Gintarė atskleidė, kaip panaikinti dėmes iš staltiesės: spindės baltumu lyg naujos

Skalbiniai pagelsta tuomet, kai yra netinkamai laikomi ir pradeda reaguoti su kartoninėmis dėžėmis ir medinėmis lentynomis. Mano staltiesės ir servetėlės nebuvo išimtis, rašo skaitytoja Gintarė. 

Situacija dar nebuvo tokia bloga, nors geltonų dėmių buvo pakankamai daug, todėl norėjau rasti būdą grąžinti joms pirminį baltumą.

Vienas dalykas, kurį reikėtų žinoti iš anksto – šiam procesui prireikia laiko! Šios problemos išspręsti nepavyks greitai sumetus drabužius į skalbyklę, bet jei turite baltų skalbinių, kuriuos tikrai norite išgelbėti – verta to imtis.  

Laimei, man nebuvo jokios skubos šioms dėmėms šalinti, nes iki Kalėdų dar buvo likusios kelios savaitės.

Štai kokį metodą aš pasirinkau:

Į didelį puodą su karštu vandeniu įpilkite ketvirtį stiklinės baliklio. Tuomet ten sudėkite savo staltieses. Vandenį užvirkite ir tuomet kaitrą išjunkite. Pageltusių baltų staltiesių balinimo paslaptis – karštas vanduo. Palikite jas mirkti, retkarčiais pamaišydami – tiek, kiek reikės.

Kartais procesas užtrunka net 2 ar 3 dienas. Kai kurie rekomenduoja kasdien vandenį pakeisti, bet aš to nedariau. Kad karštas vanduo dirbtų savo darbą, po porą kartų per dieną jį vėl užvirdavau.

Tikrinkite, ar dėmės dar nepranyko, ir kai jau būsite patenkintos, vandenį nupilkite ir gerai išskalaukite. Jei skalbiniuose liks muilo, lyginamas jis paruduos, o taip pat laikui bėgant pradės ėsti audinį, todėl būtinai labai gerai išskalaukite.

Jei įmanoma, palikite džiūti saulėkaitoje, ant plokščio paviršiaus. Staltieses iškabinus jos gali išsitampyti ir prarasti formą. 

Mano staltiesės ir servetėlės karštame vandenyje su balikliu mirko maždaug 72 valandas, kol geltonų dėmių visai neliko, bet palaukti tikrai buvo verta! Dabar jos spindi kaip naujos ir laukia Kalėdų, kai tiesiu jas ant šventinio stalo.


Rašyti komentarą...
K
Kita
2020-12-19 10:58:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skalbinių virinimas-labai senas skalbimo paprotys.Taip skalbdavo mano mama ir močiutė. Virinti galima tik natūralaus pluošto audinius:liną, medvilnę. Jeigu yra nors kiek sintetikos-netinka, nes audinys ištirps. Taip pat netinka,jei yra spslvotų raštų, nes jue nubluks. Bet balti audiniai, net ir paklodės tampa akinamo bsltumo :).
Atsakyti
0

A
Agnė
2020-12-20 15:15:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai geras prendimas kovojant su dėmėmis yra įsigyti teflonines, dėmėms atsparias staltieses. Skalbti vistiek reikia, bet nereikia po 3 paras mirkyti baliklyje ir virinti :)
Atsakyti
0

Šeimyninkė
2020-12-20 15:22:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prieš metus nusipirkau tefloninę staltiesę ir nuo to laiko vargo nematau. Prabangi medžiaga ir maloni prisilietimui, visai nesijaucia, kad poliesteris
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų