Kaip apsaugoti save nuo pavojingų virusų?

Šaltuoju metų laiku ženkliai padaugėja įvairiausių virusinių infekcijų atvejų – nuo virusinės kilmės slogos iki gripo, virusinio plaučių uždegimo ir kitų ligų, kurios gali tapti labai sunkiai sukontroliuojamos, greitai plintančios bei sukeliančios nežinomybę net ir visame pasaulyje. Kaip apsaugoti save ir savo artimuosius nuo pavojingų virusų? Ką naudinga žinoti arba tiesiog dar kartą sau pakartoti? 

· Būtina vengti artimo sąlyčio su sergančiu asmenimi. Virusinių infekcijų simptomai gali būti karščiavimas, gerklės skausmas, sloga, kosulys. Taip pat būdingas raumenų, kaulų, akių ir galvos skausmas, bendras silpnumas ir nuovargis. Išvardinti simptomai skiriasi priklausomai nuo virusinės infekcijos rūšies ir sunkumo, tačiau bet kuriuo atveju geriau pasisaugoti. Tai reiškia, kad nuo tokio asmens reikėtų laikytis bent 1-2 metrų atstumu ir su juo nesisveikinti spaudžiant ranką, nesibučiuoti, neapsikabinti, vengti jo lankymo, jei tai tikrai nebūtina. 

· Patariama kuo dažniau plauti rankas muilu ir vandeniu. Jas kruopščiai trinti ir skalauti reikia mažiausiai 20 sekundžių. Jei rankų nusiplauti nėra galimybių, tuomet su savimi visada reikėtų turėti specialių dezinfekcinių skysčių, putų ar gelių, kurie reikšmingai mažina virusų plitimo nešvariomis rankomis galimybes ir savo sudėtyje turi alkoholio. 

REKLAMA

· Rankas plauti ir (arba) dezinfekuoti būtina po pasinaudojimo tualetu ar sauskelnių keitimo, grįžimo iš lauko ar kitų viešų vietų, prieš ruošiant ar valgant maistą, nusikosėjus ar nusičiaudėjus, palietus galimai užkrėstus paviršius, turėjus kontaktą su gyvūnais, sergančiais asmenimis ir t.t. Kuo dažniau rankos plaunamos, tuo mažesnė tikimybė užsikrėsti įvairiomis ligomis. Teigiama, kad dažnas rankų plovimas nešvariomis rankomis plintančių infekcijų tikimybę gali sumažinti mažiausiai 80 procentų – sutikime, tai labai didelis ir reikšmingas skaičius. 

· Rekomenduojama kuo dažniau plauti ne tik rankas, bet nepamiršti ir nosies higienos. Reguliarus nosies gleivinės plovimas gali padėti sumažinti užsikrėtimo virusinėmis infekcijomis tikimybę. Tam puikiai tinkamos specialiai nosies gleivinės priežiūrai pritaikytos medicinos priemonės, kurias galima rasti daugumoje vaistinių ir kitų prekybos vietų. QUIXX® daily – tai izotoninis jūros vandens nosies purškalas / aerozolis, skirtas nosiai valyti ir drėkinti. QUIXX® daily aktyviai ir kruopščiai praskalauja nosį ir sumažina bakterijų, virusų, alergenų bei žiedadulkių, kietųjų 

dalelių, dulkių kiekį bei padeda pašalinti perteklines gleives. Nosis veiksmingai išvaloma, drėkinama ir taip greičiau atkuriamos natūralios jos funkcijos. 

· Reikia kuo mažiau rankomis liesti įvairias gleivines – akių, nosies, burnos. Patariama kontroliuoti šį įprotį, nesvarbu, rankos švarios ar nešvarios. Gleivinių lietimas nešvariomis rankomis itin padidina tikimybę užsikrėsti virusinėmis infekcijomis, mat virusai per jas plinta lengviausiai. Pakanka paliesti nešvarią durų rankeną ir netrukus nevalingai pasikasyti lūpą ar akį – virusui sudaromos puikios sąlygos infekuoti sveiką asmenį. 

· Jei padidėjęs bendrasis pavojus užsikrėsti virusinėmis infekcijomis, būtina vengti viešų ir masinio susibūrimo vietų. Jei į tokias vietas pakliūti būtina, tuomet jose reikėtų praleisti kuo mažiau laiko. Ypatingai didelę riziką kelia viešasis transportas – verta pagalvoti apie galimybę keliauti kitais būdais, kad ir pėsčiomis (jei tik įmanoma). Geriau lipti laiptais nei grūstis į galimai sergančių žmonių pilną liftą. Geriau laiką leisti parke, o ne sausakimšame prekybos centre. Ir tai tik keletas pavyzdžių, padedančių sumažint užsikrėtimo riziką viešose vietose. 

REKLAMA

· Taip pat labiau saugotis reikėtų rizikos grupėms priklausantiems asmenims – vaikams, nėščiosioms, senyviems ir lėtinėmis ligomis sergantiems asmenims, mat jiems galimos virusinių infekcijų komplikacijos yra kur kas pavojingesnės ne tik sveikatai, bet ir gyvybei. 

· Svarbus imuniteto stiprinimas ir grūdinimas – tai reikia daryti ištisus metus, o ne tik prasidėjus ligų sezonui.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų