• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Odos vėžio atvejų užfiksuojama vis daugiau ir ši klastinga liga plinta ne tik „saulės garbintojų“ tarpe. Ši liga gali būti mirtina, jei ji neaptinkama laiku, todėl svarbu žinoti, kokie ženklai ją išduoda.

Odos vėžio atvejų užfiksuojama vis daugiau ir ši klastinga liga plinta ne tik „saulės garbintojų“ tarpe. Ši liga gali būti mirtina, jei ji neaptinkama laiku, todėl svarbu žinoti, kokie ženklai ją išduoda.

REKLAMA

Daugelis žmonių nežino, kaip atpažinti odos vėžį. Tai išduoda ne tik pastebimi apgamų pokyčiai – gali atsirasti iškilimai ar pažeidimai, kuriuos žmonės dažnai sumaišo su spuogais, rašo thesun.co.uk.

Liūdna žinia ta, kad Jungtinėje Karalystėje nuo odos vėžio kasmet miršta tokstančiai žmonių, nepaisant to, kad beveik 9 iš 10 mirtiniausios formos atvejų galima išvengti.

Yra įvairių odos vėžio formų, dažniausiai jos skirstomos į dvi grupes – ne melanoma ir melanoma. Ekspertai rekomenduoja reguliariai tikrinti savo odą, kad pastebėtumėte galimus ligos požymius.

REKLAMA
REKLAMA

Grėsmingiausias vėžys – melanoma

Ne melanomos odos vėžys lėtai vystosi viršutiniuose odos sluoksniuose. Epidermio ląstelėms kyla didžiausia rizika patirti pažeidimus dėl saulės.

REKLAMA

Ląstelės nuolat miršta ir formuojasi naujos. Tačiau, kai oda yra per stipriai paveikiama saulės, pažeidžiamas DNR. Laikui bėgant tai tampa problema, ląstelės pradeda daugintis nekontroliuojamai, taip atsiranda vėžiniai navikai.

Melanoma yra odos vėžio rūšis, galinti išplisti ir į kitus kūno organus. Melanocitai yra odos ląstelės, kurios suteikia odai spalvą, nes jos gamina pigmentą, vadinamą melaninu.

Kai leidžiate laiką saulėje, melanocitai gamina daugiau pigmento, kuris plinta į kitas odos ląsteles, kad apsaugotų jas nuo žalingo saulės spindulių poveikio. Tačiau melanocitai taip yra ta vieta, kur prasideda vėžys.

REKLAMA
REKLAMA

Per didelis UV spindulių kiekis sukelia uždegimą, o tai yra odos DNR pažeidimo požymis. UV sukelia melanocitų pokyčius, ko pasekoje sukeliamas nenormalių ląstelių augimas.

Žmonėms, kurie lengvai nudega saulėje, kyla didesnė odos vėžio rizika, nes jų ląstelės negamina tiek daug pigmento, kad apsaugotų odą. Tiems, kurie serga albinizmu, kyla didžiausia rizika, nes jų oda visiškai negamina pigmento.

Odos vėžio simptomai

Dažniausias melanomos požymis yra naujų apgamų atsiradimas arba esamų apgamų pokyčiai. Dauguma ekspertų rekomenduoja naudoti paprastą taisyklę, kaip atpažinti odos vėžio simptomus, kurie gali pasireikšti bet kurioje kūno vietoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Asimetriškumas – melanomą išduodantys apgamai paprastai turi dvi labai skirtinas puses ir yra netaisyklingos formos;

Sienelė – melanomos apgamai įprastai turi įplyšusią ar sukietėjusį apvadą.

Spalvos – odos vėžį išduodantys apgamai paprastai būna dviejų ar daugiau spalvų

Skersmuo – dauguma melanomos apgamų yra didesni nei 6 mm skersmens

Padidėjimas ar iškilimas – apgamas, kurio dydis bėgant laikui keičiasi, dažnu atveju išduoda melanomą.

Pirmasis ženklas, išduodantis ne melanomos odos vėžį, įprastai yra iškilimo arba pakitusios spalvos odos lopinėlio atsiradimas, teigia NHS. Šie simptomai išlieka keletą savaičių ir lėtai progresuoja mėnesius, o kartais ir metus.

REKLAMA

Daugeliu atveju vėžiniai odos pakitimai yra raudoni ir tvirti, o kartais virsta opomis. Vėžį išduodantys pasikeitę odos lopinėliai paprastai yra plokšti, tarsi žvynuoti.

Du dažniausiai pasitaikantys ne melanomos odos vėžio tipai yra bazinių ląstelių vėžys ir plokščiųjų ląstelių karcinoma.

Taip pat odos vėžį gali išduoti niežėjimas. Apgamas, kuris niežti, yra vienas iš daugelio melanomos požymių. Niežtinti, paraudusi, sudirgusi oda yra vienas iš daugelio ne melanomos odos vėžio rūšių.

Įprastai odos vėžys nustatomas pagal odos pokyčius. Tačiau kai kuriais atvejais niežėjimas gali būti priežastis, padedanti pastebėti atsiradusius odos požymius, kurie gali signalizuoti apie odos vėžį.

Miršta visam pasaulije įpatingai Lietuvoje nes korumpuoti daktarai žmonės nesulaukė gimdymo mes ir susidūrė buvome ta problema registratūroje lenkų kilmės registratorė akivaiždžei parašė kisio pinigynio jo nesulaukus vyras buvo priimtas tik po pusie metų va deko mirštamumas didelis nuoi tos ligos nes laiku svarbu bapkės ne žmogaus sveikatanesuteikė ma pagalba ir gydimas
Gali tikrintis kiek nori
Gali tikrintis kiek nori
dėl bet kokio vėžio, niekas NVI neguldo ir netiria, su įtarimai keliuose organuose jau važinėju po 200 km autobusais jau 3 mėn. Niekas ne paaiškėjo, kažkoks košmaras, jau 5 važiavimai buvo!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų