Į šią šiurpinančią vietą lietuviai plūsta masiškai: tapo absoliučiu rudens hitu

Šiurpusis Helovynas Lietuvoje pamažu veržiasi į švenčiamų švenčių sąrašą. Todėl nenuostabu, kad ir atsiranda su juo susijusių pramogų. Viena iš jų – Kauno prieangiuose įsikūręs „Farmland“, kuris atėjus spaliui tampa tikrų tikriausiu siaubo parku, kur lankytojams žadama, kad baimės čia netruks.

10

Nors iki šiurpiausios Helovyno nakties liko dar dvi savaitės, žmonės jau dabar su nekantrumu keliauja į netoli Kauno įkurtą Helovyno parką. Savaitgalį žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad norintys patekti į šį parką laukia kilometrinėse spūstyse.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kauno rajone įkurta šiurpinanti vieta tapo absoliučiu hitu: norintys laukia net kilometrinėse eilėse

„Farmland“ parkas pirmą kartą atvėrė duris praėjusių metų spalio viduryje

Sergeičikų kaime, vos keli kilometrai nuo Kauno, įsikūrė kaunietės Eglės įkurtas parkas, kuris jau antrą rudenį šiurpina lietuvius. „Farmland“ parkas pirmą kartą atvėrė duris spalio viduryje, tačiau, pasirodo, kad pirminis planas visai nebuvo gąsdinti lankytojus – čia moteris norėjo įkurti erdvę, kuri būtų skirta švęsti vaikų gimtadienius. Visgi, žmonės planuoja, o Dievas juokiasi – pavėlavę darbai atnešė naują idėją.

„Mes iš tikrųjų neplanavome daryti Helovyno siaubo parko, viskas gavosi netikėtai. Aš norėjau kurti parką vaikų gimtadieniams švęsti ir ta idėja niekur nedingo – mes šiltu sezonu ir dirbsime kaip vieta vaikų šventėms.

Mums nepavyko atsidaryti parko tuo metu, kai planavome. Atrodė, kad darbai įvyks greičiau nei realiai vyko. Gimė idėja, kad tikrai reikia kažką daryti, nes išlaidos labai didelės. Mūsų parkas buvo toks negražus praeitais metais, kad pasakiau vyrui: „Žinai ką, darom Helovyną“, – juokiasi Eglė.

Helovyną matė iš arti

Eglė su vyru ir vaikais daug metų gyveno Šiaurės Amerikoje, Kanadoje, tad ir Helovyną matė iš labai arti. Jau nuo pat pirmųjų metų užsienyje, Eglės šeima pradėjo švęsti švęsti šią šventę taip, kaip jį švęsdavo kanadiečiai:

„Mūsų vaikams tai buvo pati smagiausia šventė po Kalėdų. Persirengdavome ir būriais traukdavome per gyvenvietę iki pat vidurnakčio. Pilnos gatvės klykaujančių vaikų, kaukių įvairovė. Visi vaikai tekini bėgiodavo nuo durų prie durų kol susirinkdavo tiek saldumynų, kad nebepanešdavo“.

Vis dėlto vėliau Eglė su vyru ilgesio vedami nusprendė grįžti į Lietuvą:

„Mes į Lietuvą grįžome prieš porą metų. Sugrįžimas į Lietuvą mums buvo labai netikėtas. Bet vis tiek – Lietuva yra Lietuva, norėjome pabandyti įsitvirtinti savo gyvenimą čia. Mūsų labai didelė šeima yra, o tas tolimas bendravimas buvo labai sudėtingas. Turime čia tėvelius, senelius, todėl ir norėjome grįžti“.

Grįžę į Lietuvą jiedu ir įkūrė 1 hektaro ploto parką, kuriame galima sutikti zombius, vaiduoklius, skeletus ir dar daugybę kitų šiurpą keliančių dekoracijų, o specialių renginių metu – juos įkūnijančių mažiausiai 10 animatorių.

Eglė pripažįsta, kad rasti Helovyno tematikos dekoracijų Lietuvoje išties buvo sunku, todėl jas pirkti teko užsienyje, o dalį – darytis patiems.

„Dalį profesionalių, tai yra judančių dekoracijų, ar lėlių siuntėmės iš Vokietijos. Buvo ir iš Kinijos parsisiųsta tam tikrų dekoracijų, bet jos nelabai pasiteisino. Kitas paprasčiausiai pasidarėme patys, tokios sudaro didžiąją dalį visų mūsų dekoracijų“, – sako ji.

REKLAMA

Naktinė programa pritaikyta suaugusiems

Kiekvieno penktadienio ir šeštadienio vakarą, parką užvaldo įvairias šiurpias būtybės įkūnijantys animatoriai, kurie nesivaržo lankytojams įvaryti baimės. Dėl to, parko įkūrėja siūlo pasvarstyti, ar į tokią pramogą norite vestis ir savo mažus vaikus.

„Mes akcentuojame, kad ši šventė ar pasirodymas labiau skirtas suaugusiesiems ir nerekomenduojame atsivesti mažamečių vaikų, nes yra tikrai jautrių vaikų, kurie vėliau puola į isterijas ir būna labai sunku juos išvesti, suvaldyti visą situaciją.

Darbo dienomis siūlome atsilankyti su mažais vaikais nuo 14 iki 20 valandos, nes prietemoje jau būna lemputės sujungtos, dar kitoks efektas sukuriamas, bet šiuo laiku negąsdiname jų. Dienos metu galima atvažiuoti pasižvalgyti, apžiūrėti skulptūras, dekoracijas.

Dar turime žaidimų aikšteles, nusileidimą lynu, jeigu būna geras oras, pripučiame batutą vaikams, laužą užkuriame. Vaikai, įveikę čia esantį labirintą ir užduotis, gauna saldainių. Pas mus galima ir pikniką pasidaryti, tad veiklos bent kelioms valandoms tikrai bus. O vakaro metu žmonės gali gauti tai, ko ir tikisi atvažiuodami į siaubo parką – gąsdinimus“, – pabrėžia moteris.

Eglė atskleidė ir kiek kainuoja tokia adrenaliną organizme kelianti pramoga: „Dienos metu suaugusiems ir vaikams nuo 6 metų bilietas kainuoja 5 eurus, o vaikams iki 6 metų nemokamai. Įėjimo kaina į vakarinę programą suaugusiems yra 10 eurų, vaikams iki 12 metų – 5 eurai, o vaikams iki 6 metų nemokamai“.


Rašyti komentarą...
N
Nerekomenduoju
2021-10-18 22:30:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Liūdesys, jei žmonėms to reikia.
Atsakyti
-1

A
Aš.
2021-10-19 08:56:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Įdomu, o slogūs ir keliantys liūdesį yra tik skaitytojų komentarai. Čis juk ne Vėlinės, o helovynas, t.y. pramoga
Atsakyti
0

A
Apsilankęs
2021-10-20 18:08:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šiaip faina, gan įdomu bet kai eilei praleidom 3 h tada kad ir ką bepamatytume viskas nublanksta.
Eile milžiniška. Žmonės lenda be eilės, gal kažką gali metu padaryti dėl to. Kai perdaug žmonių viduja nebėra to efekto
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų