• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Noras turėti gražų ir sveiką veidą ne visuomet baigiasi laimingai, jei žmogus tam pasirenka abejotinos kvalifikacijos grožio specialistus ir neturi saiko. Deja, kai kurios procedūros pacientams, kurių didesnė dalis – moterys, baigiasi itin liūdnai.

Noras turėti gražų ir sveiką veidą ne visuomet baigiasi laimingai, jei žmogus tam pasirenka abejotinos kvalifikacijos grožio specialistus ir neturi saiko. Deja, kai kurios procedūros pacientams, kurių didesnė dalis – moterys, baigiasi itin liūdnai.

REKLAMA

Apie tai, kaip rūpintis savo oda, kokios procedūros yra saugios ir kokios kvalifikacijos medikai gali leisti įvairias injekcijas naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ komentuoja Santaros klinikų gydytojas dermatovenerologas Tadas Raudonis.

Gydytojas pataria, kad pirmiausia kalbant apie veido, o ir viso kūno odos sveikatą, reikia galvoti apie būtinas kasdienes procedūras, tokias kaip odos valymą, drėkinimą, maitinimą tinkamomis priemonėmis. T. Raudonis atkreipia dėmesį, kad kremus turėtų naudoti tiek vyrai, tiek moterys.

Jei norima, kad oda būtų sveika ir jos vėžio rizika sumažėtų, T. Raudonis pataria visada, net ir žiemą, saugoti odą naudojant priemones su SPF filtru, nesideginti soliariumuose, o jei įdegio labai norisi, tuomet tam pasirinkti tonuojančius kremus ar purškiamas įdegio priemones. Gydytojas primena, kad saulės spinduliai taip pat ir sendina odą.

REKLAMA
REKLAMA

Kalbant apie grožio procedūras, medikas mano, kad veido masažai ir kitos neinvazinės priemonės, tarkime, veido joga, odai pakenkti neturėtų, o atliekamos reguliariai turi ir teigiamą poveikį odos išvaizdai ir stangrumui. Vis tik sergant akne, ir kitos priemonės, tokios kaip veido valymas, yra reikalingos.

REKLAMA

Gydytojas pataria, kad rūpinantis savo oda reikėtų galvoti apie viso organizmo sveikatą, pavyzdžiui, valgant daugiau daržovių, grūdinių kultūrų, tikėtina, kad ir veido oda atrodys skaistesnė.

Grožio procedūros – ne visur ir ne visiems

Vis tik T. Raudonis sako, kad jei norima sumažinti esamas raukšles, ar kitaip patobulinti veido išvaizdą, pirmiausia reikia pasirūpinti, kad invazines procedūras, t.y. tas, kur reikalinga adata, atliktų medikai, tam turintys reikalingą išsilavinimą ir dirbantys su kokybiškomis priemonėmis, žinomose įstaigose.

REKLAMA
REKLAMA

„Ne kartą teko susidurti su pacientais, kurie atvyksta tiek Lietuvoje, pas nekvalifikuotus specialistus atlikę procedūras, tiek užsienyje. Dažniausia, kai neturima saiko, turime tokį išsipūtusį veidą, taip vadinamą pagalvės veidą, kai turime didžiulius skruostus, didžiules lūpas, kurios dažnai net neužsičiaupia ir lieka tarpelis. Tai tokiais atvejais mes kalbame apie tų priemonių tirpdymą ir pašalinimą iš veido“, – sako T. Raudonis.

Jis prisimena ir kur kas liūdnesnes situacijas: infekcijas, randus ar duobes veide.

„Yra tekę matyti ir pacientę su daliniu aklumu, kuriai reikėjo hospitalizacijos“, – apgailestavo gydytojas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis vardija, kad teko matyti pacientų su kreivu veidu, ne iki galo užsimerkiančiais akių vokais, yra pasitaikę stiprių alerginių reakcijų. Medikas sako, kad kartais pacientams atliekamos procedūros palieka sunkiai koreguojamus randus, kurie lieka visam gyvenimui.

Daug ir išsamiai apie tai, kaip rūpintis savo oda, ne tik jos grožiu, bet ir sveikata – kviečiame žiūrėti tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“.

Kviečiame žiūrėti „Sveikatos DNR“ jau dabar!

„Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų