• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilnietė Karolina Simanavičiūtė – jauna ir energinga mergina. Retas, kuris pagalvotų, kad ją jau ištisus metus vargina panikos atakos, o dėl jų mergina yra net patekusi į medikų rankas.

Vilnietė Karolina Simanavičiūtė – jauna ir energinga mergina. Retas, kuris pagalvotų, kad ją jau ištisus metus vargina panikos atakos, o dėl jų mergina yra net patekusi į medikų rankas.

REKLAMA

Kaip panikos atakos pakeičia gyvenimus ir kaip elgtis jai ištikus? Apie tai tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ kalbamės su vilniete Karolina bei Kognityvinės elgesio terapijos psichoterapeute bei vidaus ligų vyresniąja rezidente Indre Lapėniene.

Požymiai būna intensyvūs

Pasak medikės, panikos ataka – tai stiprus nerimo epizodas, lydimas stiprių kūno pojūčių. Paprastai juntamas oro trūkumas, gumulas gerklėje, širdies plakimas.

Sutrinka virškinamojo trakto funkcija, žmogus gali viduriuoti, imamas justi veido, liežuvio aptirpimas: „Tie požymiai būna intensyvūs, lydimi baimės, o žmonės paprastai ištaria žodžius, susijusius su baime mirti arba išprotėti.

REKLAMA
REKLAMA

Panikos ataka yra apie tai, kas vyksta šiuo metu, o žmogus per dieną jų gali patirti net kelias“, – sako gydytoja.

Išvežė su greitąja

Karolinos istorija prasidėjo dar dešimtoje klasėje, kai mergina iš niekur nieko pasijuto blogai: „Man ėmė trukti oro pamokos metu, buvau išvežta su greitąja iš mokyklos.

REKLAMA

Tiesa, tada gydytojai nerado jokių ligų, nors pati maniau, kad galėtų būti net infarktas. Prisimenu, mane lydėjo nerimas. Tai buvo trumpas epizodas, vėliau aš atsigavau.

Viskas pasikartojo po kelių metų, kai studijavau Danijoje. Tada ėjau iš universiteto ir pajutau, kad ėmė tirpti visas kūnas. Sunku dabar paaiškinti, tą jausmą, tačiau atrodė, kad nebejaučiu nieko – net širdies plakimo.

Mano grupiokas iškvietė man greitąją, mane išvežė į ligoninę. Galvojau, kad mirsiu. Kaip dabar prisimenu, jutau didžiulę baimę mirti“, –  laidoje pasakoja Karolina.

REKLAMA
REKLAMA

Apie tai, kaip elgtis ištikus panikos atakai ir ar iš tiesų jos metu galima numirti, o pagrindinis vaistas – antidepresantai, kviečiame žiūrėti tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“.

Visą tinklalaidę žiūrėkite straipsnio viršuje.

Tinklalaidę galite žiūrėti ir TV3 televizijos YouTube kanale:

Apie ką kalbėjomės:

00:30 pašnekovių ir temos pristatymas

00:45 kas yra panikos ataka

02:40 kiek trunka panikos ataka

03:40 Karolinos panikos atakos

05:00 studijų laikai

08:00 panikos atakas lydėjo fiziniai skausmai

12:00 būtina tikrintis sveikatą

14:00 pakerta jaunus žmones

18:00 reikia ieškoti dirgiklių

20:00 kaip apsaugoti save nuo panikos atakų

25:00 Karolinos patarimai dėl panikos atakų

28:20 panikos atakos gydymas

34:00 kaip elgtis, kai artimąjį ištinka panikos ataka

38:00 antroji laidos dalis – kepenų ligos

40:00 kepenų ligos ir alkoholis

42:00 kaip įveikti kepenų skausmą

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų