apgamai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „apgamai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „apgamai“.

Ant odos turite tokių dėmių? Štai, ką jos išduoda

Pigmentinės dėmės yra viena iš dažniausių odos problemų, su kuria gali susidurti visų amžiaus grupių žmonės. Nepriklausomai nuo odos tipo ar gyvenimo būdo, daugelis žmonių patiria pigmentacijos sutrikimus, kurie gali būti panašūs į saulės dėmes, senėjimo sukeliamas dėmes ar kitas diskrečias spalvų nevienodumo apraiškas.
2023-12-31

Klastingą vėžį išduoda vos keli ženklai: pastebėję skubėkite pas gydytoją

Odos vėžys – vienas dažniausių onkologinių susirgimų. Tarp vyrų  tai – trečias pagal paplitimą vėžys. Tarp moterų – antras. Estetinės medicinos ir dermatologijos klinika „Grožio pasaulis“ pasidalino, kaip laiku atpažinti odos vėžį ir kada kreiptis pas specialistą. Stebėkite savo apgamus „Viena agresyviausių odos vėžio formų yra melanoma. Vienas svarbiausių gydytojo uždavinių – melanomą diagnozuoti kuo ankstyvesnėje stadijoje. Tada pacientas gali tikėtis gerų gydymo rezultatų.
2023-11-09

Šio amžiaus žmonėms smarkiai išauga odos vėžio rizika: gydytojas patarė, į kokius apgamus atkreipti dėmesį

„Tikimybė, kad „pagausi“ odos vėžį dar pirmoje stadijoje, išauga iki 80 proc., jei apgamus specialistas apžiūri bent kartą per metus“, – sako gydytojas onkodermatologas Viktoras Sidorovas. Anot jo, ypač atidžiai reikėtų stebėti naujai atsiradusius apgamus, nes statistiškai melanoma – piktybinis odos navikas – dažniau susiformuoja kaip naujas odos darinys, labai panašus į apgamą. Į kokius apgamus atkreipti dėmesį „Apie 90 proc.
2023-10-30
REKLAMA
Apgamai (nuotr. Shutterstock.com) Apgamai (nuotr. Shutterstock.com)

Apgamų ABCDE metodas: kaip galite juos pasitikrinti savarankiškai namuose?

Nėra laiko, ne šiandien, nieko čia baisaus – dažnai tokios mintys mus lydi atidėliojant apgamų patikrą. Tačiau ypatingai artėjus vasarai ir saulės kaitrai patariama pasirūpinti savo oda – naudoti ne tik stiprią SPF apsaugą turinčias priemones, bet ir reguliariai tikrintis apgamus. Jeigu šiuo metu stinga užsirašyti profesionaliai apžiūrai, „Eurovaistinės“ farmacininkė Jelena Deksnienė pataria bent dėmesingai apžiūrėti savo kūną pasitelkus apgamų ABCDE metodą.
2023-06-24

Populiaria paslauga pasinaudojusi Saulė susirgo vėžiu: įspėja visas

Pastaraisiais metais Lietuvoje kaip niekada išpopuliarėjo plaukelių šalinimo lazeriu procedūros. Nors dažniausiai teigiama, kad procedūra yra visiškai saugi, neturi jokių šalutinių poveikių, visgi, pasirodžius moterų pasakojimams internete, paaiškėjo ir kita istorijos pusė. Pasidalinti žiniomis ir savo įžvalgomis, kokios yra lazerinės plaukelių šalinimo galimos rizikos sutiko Santaros klinikų Dermatovenerologijos centro gydytoja dermatovenerologė Iveta Gylienė.
90 2023-03-07

Grėsmingą vėžį išduoda vos keli ženklai: pasitikrinkite, kol ne vėlu

Odos vėžio atvejų užfiksuojama vis daugiau ir ši klastinga liga plinta ne tik „saulės garbintojų“ tarpe. Ši liga gali būti mirtina, jei ji neaptinkama laiku, todėl svarbu žinoti, kokie ženklai ją išduoda. Daugelis žmonių nežino, kaip atpažinti odos vėžį. Tai išduoda ne tik pastebimi apgamų pokyčiai – gali atsirasti iškilimai ar pažeidimai, kuriuos žmonės dažnai sumaišo su spuogais, rašo thesun.co.uk.
2022-08-14

52-ejų vyrui agresyvų vėžį išdavė 1 ženklas: įspėja kitus

Dviejų vaikų tėvas papasakojo, kaip niežtintis apgamas pasirodė esąs odos vėžys, su kurio diagnoze jis kovoja jau 13 metų. Donas Edwardsas 2008 m. nuvyko patikrinti apgamo. Kai po metų niežulys sustiprėjo, jam galiausiai buvo diagnozuotas odos vėžys. Įspėja kitus 52 metų Donas su vėžiu gyvena iki šiol, o dabar jis tapo nepagydomas, nes išplito į limfmazgius, stuburą ir organus, rašoma metro.co.uk. „Neprisimenu, ar vaikystėje naudojau pakankamai kremo nuo saulės.
2022-07-24

Skelbia apie nemokamą sveikatos paslaugą: gali išduoti mirtiną ligą

Odos vėžio prevencijos dienos akcija siekiama kuo plačiau skleisti informaciją apie odos vėžio prevenciją. Kviečiama žengti pirmąjį žingsnį bei atvykti nemokamai apgamų ir odos darinių profilaktinei patikrai š. m. birželio 16 d., nuo 10 iki 14 val. Vilniaus miesto savivaldybės patalpose (Konstitucijos pr. 3). Patikrą vykdys bei informaciją apie odos vėžio prevenciją teiks Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Dermatovenerologijos centro gydytojai dermatovenerologai.
2022-06-15
REKLAMA
Apgamai (nuotr. Shutterstock.com) Apgamai (nuotr. Shutterstock.com)

Atsisveikinkite su apgamais greitai: kada geriausia šalinti apgamą lazeriu

Apgamai – gražu ar ne? Šalinti ar palikti? Tačiau ar žinote, kas tai yra? Apgamas – odos darinys, kuris dažnai atrodo kaip tamsiai rudos dėmės, atsiradusios dėl pigmentą formuojančių ląstelių, vadinamų melanocitais, sankaupų. Dauguma žmonių turi nuo 10 iki 40 apgamų, kurie atsiranda dar vaikystėje. Laikui bėgant jie gali keistis arba išblukti. Dėl hormoninių pokyčių, pavyzdžiui, moterims nėštumo metu odos dariniai gali patamsėti ir padidėti.
2022-05-30

Kviečia klaipėdiečius nemokamai pasitikrinti dėl agresyvaus vėžio – gali dalyvauti ir nedrausti

Prieš prasidedant saulėtajam sezonui Klaipėdos universitetinės ligoninės medikai tradiciškai gegužės 5–6 dienomis, minint Melanomos dieną, kviečia nemokamai patikrai. Melanoma vadinama piktybiškiausia odos vėžio forma. Kasmet šia liga Lietuvoje suserga daugiau nei 300 žmonių, daugiau nei trečdalis miršta. Tačiau gydytojai pabrėžia: ankstyva diagnozė suteikia didesnę tikimybę pasveikti. Melanoma – agresyviausias odos vėžys, užklumpantis vis jaunesnius žmones.
2022-04-28
REKLAMA
REKLAMA

Odos vėžį išduoda keli nekalti ženklai: mokėkite juos mintinai

Retas susimąsto, kad pernelyg dažnas kaitinimasis saulėje gali ne tik padidinti vitamino D atsargas, tačiau ir sukelti odos vėžį. Kaip atpažinti pakitimus odoje bei kaip apsaugoti save, tv3.lt naujienų portalui sutiko papasakoti Inovatyvios dermatologijos centro gydytoja dermatovenerologė Giedrė Šaltmerė. Odos vėžys apibūdinamas kaip patologinių ląstelių sankaupa, kuri atsiranda dėl imuninės sistemos nesustabdyto nenormalių ląstelių augimo.
2022-03-11

Nenumokite ranka į piktybinius apgamus: pasakė, kaip juos atpažinti

Nacionalinio vėžio instituto gydytojas onkologas chemoterapeutas dr. Vincas Urbonas įspėja, kad šiltuoju metų laiku reikia atsargiai įvertinti, kiek laiko praleisite saulėje. Besaikės saulės vonios, šviesi oda ir daugybė apgamų ant kūno didina riziką susirgti melanoma. Tai pavojinga liga, tačiau „Eurovaistinės“ vaistininkai primena kaip galima jos išvengti. Nacionalinio vėžio instituto duomenis, kasmet Lietuvoje nustatoma apie 200 naujų melanomos atvejų.
2022-01-16

Jokiu būdu nekrapštykite apgamų namuose: gali baigtis liūdnai

Apgamai yra odos dariniai, kurie skiriasi forma, dydžiu ir spalva. Dauguma žmonių turi nuo 30 iki 40 apgamų, tačiau šis skaičius gali išaugti iki 600. Kai kurie dariniai gali būti didesni už kitus, paskatindami žmogų jų atsikratyti. Tačiau vienas gydytojas paaiškina, kodėl niekada neturėtumėte to daryti namuose. Gydytojas Muneeb Shah žaibiškai paplitusiame „TikTok“ vaizdo įraše apibūdino riziką, susijusią su bandymu pašalinti apgamą namuose.
2021-11-12

Atkreipkite dėmesį į savo šlapimo spalvą: gali išduoti vėžį

Yra daug ligos ženklų, kuriuos išduoda iš mūsų kūno išskiriamos medžiagos. Ypač šlapimas gali parodyti bet kokius, po oda, atsirandančius sutrikimus. Tad jeigu jūsų šlapimo spalva netikėtai pasikeitė – turite nedelsti ir kreiptis į gydytoją. Melanoma – penkta pagal dažnumą Jungtinėje Karalystėje sukelta vėžio liga. Ji yra viena iš sparčiausiai augančių ligos formų. Kasmet nustatoma apie 16 200 naujų ligos atvejų, iš kurių 2 300 baigiasi mirtimi.
2021-10-09

27-erių merginai apgamas išdavė agresyvų vėžį: dabar ji įspėja kitus

27 metų mergina, kuri serga melanoma, pasidalino apgamo nuotrauka, kuris pasirodo ir buvo piktybinis navikas. Mergina paragino savo „TikTok“ sekėjus pasitikrinti ir savo odą bei apgamus. Kassidy Pierson, „TikTok“ naudojanti @ohhkayypee vartotojo paskyrą, dažnai savo sekėjams pasakoja apie savo sveikatos būklę ir dalijasi informacija apie odos vėžį, su kuriuo ji kovoja daugiau nei šešerius metus.
2021-08-29

Pakitę apgamai išduoda vėžį: įsidėmėkite paprastą taisyklę

Ekspertai pataria, į ką atkreipti dėmesį atliekant apgamų apžiūrą ant odos – reikia prisiminti tik paprastą „ABCDE“ taisyklę. Vasarą odą saugoti reikia dar labiau, o aptikus kokių nors apgamų pakitimų – kuo greičiau kreiptis į medikus, kad odos vėžio ir melanomos atvejais ligos būtų aptiktos anksti.
2021-08-09

Odos vėžį išduoda aiškūs ženklai: skubiai įspėja susirūpinti

Odos vėžio ekspertė Laura Harker, dirbanti „The Mole Clinic“, tinklalapiui express.co.uk pasakojo kaip nustatomi vėžiniai pažeidimai. Žinodami, kad nuolat atsiranda naujų apgamų, kada turėtumėte susirūpinti? „Pagrindinis įspėjamasis ženklas, kad apgamas (ar kitas odos pažeidimas) gali būti odos vėžys, yra tada, kai apgamas pastebimai keičiasi. Kai kurie apgamai yra įgimti arba atsiranda per pirmuosius dvejus gyvenimo metus. Tačiau dauguma apgamų vystosi vaikystėje ir jaunystėje.
2021-08-03

Šie apgamų pokyčiai išduoda agresyvų vėžį: įsidėmėkite visam laikui

Karštis Lietuvoje šią vasarą jau sumušė rekordus, o saulės išsiilgę žmonės nugulė paplūdimius. Tuo tarpu gydytojai neslepia susirūpinimo, nes saulės spinduliai yra vienas didžiausių kancerogenų, susijęs su agresyviausio odos vėžio atsiradimu.
2021-07-07

Kosmetologė paaiškino, kaip gydyti pigmentines dėmes: namuose to daryti nerekomenduojama

Pigmentines dėmes nesunku atpažinti. Jos savo spalva skiriasi nuo natūralios odos ir gali būti įvairios formos ar dydžio, tačiau pigmentinės dėmės ne visada patinka jų šeimininkas ir jie linkę jas slėpti. Kaip naikinti pigmentines dėmes, domėjosi TV3 laida „Būk sveikas“.  Strazdanos ar apgamai jau įgimtos pigmentinės dėmės, tačiau kitos rūšies pigmentinių dėmių gali atsirasti gyvenimo eigoje. „Tamsesnio gymio žmonės yra labiau linkę į pigmentines dėmes nei šviesesnio gymio.
2021-06-06

Įsidėmėkite šiuos 6 patarimus: gali laiku užkirsti kelią klastingam vėžiui

Nacionalinio vėžio instituto gydytojas onkologas chemoterapeutas dr. Vincas Urbonas įspėja, kad šiltuoju metų laiku reikia atsargiai įvertinti, kiek laiko praleisite saulėje. Besaikės saulės vonios, šviesi oda ir daugybė apgamų ant kūno didina riziką susirgti melanoma. Tai pavojinga liga, tačiau „Eurovaistinės“ vaistininkai primena kaip galima jos išvengti. Nacionalinio vėžio instituto duomenis, kasmet Lietuvoje nustatoma apie 200 naujų melanomos atvejų.
2021-05-17

Moteris išsityrė neįprastą apgamą ir atrado, kad yra savo dvynė

Moteris su retu apgamu sužinojo, kad yra savo pačios dvynė. Dainininkės Taylor Muhl iš Kalifornijos kūno centre yra retas apgamas. Viena liemens ir nugaros pusė yra šiek tiek raudonos spalvos. Ji taip pat turi keletą kitų bruožų, rodančių kažką neįprasto. „Visa kairė mano kūno pusė yra šiek tiek didesnė nei dešinioji, – rašė ji savo tinklaraštyje.
2021-02-25

Į Gretos dukrą atsisuka visi praeiviai: jos išskirtinumą lydi nuolatinės apkalbos

Vaikelio laukimas yra vienas iš stebuklingiausių momentų moters gyvenime. Mamos visą gyvenimą atsimena jausmą, kai vos gimusį vaikelį medikai uždeda ant krūtinės. Greta Adomonienė šį jausmą gyvenime patyrė du kartus. Tačiau antrąjį kartą šis džiaugsmas šiek tiek pritemo – antroji dukrelė Adriana gimė su reta genetine liga, dėl kurios mergytės didelė dalis kūnelio yra padengta apgamais. Mergaitės mama meiliai juokauja, kad jos pusės metų mažylę nubučiavo angelai.
2020-06-25

Nustebsite: šios tatuiruotės slepia baisiausius randus

Daugelis turime apgamų ar randų likusių po operacijos. Kai kurie žmonės į tai nekreipia dėmesio, o kiti nusprendžia juos padengti tatuiruotėmis. Tai tikrai puiku, kai tatuiruočių menininkai ne tik paslepia randą ar apgamą tatuiruote, bet ir sukuria neįtikėtiną šedevrą, randą ar apgamą paversdami akcento dalimi. Įspūdį daro tatuiruočių meistrų kūrybiškumas ir profesionalumas. Odos trūkumus jie pavertė į elegantiškas detales.
2019-03-16

Turite apgamą šioje vietoje? Likimas jums siunčia dovaną!

Jau seniai išaiškinta, kad kone kiekvienas apgamas, esantis ant žmogaus kūno, turi tam tikrą reikšmę. Pasirodo, jeigu jūs, kaip žavingoji Marilyn Monroe, apgamą turite virš viršutinė lūpos, tikėtina, kad esate išskirtinis ir ypatingas žmogus. Gali būti, kad toks žmogus turi gebėjimą hipnotizuoti. Magija bei gebėjimas matyti ateitį – jūsų išskirtinumas ir likimo dovana. Sugebate pritraukti aplinkinių dėmesį, mėgaujatės nuotykiais ir smagiu laisvalaikiu, kuris jums ilgainiui tampa kone kasdienybe.
2019-01-20

Turite apgamą bent vienoje iš šių vietų? Esate išskirtinai apdovanota asmenybė

Apgamai – simbolizuoja mūsų paslėptas unikalias savybes, o neretai ir atskleidžia mūsų laukiančią ateitį. Būtent šios mūsų kūno žymės yra susijusios su mūsų likimu. Įdėmiai įsižiūrėkite į pagrindinį paveikslėlį. Jeigu turite apgamą bent vienoje vietoje, esate tikrai apdovanota asmenybė. Jeigu turite apgamą bent vienoje lūpų pusėje – tai iš tiesų puiki naujiena.
2018-02-28

Soliariumų lankytoja paviešino kraupią žalą žmogaus kūnui: įspėja visus

Saulės spindulių išsiilgę žmonės neretai griebiasi dirbtinio įdegio ir tampa reguliariais soliariumų lankytojais. Nors medikai nuolat primena apie šio pomėgio žalą – tamsesnio odos tono geidžiančių vis daugėja. 20-metė Ella Ravenscroft, gyvenanti Salforde, Anglijoje, savo socialiniame tinkle pasidalino sukrečiančia žinute. Modeliu dirbanti mergina paviešino soliariumo padarytą žalą jos kūnui.
2018-02-01

Pažvelkite į savo delną. Ši žymė atskleis daugiau nei įmanoma pagalvoti

Apgamų vieta neretai gali atskleisti mūsų paslėptus talentus, pomėgius ar net gi likimą. Sužinokite jau dabar, ką tam tikra jų vieta išduoda apie jūsų asmenybę.  Įdėmiai pasižiūrėkite į pagrindinį paveikslėlį ir savo delną bei pasitikrinkite, ką reiškia jų reikšmė.  Delno apgamų reikšmės: 1 – apgamas ant nykščio reiškia gyvenimo apsaugą ir tai lemia stiprią žmogaus asmenybę. Tačiau tai taip įspėja apie galimai dažnai daromus klaidingus gyvenimo sprendimus.
2018-01-27

Pažvelkite į savo apgamus: kai kurie gali signalizuoti net vėžį

Daugelis turi apgamų, kurie kartais, atrodo, gali signalizuoti apie rimtas sveikatos problemas. Tokias mintis dažniausiai skatina ir tai, kad nuolat girdime įvairiausius įspėjimus apie galimus šių tamsių dėmelių pavojus. Estetinės medicinos ir dermatologijos klinikos „Grožio pasaulis“ gydytoja dermatologė Birutė Adomavičienė įvardina populiariausius mitus, kurie be reikalo verčia žmones jaudintis dėl apgamų. „Manoma, kad apgamai yra paveldimi, tik skiriasi jų atsiradimo laikas.
2017-10-12

Ypatinga merginos veido žymė kiekvienam sudaro klaidingą įspūdį

Jauna moteris, kurios veidą puošia apgamas, dažnai supainiojamas su tatuiruote, neslepia savo išskirtinumo ir drąsiai pozuoja fotosesijoje, atskleidžiančioje savo grožį. Mariana Mendes (24) iš Juiz de Fora, Brazilijos nepaklūsta kritikams, teigiantiems, kad jos nuo gimimo turimas melanocitinis apgamas yra negražus ir keistas. Mariana tiki, kad būtent jis jai suteikia išskirtinę išvaizdą ir jo nė kiek nesigėdija, nes tai padeda jai išsiskirti iš minios.
2017-05-09

Šalin kompleksus! Išvaizdos „trūkumas“ pavertė ją populiariausia mokykloje

Mokinė, turinti daugiau nei 500 apgamų ir pravardžiuojama dalmatinu, tapo modeliu. Alba Parejo (16 m.) nuo gimimo turi melanocitinius apgamus, kurie visą jos kūną padengė apgamais ir didelėmis tamsiomis plaukuotomis dėmėmis. Būdama 5-ių, ji jau apturėjo 30 operacijų. Jai buvo pašalintos pažeistos odos vietos, kurių joks gydymas jau nebebūtų išgelbėjęs. Augdama Alba jautėsi lyg monstras ir dėl savo kitokios odos buvo skaudinama aplinkinių žmonių.
2017-03-20

Užkirskite kelią odos vėžiui: gydytojos patarimai prevencijai

Melanoma – agresyviausia odos vėžio forma, tačiau anksti ją nustačius išgydyti galima apie 97 proc. pacientų. Ši liga dažniausiai išsivysto arba iš jau esančių, arba iš naujai susidarančių apgamų. Dauguma klaidingai mano, jog visos melanomos yra tamsios spalvos apgamai, tačiau tai gali būti ir rausvos spalvos darinys ar negyjanti opa. Taip pat itin svarbu atkreipti dėmesį į apgamų pokyčius, kadangi kartais net menkiausi apgamų pasikeitimai gali turėti įtakos ankstyvam vėžio nustatymui.
2016-05-24

Apgamai: kaip atpažinti odos vėžį?

Suaugęs žmogus vidutiniškai turi nuo 10 iki 40 apgamų. Kartais šie atrodo lyg gražios, idealiai išsidėsčiusios puošmenos, o kartais jie tiesiog nemylimi, plaukuoti trūkumai. Apgamai neretai asocijuojasi su odos vėžiu, todėl dažnai traktuojami kaip tiesioginiai, nesaikingo buvimo saulėje, padariniai. Vis dėlto, nors manoma, kad ultravioletiniai spinduliai lemia apgamų susiformavimą, gimti su jais juk nėra neįprasta.
2016-03-30

Nors ji to nesigėdija, žurnaluose tai slepiama fotošopu

Vartydami gražiosios manekenės Gigi Hadid nuotraukas, tikriausiai nė nekreipėte dėmesio į fotošopo pakoregavimus. Garsių žurnalų puslapiams pozuojanti garsenybė visur atrodo pritrenkiančiai, tačiau kartais šiek tiek kitaip nei realybėje. Štai fotografuodamasi pati ji nieko neslepia ir nuotraukų nekoreguoja. Džiaugiasi savimi tokia, kokia yra. Visas manekenės kūnas nusėtas apgamais, ypač pilvo sritis. Nežinia kodėl, tačiau dauguma fotografų linkę tai slėpti.
2016-02-23

Įkvepianti merginos istorija žavi tūkstančius: apkalbas patyrė dėl šimtų apgamų

19-metė Ciera Swaringen išmoko gyventi su šimtais, kūną ir veidą puošiančiais, apgamais. Ciera gimė su reta odos liga, dėl kurios sulaukė ir žiaurių bendraamžių patyčių. Tačiau bėgant laikui mergina ėmė nekreipti dėmesio į apkalbas ir tvirtina neleidžianti sugniuždyti jos pasitikėjimo. „Džiaugiuosi būdama kitokia. Ir dienos pabaigoje, visi turime kažką unikalaus, ar tai būtų mūsų viduje, ar išorėje“, – sakė Ciera.
2015-08-19

Dermatologė: įdegis su sveika oda nesiderina

Lietuvoje kasmet pavojingiausia odos vėžio forma – melanoma – suserga apie 350 žmonių, pastaraisiais metais sergančiųjų skaičius vis didėja. Anot Vilniaus universiteto Onkologijos instituto medikų, pagrindinė priežastis didėjančio sergamumo – vėlyva melanomos diagnostika. Lietuvoje diagnozuojama I stadijos melanoma sudaro apie 35 procentų visų ligos atvejų. Dažniausiai ši liga diagnozuojama II–IV stadijos.

Melanomos grėsmę atpažins programėlė jūsų telefone

Dar viena naujiena išmaniųjų telefonų naudotojams. Sukurta programėlė sveikatos patikrai, rašoma dailymail.co.uk. „SkinVision“ kūrėjai teigia, jog tai puiki priemonė siekiant išsitirti ir atpažinti odos vėžio požymius. Programoje veikia algoritmas, kuris buvo sukurtas per kelerius metus, naudojant 4000 paveikslėlių iš 500 dermatologinių vertinimų. Teigiama, jog „SkinVision“ veikimo tikslumas – net 90 proc.
2014-11-13

Ką apie mus išduoda apgamai?

 Parengė Sandra Miškinienė Kinijos astrologai įsitikinę, kad tai, kaip ant mūsų kūno išsidėstę apgamai, gali lemti žmogaus likimą. Turite apgamą ant skruosto, kaip Merlina Monro? Ar virš lūpos, kaip viena garsi supermanekenė? Ant kaklo? Rankos? Kinai astrologai tvirtina, jog apgamų vieta ant kūno ir veido gali labai daug papasakoti apie mus pačius: kaip mąstome, koks mūsų būdas, sveikata. Jei tikite tokiais dalykais, galite iš apgamų sužinoti net savo ateitį.
2014-11-09

Keisčiausios žmonių ant kūno turimos žymės

Ne visiems lemta gimti visiškai sveikiems. Dėl išvaizdos trūkumų tokie žmonės priversti kęsti patyčias ir užgauliojimus. Oddee.com pristato keistas ir išskirtines žymes, kurias žmonės turėjo ant savo kūnų ir, galimybei atsiradus, jų pasistengė atsikratyti.   Iš pirmo žvilgsnio šis vyras atrodo kaip pusiau vilkas, pusiau žmogus. Tačiau įsižiūrėję iš arčiau pamatysime, kad tai tik apgamas, gausiai apaugęs plaukais.
2014-01-07

Daugiau apgamų – daugiau sekso? (N-18)

Naujas Britų mokslininkų tyrimas parodė, kad kuo daugiau apgamų ant moters kūno - tuo didesnis jos lytinis potraukis. Tyrimas, kuris ganėtinai neįprastas, pritraukė net 600 moterų, kurios mielai skaičiavo savo apgamėlius ir įvertino seksualinius troškimus. Pasinaudoję matematiniais tyrimais, mokslininkai apibrėžė pakankamai aiškias ribas - moteris turinti 30-50 apgamų, reikalauja sekso 1-3 kartus per dieną. 70-80 apgamėlių turinčios moterys per dieną trokšta mylėtis net 5-6 kartus.
2013-11-02

Moterys su daug apgamėlių sekso nori 5 kartus per dieną (N-18)

Naujas Britų mokslininkų tyrimas parodė, kad kuo daugiau apgamų ant moters kūno - tuo didesnis jos lytinis potraukis. Tyrimas, kuris ganėtinai neįprastas, pritraukė net 600 moterų, kurios mielai skaičiavo savo apgamėlius ir įvertino seksualinius troškimus. Pasinaudoję matematiniais tyrimais, mokslininkai apibrėžė pakankamai aiškias ribas - moteris turinti 30-50 apgamų, reikalauja sekso 1-3 kartus per dieną. 70-80 apgamėlių turinčios moterys per dieną trokšta mylėtis net 5-6 kartus.
2012-11-18

Grožio apraiškos seniau ir dabar

„Grožio neįmanoma apibūdinti: niekas nepasakys, kas tai yra ar ką tai reiškia“, – taip kadaise teigė amerikiečių filosofas, rašytojas G. Santayana. Ir jis buvo visiškai teisus! Nuo pat civilizacijos pradžios žmonės bando grožį įsprausti į tam tikrus rėmus, įvardinti, kas yra gražu, o kas ne. Akivaizdu, kad tai daryti yra beprasmiška, nes grožio samprata nuolat keičiasi. Kas gražu buvo kadaise, dabar neretai tampa atstumiančiu reginiu ir atvirkščiai.
2012-06-14

Šešiametį milžiniškas apgamas pavertė vėžliuku nindze

Berniukas su milžinišku apgamu, primenančiu vėžlio kiautą, šiandien Britanijos chirurgo dėka gali gyventi normalų gyvenimą. Šešerių metų Didier Montalvo iš Kolumbijos turėjo itin retą sutrikimą, įgimtą melanocitinį apgamą, kuris su lauku galėjo išsivystyti į piktybinį apgamą. Berniuko šeima yra labai prietaringa, jie teigė, kad Didier gimė su šiuo apgamu, nes buvo pradėtas per užtemimą. Jie tikėjo, kad berniukas yra apsėstas blogųjų jėgų.
2012-04-26

Odos vėžys: ne tik save apžiūrėk, bet ir pamatyk

Gegužės 7 d. Lietuvoje penktą kartą įvyks labdaringa Euromelanomos diena akcija. Joje sutikusių dalyvauti 40 viešųjų ir privačių gydymo įstaigų gydytojai dermatologai įvertins paciento odą, matomus pigmentinius apgamus ir kitus į odos vėžį panašius darinius ir atsakys į pacientui iškilusius klausimus. Įtarus odos vėžį ar melanomą, pacientui bus pasiūlytas kitas apsilankymas, kurio metu būtų atliekami reikalingi papildomi diagnostiniai tyrimai ir gydymas.
2012-04-17

Lietuviui už apgamų šalinimo metodą – aukso medalis

Tarptautinė kriochirurgijos draugija aukso medaliu įvertino chirurgą J. Prušinską už praktinį indėlį į kriomedicinos sritį ir jo pasiūlytą operacijos būdą. Kriochirurgija – tai šalčio naudojimas chirurgijoje. Kas antri metai vykstančiame Tarptautinės kriochirurgijos draugijos kongrese Vienoje šįmet Lietuvai atstovavo vienintelis šalyje sertifikuotas kriologas J. Prušinskas su patentuota žiedinės kriochirurgijos metodika.
2011-11-07

Nudegimai saulėje baigiasi odos liga

Nors melanoma dažniausiai suserga šviesios odos žmonės, tačiau ir tamsiaodžiai neišvengia vienos iš pavojingiausių odos ligų. Melanomos atsiradimo priežastys nėra iki galo aiškios, tačiau medikai pastebi, kad sergančiųjų daugėja. Dermatovenerologas Vaclovas Vaitkevičius pritaria mokslininkams, manantiems, jog dėl to kaltas ir nesaikingas kaitinimasis saulėje, nes ultravioletinis spinduliavimas sukelia priešlaikinį odos senėjimą ir pakitimus, kurie gali baigtis melanoma.
2011-06-08

Britų mokslininkai: apgamų skaičius rodo gyvenimo trukmę

Didžiosios Britanijos mokslininkai padarė sensacingą atradimą. Jie teigia, kad apgamų skaičius ant žmogaus kūno atskleidžia organizmo senėjimo greitį, todėl pagal juos galima nustatyti, kiek žmogui liko gyventi. Specialistai iš Londono karališkojo koledžo įsitikinę, kad apgamų skaičius yra tiesiogiai proporcingas ant chromosomų galų esančių fragmentų ilgiui. Telomerais vadinamų fragmentų ilgis oficialiai pripažįstamas organizmo senėjimo rodikliu.
2011-05-27

Ne kiekvienas apgamas pavojingas

Ilgai lauktas pavasaris, be abejo, džiugina saulės šviesa, tačiau yra žmonių, kuriems šis nuostabus metų laikas kelia ir nerimą. Saulės spinduliai skatina melanomos – baisiausio odos vėžio – atsiradimą. Apie tai, ar verta artėjant pavasariui nerimauti daug apgamų turintiems žmonėms, kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro bei Onkologijos instituto gydytoju onkologu Jonu Rėklaičiu. Ar iš tiesų melanoma yra dažna ir nepagydoma liga, kuri gali prasidėti nuo apgamo? Netiesa.
2011-03-30
Į viršų