Gripas ateina su trenksmu: perspėja apie mirties atvejus

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis naujausiu Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro pranešimu,  informuoja, kad dabartinis gripo sezonas (2019/2020m.) gali sukelti didelį vyresnio amžiaus žmonių mirtingumą.

Šios prognozės siejamos su dabar daugelyje Europos šalių dominuojančia A tipo gripo viruso cirkuliacija: A tipo gripo virusas sudaro (71 proc.), o B tipo virusas trečdalį (29 proc.) šį gripo sezoną cirkuliuojančių virusų. 

Pasak Europos ligų prevencijos ir kontrolės ir centro, kol kas Europos regione nėra stebimas padidėjęs mirtingumas dėl gripo, tačiau vertinant ankstesnius gripo sezonus, kai dominavo A tipo (H3N2) gripo virusas, buvo stebėtos sunkios komplikacijos tarp 60 metų ir vyresnių žmonių.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, skiepai nuo gripo yra vienintelė ir veiksmingiausia gripo infekcijos prevencijos priemonė, kuria siekiama apsaugoti visuomenę nuo sunkių gripo formų, hospitalizacijos, komplikacijų ir mirties.   

"Gripo virusams būdinga dažna antigeninė kaita ir dėl šios viruso savybės skiepytis rekomenduojama kiekvienais metais", - pažymėjo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius, profesorius, medicinos mokslų daktaras Saulius Čaplinskas.

Pasak jo, dažniausios gripo komplikacijos yra plaučių uždegimas, todėl kartu su gripo skiepu rekomenduotina pasiskiepyti ir nuo pneumokokinės infekcijos, kuri viena dažniausių gripo komplikacijų.

Skiepytis nuo gripo nevėlu, nes ilgametės ULAC stebėsenos duomenimis, aukščiausi sergamumo gripu rodikliai registruojami sausio pabaigoje ir vasario mėnesį.

 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro stebėsenos duomenimis, šį gripo sezoną nuo gripo pasiskiepijo daugiau nėščiųjų, sveikatos priežiūros darbuotojų bei 65 m. ir vyresnių asmenų, lyginat su praeito sezono duomenimis. ULAC primena, kad šiems rizikos grupių asmenims rekomenduojama skiepytis kiekvieną gripo sezoną.

REKLAMA

Jie skiepijami nemokamai (valstybės lėšomis):

65 m. ir vyresniems asmenims

nėščiosioms

asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose 

asmenims, sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais

sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams


Rašyti komentarą...
J
Juste
2019-12-23 16:17:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tėvai laukia skiepų nuo rugsėjo,bet vis nėra. Pensininkai nereikalingi.
Atsakyti
0

K
Kalėdsenis
2019-12-24 00:36:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik duobagalviai išsigąsta šito viduriavimo apie gripą.kad tik kuo daugiau moliuskų pultų skiepytis. Nu nieko baisiau uz gyvenimą Lietuvoj nera. Jau mūsų niekuo neišgąsdinsit. Taip kad eikit šikt.
Atsakyti
0

Z
Zinaida
2019-12-23 17:58:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
n u tai jo visiem pencininkam isiulo vakcinas, po to ir serga visi, tai kaio nebus gyvu virusu pribade i zmones. Nuteisti turetu but tokie siulytojai ir reklamuotojai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų