Gydytoja perspėja – galimo nevaisingumo signalus įmanoma pastebėti dar vaikystėje

Pasirodo, esama ženklų, į kuriuos reaguojant laiku, galima užbėgti už akių atžalos nevaisingumui. VUL Santaros klinikų Vaisingumo centro gydytoja akušerė-ginekologė pabrėžė, kad tėvai visada turėtų atkreipti dėmesį į vaikų sveikatos nusiskundimus arba kitus neįprastus pastebėjimus, nes tai gali būti ligų, ateityje sutrikdančių vaisingumą, simptomai.

„Pavyzdžiui, tėvai maudydami berniukus gali užčiuopti, kad abi ar viena sėklidės nėra nusileidusios į kapšelį, o tai yra vienos iš vyrų nevaisingumą sukeliančių ligų – kriptorchizmo simptomai“, – sakė medikė.

Gydymą pradėti laiku

R. Baušytė atkreipė dėmesį, kad itin svarbu suvokti tinkamo savalaikio gydymo svarbą.

„Šiuo atveju, jei berniukui diagnozuojamas minėtas kriptorchizmas, tėvai neretai dar delsia ieškoti pagalbos, laukia, kol sėklidės nusileis pačios. Tačiau šiuo atveju būtinas kuo ankstyvesnis gydymas, siekiant išvengti nevaisingumo ateityje“, – sakė ji.

Anot gydytojos, panašios situacijos pasitaiko ir tarp merginų bei moterų: „Jei diagnozuojamas policistinių kiaušidžių sindromas arba endometriozė, vienas efektyviausių gydymo metodų iki tol, kol bus planuojamas nėštumas, siekiant ne tik bendrosios sveikatos pagerinimo, bet ir išvengti vaisingumo sutrikimų ateityje, yra hormoninė kontracepcija. Visgi neretai pacientės jos atsisako, vartoja nereguliariai, savavališkai nutraukia.“

Rūpintis profilaktika

Kartu medikė pabrėžė, kad ne mažiau svarbu užtikrinti tinkamą profilaktikos priemonių įgyvendinimą: „Pavyzdžiui, epideminio parotito, vadinamosios kiaulytės, galinčios sukelti nevaisingumą, galima išvengti skiepijant vaikus kombinuota tymų – epideminio parotito – raudonukės (MMR) vakcina.“

 


Rašyti komentarą...
V
V
2019-12-26 10:18:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mažiausiai trys kalėdiniai straipsniai apie tariamas galimas ligas, gasdinimus ir būtinai paskutiniai sakiniai apie skiepus. Gasdink ir valdyk?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų