• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugelis žmonių gali neįtarti, kad serga klasitinga liga – vėžiu. Sveikatos ekspertas pasidalijo penkiais paprastais būdais, kaip išvengti vėžio.

Daugelis žmonių gali neįtarti, kad serga klasitinga liga – vėžiu. Sveikatos ekspertas pasidalijo penkiais paprastais būdais, kaip išvengti vėžio.

REKLAMA

Gydytojas Reza Tigari iš San Diego Kalifornijoje pateikė keletą patarimų, kaip sumažinti riziką susirgti vėžiu. Sveikatos ekspertas, socialiniame tinkle „TikTok“ turintis virš pusės milijono sekėjų, įkėlė vaizdo įrašą, kuris pasklido žaibiškai.

Pasak gydytojo, šie penki svarbūs patarimai padės išvengti vėžio:

1. meskite rūkyti;

2. teisingai maitinkitės ir mankštinkitės;

3. venkite perdirbtos mėsos;

4. gyvenkite saugų lytinį gyvenimą;

5. naudokite apsauginį kremą nuo saulės.

Kalbėdamas apie metimą rūkyti, R. Tigari turi omenyje ne tik cigaretes. „Tai ne tik cigaretės, – sakė jis. – Tai ir veipinimas, ir kaljano rūkymas.“

Pasak gydytojo, būtina tinkamai maitintis ir mankštintis, nes nutukimas yra susijęs su kelių rūšių vėžiu. „Kontroliuokite svorį, lankykitės sporto salėje – tai naudinga sveikatai“, – patarė jis.

REKLAMA
REKLAMA

R. Tigari įspėjo, kad perdirbta mėsa yra siejama su vėžiu. „Perdirbta mėsa yra labai pavojinga, – paaiškino jis. – Pasaulio sveikatos organizacija atliko tyrimą, kuris parodė, kad saliamis, įvairūs lašiniai bei sūdyti mėsos gaminiai didina riziką susirgti storosios žarnos vėžiu.

REKLAMA

Hepatito virusas

Išbraukite juos iš savo raciono ir gyvensite sveikiau.“Saugus seksas gali sumažinti hepatito ir žmogaus papilomos viruso riziką.

„Tai padės jums išvengti lytinių santykių su žmonėmis, sergančiais hepatitu ir virusu, – sakė jis. – Dabar visi žinome ŽIV riziką, bet ar žinojote, kad hepatitas ir ŽPV taip pat susiję su nesaugiais lytiniais santykiais?“

Pasak jo, hepatitas labai padidina kepenų vėžio, o žmogaus papilomos virusas – gimdos kaklelio vėžio riziką.“ Jei esate rizikos grupėje, gydytojas pataria pasiskiepyti.

REKLAMA
REKLAMA

Apsauginis kremas nuo saulės

Galiausiai, apsauginio kremo nuo saulės naudojimas gali gerokai sumažinti odos vėžio riziką.

„Turite naudoti apsauginį kremą kiekvieną kartą, kai išeinate iš namų, nepriklausomai nuo to, ar šviečia saulė, ar debesuota, – teigė jis. – Odos vėžio atvejų skaičius smarkiai išaugo, o apsauginis kremas nuo saulės yra geriausia apsauga. Aš jį naudoju beveik kiekvieną dieną.“

„Šie penki svarbiausi dalykai gali ilgam apsaugoti jus nuo pavojų sveikatai“, – reziumavo R. Tigari.

Kai lyja,pasiimkite lietsargį ...
Senas straipsnis,sena foto..geriau dėkit apie sygekę,geriau jums sekasi,čia nekomentuos
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų