Gripas Lietuvoje nesitraukia: ligoninėje – 103 asmenys

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad  Lietuvoje bendras sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis per savaitę padidėjo, tačiau sergančių gripu skaičius – sumažėjo.

Bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis Lietuvoje vasario 24 d.–kovo 1 d. siekė 77,0 atvejo 10 tūkst. gyventojų (ankstesniąją savaitę – 73,2 atvejo 10 tūkst. gyventojų). Praėjusią savaitę daugiausiai sergančiųjų užregistruota Vilniaus apskrityje, mažiausiai – Utenos apskrityje.

Gripu paskutiniąją vasario mėn. savaitę susirgo 1494 Lietuvos gyventojai. Šalies ligoninėse dėl gripo buvo paguldyti 103 asmenys, tarp jų 69 vaikai ir 1 nėščioji. Intensyvios terapijos skyriuje buvo gydomi 8 asmenys, iš jų 3 vaikai.

NVSC specialistų patarimai. Kaip apsisaugoti nuo gripo ir ŪVKTI:

Dažniau plaukite rankas. Stenkitės neliesti paviršių, kurie gali būti užteršti gripo virusu. Taip pat nelieskite nešvariomis rankomis akių, nosies ar burnos.

Venkite kontakto su sergančiaisiais. Dažniau vėdinkite ir drėgnu būdu valykite patalpas (ypač jei jose gyvena, dirba ar lankosi daug žmonių).

Laikykitės kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo (kosėkite ar čiaudėkite prisidengdami vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę).Susirgę nesiimkite savigydos, o kreipkitės į savo šeimos gydytoją.

 


Rašyti komentarą...
E
Egidijus
2020-03-02 17:41:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
... o tai kur bent žodis apie "klastingą užkrečiamą ligą". ?
Atsakyti
-11

I
Idiotizmas
2020-03-03 10:44:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokiu žurnalistu reikia būti, kad parašyti tokią antraštę...?
Atsakyti
-5

V
Vargas
2020-03-02 16:34:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
O į kieno alkūnę čiaudėti tai neparašėt
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų