Gydytojas pasakė, ar saulėgrąžos sukelia apendicitą: atsakymas nustebins

Atpažinti apendicitą, gydytojų nuomone, gana sudėtinga. Paprastai negalavimų simptomai nėra lengvai suprantami, o gydytojai tik po keletos valandų gali nustatyti pilvo skausmo priežastį.

9

Vaikų chirurgas med. dr. Arūnas Strumila jau daugybę metų dirba su įvairiomis vaikų ligomis. Gydytojas pasidalijo savo patirtimi ir patarimais, ką gali byloti prasidėję pilvo skausmai.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Sužinokite, kas yra būtinoji pagalba ir kur kreiptis
 

Pastovus skausmas

Pasak gydytojo, vaikams pasireiškia šie simptomai: „Pilvo skausmas dešinėje klubinėje srityje, pykinimas, vėmimas, retais atvejai gali būti viduriavimas, šie simptomai būdingi mažiems vaikams, kuriems diagnozuojamas apendicitas.“

Taip pat apendicitą galima įtarti dėl prasidėjusio skausmo: „Klasikinis apendicito skausmas yra migruojantis, iš pradžių skundžiamasi viso pilvo skausmu arba aplink bambą, o vėliau visas skausmas pereina į dešinę pusę klubinėje srityje.

Šis skausmas dažniausiai būna pastovus, tai nėra priepuoliai ar spazmai. Jei skausmas stiprėja vaikštant, kosėjant, šokinėjant, tai taip pat būdinga apendicitui.“

„Ligos pradžioje temperatūros dažniausiai nebūna. Temperatūra pakyla po 12 valandų nuo skausmo pradžios. Pradžioje temperatūra būna nedidelė 37,5 C, o vėliau didėja“, – apie požymius kalbėjo gydytojas.

Kas iššaukia?

Apendicito priežastys nėra iki galo aiškios: „ Dažniausiai vaikų apendicito priežastis – užsikemša kirmėlinė ataugos ertmė išmatomis arba svetimkūniais, kitaip tariant – žarnų turiniu.

Kartais kirmėlinės ataugos ertmė užkemšama dėl padidėjusių limfmazgių. Užsikimšus kirmėlinės ataugos ertmei užsidarius, suaktyvėja bakterijos ir nuo to išsivysto apendicitas.“

Neretai vis dar susiduriama su nuomone, kad saulėgrąžos gali sukelti apendicitą, tačiau gydytojas tvirtai neigia šį mitą: „Niekur nesu skaitęs ir operuojant nesu matęs, kad saulėgrąžos sukeltų apendicitą. Literatūroje galima rasti aprašytų atvejų, kai vaisių sėklos sukelia kirmėlinės ataugos uždegimą, tačiau jie yra labai labai reti.“

Geriausias sprendimas – operacija, tačiau dabar vis literatūroje atsiranda klinikinių tyrimų ir neoperacinių gydymo būdų: „Neoperacinis būdas yra gydymas antibiotikais. Šį gydymą galima skirti tik tada, kai echoskopijos metu nesimato užkimštos kirmėlinės ataugos ir apendicitas nėra trūkęs, nes kitu atveju retai toks gydymas būna sėkmingas.“

REKLAMA

Pasak gydytojo, remiantis atliktomis studijomis 80 procentų atvejų, kai kirmėlinė atauga nėra užkimšta ir nėra peritonito, galima išgydyti antibiotikais, tačiau remiantis studijomis iki 20-25 procentų atvejų apendicitas atsinaujina ir baigiasi operacija.

Pacientai atvyksta po kelių parų

„Mažesniems nei 5 metų vaikams apendicitas trūksta per 24 valandas, vyresniems vaikams 24-72 valandas. Kartais gali trūkti ir greičiau, geriausia tėvams su vaiku atvykti po 10-12 valandų nuo skausmų pradžios. Kai atvykstama labai anksti, tik pradėjus skaudėti, gydytojai negali lengvai diagnozuoti priežasties“, – perspėja A. Strumila.


Rašyti komentarą...
M
Ma
2020-04-26 16:58:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Daktare. Butent mane ir isoperavo po saulegrazu valgymo. Nuo to karto as ju nebe valgau. Buvau 9riu. Operacija buvo ories 27 metus.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų