• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien į paskutinę kelionę išlydimas antradienį pasienyje su Baltarusija, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos pasienio rinktinės Aleksandro Barausko užkardos pasienio ruože, rengiantis tiesti ir montuoti koncertiną, mirtinai susižalojęs PAGD pareigūnas – 46 metų Egidijus Karla. Rugsėjo 1 d. jam būtų sukakę 47-eri metai. 

Šiandien į paskutinę kelionę išlydimas antradienį pasienyje su Baltarusija, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos pasienio rinktinės Aleksandro Barausko užkardos pasienio ruože, rengiantis tiesti ir montuoti koncertiną, mirtinai susižalojęs PAGD pareigūnas – 46 metų Egidijus Karla. Rugsėjo 1 d. jam būtų sukakę 47-eri metai. 

REKLAMA

Apie tai facebook pranešė Valstybinė priešgaisrinė gelbėtojų tarnyba.

Prieš gaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius reiškia užuojauta ugniagesio šeimai ir sako, kad netektis smarkiai palietė visus, kurie pažinojo žuvusį gelbėtoją.

Sulaukė apdovanojimo už nuopelnus

„Gedime ir liūdime. Šiandien į paskutinę kelionę palydimas Ignalinos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos budinčios pamainos ugniagesys gelbėtojas Egidijus Karla. Jo gyvybė užgeso rugpjūčio 31 d. Varėnos rajone, Aleksandro Barausko pasienio užkardoje, vykdant pavestą užduotį.

REKLAMA
REKLAMA

„Nors ir nėra žodžių, kurie palengvintų praradimo skausmą, bet labai norėčiau, kad mūsų visų palaikymas ir užuojauta suteiktų stiprybės žuvusiojo mamai, žmonai, dukrai ir visiems artimiesiems, – sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius. – Ši netektis palietė mus visus, ją skaudžiai išgyvena ir tie, su kuriais jis dirbo gesindamas gaisrus, gelbėdamas žmonių gyvybes ir padėdamas nelaimėse. Viena iš daugelio pavojaus akimirkų buvo lemtinga. Liūdime ir gedime dėl jo tragiškos žūties. Mūsų širdys visada saugos šviesų jo atminimą.“

REKLAMA

E. Karla gimė Ignalinoje, 1974 m. rugsėjo 1 d. 1995 m. baigė Vilniaus aukštesniąją transporto mokyklą ir įgijo transporto automatikos inžinieriaus – asistento kvalifikaciją. Nuo 1997 m. sausio 2 d. iki 1997 m. gegužės 30 d. dirbo Ignalinos rajono priešgaisrinės tarnybos Dūkšto priešgaisrinėje dalyje viršininku. Tarnybą vidaus reikalų sistemoje pradėjo 1997 m. birželio 2 d.

Vidaus tarnybos puskarininkis E. Karla turėjo profesionalius incidentų likvidavimo įgūdžius, gebėdavo operatyviai priimti sprendimus. Jis ypač pasižymėjo gesindamas prieš kelerius metus kilusius gaisrus Ignalinos rajono UAB „Legra“ durpyne, Ceikinių Švč. Mergelės Marijos Vardo bei Kazitiškio Šv. vyskupo Stanislovo bažnyčiose. E. Karla nesyk dirbo pavojingomis sąlygomis ir įdėjo daug pastangų likviduodamas gaisrų padarinius.

REKLAMA
REKLAMA

Už pavyzdingą ir nepriekaištingą tarnybą jis ne kartą buvo skatintas Ignalinos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko padėkomis, vienkartinėmis piniginėmis išmokomis. Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos proga už drąsą ir ryžtą buvo apdovanotas vardine dovana Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ženklu „Už nuopelnus priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai““, – rašoma facebook įraše.

Gedime ir liūdime. Šiandien į paskutinę kelionę palydimas Ignalinos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos budinčios...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Posted by Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba on 2021 m. rugsėjo 2 d., ketvirtadienis

Ugniagesys mirtinai susižalojo ruošiantis tiesti koncertiną

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad ugniagesys susižalojo kirsdamas krūmą grandininiu pjūklu. Nelaimė įvyko apie 10 val., kai į pagalbą atvyko medikai, jie negalėjo vyrui padėti, apie 11 val. iškviesta policija mirčiai konstatuoti. 

PAGD direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Kanapickas kalbėdamas su tv3.lt apie nutikusią skaudžią nelaimę nuo išsamesnio komentaro susilaikė: „Žuvo ilgametis mūsų darbuotojas, kuris buvo ne kartą skatintas, turėjęs 25 metų darbo stažą. Davęs priesaiką Lietuvos valstybei. Galiu tik patikslinti, kad nelaimė nutiko ne tiesiant fizinį barjerą pasienio ruože, o vykdant parengiamuosius darbus.“

REKLAMA

Paprašius patikslinti ar pareigūnas žuvo dirbdamas su grandininiu pjūklu, M. Kanapickas teigė, jog negali nei patvirtinti, nei paneigti šios informacijos. Ugniagesių atstovas tik pridūrė, kad pareigūno atliekama užduotis buvo visiškai įprasta.

Kartu dirbo ir daugiau pareigūnų, kurie bandė gelbėti susižalojusį kolegą. Vis dėlto, išgelbėti jo gyvybės nepavyko.

Skirs išmokas artimiesiems

A. Bilotaitė  patikino, kad žuvusiojo šeimai bus sumokėtos visos, pagal statutą priklausančios išmokos. Kompensacijos šeimai  sieks 93 mėnesių vidutinio darbo užmokesčio sumos.

Ji taip pat pridūrė, kad bus pasirūpinta ir laidojimo išlaidomis.

„Tai yra mūsų pareiga. Suprantame, kad šitie materialiniai dalykai, kompensacijos tikrai negali kompensuoti širdies skausmo ir tos netekties, bet tikimės, kad tai bus mažas kompensavimas šioje nelaimėje“, – teigė ministrė.

Lauk ministrė ir departamento vadovą, kad neužtikrino darbo apsaugos priemonių suteikimą ir siuntimą dirbti ne pagal pareigibe ir reikėtų juos traukt baudz/atsakomyben už šiurkščių darbo įstatymų ir statutu pazeidimu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų