Garsios Lietuvos aktorės šeimą sukrėtė skaudi žinia: dukros gimimo laukiančiam broliui – vėžys

Šiuo metu Lietuvoje garsios aktorės Aleksandros Metalnikovos šeima išgyvena itin sunkų laikotarpį. Visai neseniai susituokusiam ir šeimos pagausėjimo laukiančiam jos 34-erių broliui Aleksejui diagnozuotas ketvirtos stadijos, agresyvios formos, smegenų vėžys.

9

Nors prognozės labai liūdnos, aktorė ir jos šeima nepraranda vilties ir deda visas pastangas, kad surinktų lėšas, reikalingas brolio gydymui. 

„Kai išgirsti tokią diagnozę, tave ištinka šokas, nes iškart supranti, ką tai reiškia. Tačiau, kai pasidomi, kas tai per diagnozė, tada ištinka dar didesnis šokas, nes visur rašoma, kad tai nepagydoma ir, kad mažai kas pasveiksta. 

Tačiau aš labai daug skaičiau, domėjausi, yra nedaug, bet keli atvejai, kai žmonėms pavyko su šita liga susidoroti ir jie jau gyvena 7–10 metų. Kas žino, galbūt mums irgi pavyks”, – viltingai kalba mylimam broliui norinti padėti A. Metalnikova.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Aleksandros Metalnikovos broliui Aleksejui diagnozuotas vėžys

Jautėsi visiškai sveikas 

Žinia apie vėžį jaunam vyrui trenkė kaip žaibas iš giedro dangaus. Iki šiol sveikai gyvenęs, jokių žalingų įpročių neturėjęs ir dar gruodžio mėnesį gerai jautęsis Aleksejus sunkios ligos diagnozę iš gydytojų lūpų išgirdo švenčių laikotarpiu – jam buvo nustatyta ketvirtos stadijos glioblastoma – agresyvios formos smegenų vėžys.

„Mano brolis sportininkas, dirbo asmeniniu treneriu labai geram klube Londono centre, klientai visada labai gerai apie jį atsiliepė. Jis labai pozityvaus mąstymo, visada visiems padeda, labai geras žmogus, širdingas, šiltas, nerūkantis, negeriantis. Iš kur ta liga atėjo, mes visiškai nesuprantam. Mamai buvo labai sunku suprasti, kad gali prarasti savo vaiką.

Aleksejus jokių simptomų visiškai nejautė. Tiesiog vieną rytą pabudęs pastebėjo, kad regėjimas labai suprastėjo, taip staiga. Vakare nuėjo miegoti, buvo viskas gerai, ryte atsibuvo ir suprato, kad nieko nemato, lyg būtų užsidėjęs akinius su stipriomis dioptrijomis, viskas kaip per miglą“, – apie skaudžią nelaimę pasakoja A. Metalnikova.

REKLAMA

Iškart pajautęs negalavimus, Aleksejus apsilankė pas oftalmonologą, kuris jam nustatė regėjimo nervo uždegimą. Apsilankęs dar keliose ligoninėse bei atlikęs MRT tyrimą, Aleksejus išgirdo diagnozę, po kurios gyvenimas tarsi išslydo iš po kojų.

„Atlikę MRT tyrimą, gydytojai pamatė, kad smegenyse yra navikas. Išsiuntė jį į trečią ligoninę ir ten jau nustatė, kad smegenyse yra auglys ir gana didelis, keturių centimetrų. Ir baisiausia, kad šita ligą dažniausiai aptinka, kai jau yra ketvirta stadija, nes ji yra besimptomė.

Jeigu mūsų atveju jis nebūtų pajutęs problemų su regėjimu, jis nebūtų gavęs jokios medicininės pagalbos. Nes gydytojai, radę auglį, pasakė, kad jeigu būtumėm suradę po trijų savaičių, jis tiesiog neišgyventų“, – liūdnai kalba A. Metalnikova.

Laukia šeimos pagausėjimo

Jos broliui buvo atlikta operacija, tačiau gydytojams nepavyko pilnai išoperuoti auglio. Gydytojai vyrui daug vilčių nesuteikia – negavus reikalingo gydymo jis galėtų išgyventi vos dvejus metus.

„Po operacijos gydytojas pasakė, kad sugebėjo išoperuoti tik 80 proc. to auglio, o 20 proc. liko toje zonoje, kur neįmanoma jo pasiekti. Tad arba jis (brolis – aut. past) liks paralyžiuotas, arba tiesiog numirs. Jie (gydytojai – aut. past) negali niekaip ten įlįsti. Labai blogai yra tai, kad auglys gali vėl išaugti“, – pasakoja Aleksandra.

Tačiau Aleksejaus noras gyventi yra be galo stiprus – prieš kelis mėnesius susituokęs vyras su žmona laukia šeimos pagausėjimo ir tiki, kad balandį turėsiančią gimti dukrytę ant rankų galės nešioti kuo ilgiau.

Vilties nepraranda ir Aleksandra bei jos šeima. Moters teigimu, šią smegenų vėžio formą galima kontroliuoti su chemoterapija ir radioterapija, kurias jos brolis pradės po kelių savaičių. Vėliau vyro laukia tyrimai Vokietijoje, po kurių jam bus taikoma imunoterapija, nukreipta į kovą su glioblostoma.

Sunkią akimirką negali būti kartu su žmona

Šiuo metu vyras gydosi Didžiojoje Britanijoje, kur pastaruosius keletą metų gyvena. Dėl koronaviruso pandemijos nutrūkus skrydžiams, negali grįžti į Lietuvą. Taip pat šiuo sunkiu Aleksejui metu niekas negali jo aplankyti, nes šalis užsidarė karantinui.

REKLAMA

Netgi nėščia Aleksejaus žmona Elena yra atskirai nuo jo – šiuo metu moteris bando gauti vizą Rusijoje. Pora susipažino vieno skrydžio metu, o susituokę ir sužinoję, kad laukia šeimos pagausėjimo, planavo pradėti gyventi kartu.

Tačiau koronaviruso pandemija padiktavo savo taisykles – dabar netgi nėra aišku, ar Aleksejaus žmona galės išvykti į Didžiąją Britaniją iki to laiko, kol, pagal taisykles, skraidyti nėštumo metu yra saugu.

„Jeigu ji nesuspės, man tikriausiai reikės skristi, nes kai prasidės chemoterapija, tai reikia, kad kažkas būtų šalia“, – sako A. Metalnikova.  

Gydymui reikalinga didelė pinigų suma

Šiuo metu Aleksejaus gydymui reikalinga didelė pinigų suma – nuo 120 000 iki 150 000 eurų. Aleksandros teigimu, šeima neturi tiek pinigų, todėl ji savo socialiniame tinkle kreipėsi į visus geros valios žmones, tikėdamasi surinkti reikalingas aukas, nes tai – paskutinė šeimos viltis.

Moteris neslepia, kad su iškilusiomis problemomis ji visada stengiasi susidoroti pati, todėl apie šeimą užklupusią nelaimę prabilti viešai ir prašyti visuomenės pagalbos buvo be galo sunkus žingsnis. Tačiau moters pagalbos šauksmas neliko nepastebėtas – jau šią akimirką geros valios žmonių dėka, Aleksejaus gydymui yra surinkta daugiau kaip 60 tūkstančių eurų.

„Nesitikėjau, kad tiek daug žmonių norės nuoširdžiai padėti. Buvo taip sunku ryžtis tam žingsniui ir prašyti pagalbos. Man tai yra kažkas neįtikėtino, kiek aš jos gavau. Esu be galo dėkinga žmonėms už jų nuoširdų norą padėti“, – jautriai kalba A. Metalnikova.

SOS! Retai prašau pagalbos ir praktiškai niekada nesidalinu savo gyvenimo sunkumais, bet šiandien man REIKALINGA JŪSŲ...

Posted by Aleksandra Metalnikova on 2021 m. sausio 18 d., pirmadienis

Neslepia dėkingumo 

Pasak Aleksandros, broliui prognozės išties liūdnos, tačiau ji nenuleidžia rankų ir tiki, kad įmanoma jam suteikti šansą ne tik sulaukti dukrytės gimimo, tačiau ir nugyventi dar ne vienerius laimingus gyvenimo metus.  

REKLAMA

„Su žmonių pagalba jau surinkome 60 tūkstančių. Ir tai suteikė tiek daug vilties, kad tai gali įvykti, kad žmogus gali turėti šansą, jeigu neišgydyti pilnai, tai bent jau turėti šansą nutolinti laiką – iškovoti ne vienerius ar dvejus metus, nors rašoma, kad tiek išgyvena su šia liga, o galbūt šiek tiek daugiau.

Aš jau dabar galiu šypsotis ir matau, kad tas šansas yra ir jis vis stiprėja, žmonės labai padeda, aš verkiau iš džiaugsmo ir šoko būsenos“, – dėkingumo neslepia moteris.  

Jeigu ir jūs norite prisidėti prie Aleksejaus gydymo, tai galite padaryti paspaudę čia. Taip pat kitus galimus būdus prisidėti galite sužinoti perskaitę Aleksandros įrašą, pateiktą tekste. 


Rašyti komentarą...
D
Daiva
2021-01-25 19:37:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai gražus jaunas vyras.
Atsakyti
-2

I
Irma
2021-01-25 19:29:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gaila zmogaus
Atsakyti
-5

N
Nu jo
2021-01-25 22:11:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvoj gydymas nemokamas? Gal susapnavot kažką ne taip? Mokamas ir dar kaip!
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (39)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų