Lietuvoje plinta užkrečiama liga – medikai įspėja šiuos miestus

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad  Lietuvoje bendras sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis per savaitę šiek tiek sumažėjo, tačiau sergančių gripu skaičius išliko panašus.

Bendras šalies sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis nuo vasario 17-osios iki vasario 23-iosios siekė 73,2 atvejo 10 tūkst. gyventojų, 7-ąją šių metų savaitę – 82,1 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Praėjusią savaitę daugiausiai sergančiųjų užregistruota Marijampolės apskrityje, mažiausiai – Utenos apskrityje.

Gripas vasario 17–23 d. diagnozuotas 1813 Lietuvos gyventojų. Dėl gripo šalies ligoninėse buvo gydoma 114 asmenų, tarp jų 94 vaikai. Intensyvios terapijos skyriuje buvo gydomi 7 asmenys, iš jų 3 vaikai.

Primename, kad nuo vasario 11 d. Kauno miesto savivaldybės teritorijoje paskelbta gripo epidemija.

NVSC specialistai pataria, kaip apsisaugoti nuo gripo ir ŪVKTI:

Stenkitės kuo dažniau plauti rankas (ne trumpiau kaip 20–30 sekundžių). Nelieskite paviršių, kurie gali būti užteršti gripo virusu. Nelieskite nešvariomis rankomis akių, nosies ar burnos.

Dažniau vėdinkite ir drėgnu būdu valykite patalpas. Venkite sąlyčio su sergančiais asmenimis. Susirgę kreipkitės į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, laikykitės gydytojo rekomendacijų.

Susirgę gripu dėvėkite medicininę kaukę, kuri padės sulaikyti kvėpavimo takų sekretus kosint ar čiaudint. Sveiki žmonės, slaugydami sergantį asmenį, taip pat turėtų dėvėti medicinines kaukes.

Kad neplatintumėte virusų aplinkoje, čiaudėdami ir kosėdami užsidenkite nosį ir burną vienkartine nosine. Panaudotas nosinaites išmeskite į šiukšliadėžę. Jeigu po ranka neturite nosinės, čiaudėkite ir kosėkite į rankovę (geriausiai į alkūnės linkį). Jei prisidengėte burną ir nosį delnu, tuojau pat nusiplaukite rankas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų