yra 100% sveika. Bet niekaip nepaneigsiu jog jos rukomos. Tai bent is fizikines puses, parasykit, kad elektronines cigaretes yra garinamos, o ne rukomos. Ten nera dumu. Tas kas rase, matosi, kad nera net susidures su tuo.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (29)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų