Gydytojas Morozovas apie kaukes: nėra prasmės jos traukti iš kišenės 9 kartą

Skaičiuojant paskutines karštas vasaros dienos, lietuviams išbūti su kauke lauke ir nepažeisti jos dėvėjimo taisyklių neretai būna vis dar sunku. Santaros klinikų Šeimos medicinos centro gydytojas Valerijus Morozovas apžvelgė dažniausiai daromas kaukių dėvėjimo klaidas ir plačiau papasakojo apie jas.

„Dabar visuomenėje plinta informacija ir sąmokslo teorijos apie kaukes, kurios apsaugo ir neapsaugo, ir kad kaukes reikia dėvėti vien tik dėl to, kad negautum baudos“, – sako gydytojas Valerijus Morozovas.

Gydytojas nurodo, kad kaukė padeda tik tada, kai laikomės visų punktų – plauname rankas, laikomės atstumo, taikome čiaudėjimo etiketą ir galiausiai, teisingai dėvime teisingas kaukes. Tik tada galime apsisaugoti.

„Viena populiariausių naudojamų priemonių yra respiratorius. Jis apsaugo tave ir gali apsaugoti iki 90–95 procentų, bet visiškai neapsaugo aplinkinių.

Jį užsidėjus kvėpuoti yra lengviau, nes dalis oro grįžta per vožtuvą, bet kartu su tuo per vožtuvą grįžta ir visas užkratas“, – nurodo V. Morozovas.

Kita populiari apsisaugojimo priemonė – medžiaginės kaukės, kurios dažniausiai yra daugkartinės. Gydytojo teigimu, jos yra patogios tuo, kad jas galima išskalbti, pagaminti tokias, kokių norisi.

„Minusas tas, jeigu jos neuždengia visiškai kaip respiratorius nosies, veido ir nepriglunda, tai apsauga yra maža. Turėtų būti bent aštuoni sluoksniai tvirtos medžiagos, kad galėtume sakyti, jog nepraleidžia lašelių“, – vardija specialistas.

Pigiausias, prieinamiausias, taigi ir dažniausiai matomas variantas – vienkartinė chirurginė kaukė. V. Morozovas pabrėžia, kad ją dėvint svarbiausia – nečiupinėti apsauginio paviršiaus ir pilnai pridengti nosį, burną:

„Kaukė puikiai apsaugo ir jus, ir aplinkinius. Dar vienas populiarus būdas – apsauginiai skydai, kurie naudojami visuomenėje, bet iš tikrųjų jie apsaugo tik nuo tiesioginio lašelių patekimo. Apsauga jų yra tik tuomet, kai dėvėsime ir kaukę, kitaip tinkamos apsaugos negausime“.

REKLAMA

Karštomis vasaromis dienomis lauke lengvai galima pastebėti, kad aplinkiniai mėgsta ir sukčiauti. Štai vieni iš kaukės iškiša nosį, kiti ją nusileidžia ant smakro, o treti – pasikabina ant vienos ausies.

V. Morozovas sako, kad prasmės nešioti kaukę nėra, kai ji nepridengia nei burnos, nei nosies.

„Nėra prasmės traukti iš kišenės jos devintą kartą, lankstyti, čiupinėti, šluostytis prakaitą, nes ji praranda savo prasmę. Dėvėkime kaukes atsakingai“, – ragina V. Morozovas.


Rašyti komentarą...
R
Rita
2020-08-24 16:45:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
O Tamsta Daktaras žino, kiek chirurginių kaukių reikia pakeisti per dieną ir kiek tai kainuoja? Kada tokios bus dalijamos nemokamai, prašau ir patarinėkite jas dėvėti
Atsakyti
-28

X
X
2020-08-24 15:54:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Turėtų tas pseudomokytojas bent kiek pilietinės drąsos pasakyti,kad tos kaukės visiška veryginė nesąmonė,bet ne,rašo kažkokius paistalus.Latvijoj nereikia kaukių ir užsikrėtimų nefiksuoja
Atsakyti
-36

N
Nerka
2020-08-24 16:49:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jus nebejuokinkit kol nepadarysit kaukiu technikines visi ir nesios tas kaukes nuo pirmos pandemijos laiku kol neprasitrina kiaurai
Atsakyti
-24

SKAITYTI KOMENTARUS (72)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų