Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kalbant apie 2 tipo diabeto valdymą, didžiausias ginklas jūsų arsenale yra dieta. Nors aukštą cukraus kiekį kraujyje galite sutramdyti pasirinkdami sveiką maistą, kartais neaišku, ko turėtumėte vengti.

Kalbant apie 2 tipo diabeto valdymą, didžiausias ginklas jūsų arsenale yra dieta. Nors aukštą cukraus kiekį kraujyje galite sutramdyti pasirinkdami sveiką maistą, kartais neaišku, ko turėtumėte vengti.

REKLAMA

Anot tinklalapio Diabetes.co.uk, tam tikrus vaisius reikia vartoti „atsargiai“, rašo express.co.uk. Įvairūs spalvingi vaisiai, kuriuose gausu vitaminų ir mineralų, gali būti labai naudingi sveikatai.

Nors beveik visi vaisių rekomenduojama norma yra „penki per dieną“, saldžiuose užkandžiuose taip pat yra dviejų rūšių cukraus – fruktozės ir gliukozės.

Skirtingi maisto produktai skirtingai veikia cukraus kiekį kraujyje, tačiau glikemijos indeksas (GI) gali padėti atskirti gėrį nuo blogio. Deja, kai kurie vaisiai turi aukštą glikemijos indeksą, todėl gali padidinti cukraus kiekį kraujyje.

Glikemijos indeksas paaiškina, kokiu greičiu jūsų organizmas suskaido angliavandenius iki cukraus kraujyje, o maisto produktai klasifikuojami kaip žemo, vidutinio arba aukšto GI.

REKLAMA

Tai reiškia, kad maisto produktai, turintys aukštą GI, greitai suskaidomi į cukrų kraujyje. Cukriniu diabetu sergantys žmonės tokį staigų cukraus kiekio kraujyje padidėjimą vadina „šuoliu“. Nors vaisiai paprastai turi žemą GI, yra keletas šios taisyklės išimčių.

7 pavojingi vaisiai

Pasak tinklalapio Diabetes.co.uk, aukštesnį GI turi bananai, apelsinai, mangai, vynuogės, razinos, datulės ir kriaušės.

Sveikatos portalas paaiškina, kad valgyti maistą su dideliu GI „gali būti pavojinga“ tiems, kurių cukraus kiekis kraujyje yra sutrikęs.

REKLAMA
REKLAMA

Jame rašoma: „Tiems, kurie gamina savo insuliną, maistas su dideliu GI gali priversti organizmą bandyti gaminti dar daugiau insulino, kad būtų išvengta greitai veikiančių angliavandenių, o dažna to pasekmė yra alkio jausmas per dvi ar tris valandas, dėl kurių dietos besilaikantis žmogus gali trokšti daugiau maisto.

Žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu, tai gali būti ypač pavojinga, nes organizmo gebėjimas kontroliuoti gliukozės kiekį kraujyje yra sumažėjęs arba jo visai nėra. Dėl šios priežasties diabetu sergantys žmonės turi būti atsargūs valgydami maistą su aukštu GI“.

Tačiau neturėtumėte visiškai atsisakyti šių vaisių, nes jų maistinė vertė turi daug naudos jūsų organizmui. Sveikatos portalas dalijasi, kad „reikėtų būti atsargiems“ su vaisiais ir daržovėmis, kurių GI yra didelis. Be to, yra daugybė vaisių, kurių GI yra žemas, pavyzdžiui, uogos, slyvos, kiviai ir greipfrutai.

Kokie yra 2 tipo diabeto simptomai?

Nors dėl diabeto simptomų nebūtinai galite jaustis blogai, tačiau pravartu juos žinoti.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak NHS, pagrindiniai 2 tipo diabeto simptomai yra šie:

dažnesnis nei įprastai šlapinimasis (ypač naktį),

nuolatinis troškulys,

nuolatinis nuovargis,

neplanuotas svorio kritimas,

niežulys aplink varpą ar makštį arba nuolatinė pienligė,

lėtai gyjančios žaizdos ar sužalojimai,

pablogėjęs regėjimas.

Sveikatos apsaugos tarnyba pataria kreiptis į šeimos gydytoją, jei turite kokių nors iš šių simptomų arba nerimaujate, kad jums gali kilti didesnė diabeto rizika.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų