Gamtos ženklus suprantanti dzūkė atskleidė, kokie orai laukia pavasarį ir vasarą

Marcinkonyse gyvenanti ir gamtos siunčiamus ženklus suprantanti Janina Janušauskienė sako, kad pastebėti gamtos signalus visai nesunku – kartais užtenka tik apsidairyti. Ji atskleidė, kokius ženklus gamta siunčia dabar, ir kokio likusio pavasario bei ateinančios vasaros reikia tikėtis.

Pasak Janinos, likęs pavasaris bus permainingas, todėl nusiteikite, kad sulaukti galime ir sniego, ir šalnų. „Pavasaris ir bus toks permainingas. Pagal ąžuolą, ypač balandis bus vėsus. Ąžuolo pumpurai turėtų būti jau didesni, ir daugiau pasiruošę sprogimui. Ąžuolo pumpurai atitinka kovo pradžią, todėl atsilieka daugiau nei mėnesiu.“

Ji pasakojo, kad ir likęs balandis greičiausiai bus šaltesnis, nei esame įpratę – apie tai byloja ir šaltas vėjas. „Šalnų šiemet dar tikrai bus, turėtų būti keletą nežymių šlapdribų, bet šlapdribos yra natūralus dalykas balandį“, – sakė moteris.

Pašnekovė atskleidė, kad nors ir norisi šilumos bei saulės, sniegas balandžio mėnesį praneša apie sėkmingus metus, todėl ryte pro langą išvydę sniegu padengtą žemę nenusiminkite.

„Sniegas pranašauja baravykų kiekį. Jeigu  pernai sulaukėme rugsėjo pradžioje, šiemet baravykų maratonas turėtų būti rugpjūčio pabaigoje. Sniegas labai gerai ne tik baravykams, bet ir derliui. Žmonės turėtų turėti pinigų, dėl to neturim pergyventi, kad pasnigo, kad langai apšalę – tai kaip tik labai gerai“, – sakė Janina.  

Šilti orai jau ne už kalnų

Nuraminti Janina gali ir išsiilgusius šilto pavasario bei saulės spindulių – laukti liko ne tiek ir daug. „Pavasaris ateiti turėtų balandžio pabaigoje arba gegužės pradžioje, tikros perkūnijos turėtume sulaukti maždaug gegužės viduryje“, – sakė pašnekovė.

Nors orai tikrai bus permainingi, šilumos, pasak Janinos, netrūks, o apie tai praneša į darbus suskubusios skruzdėlės. „Skruzdės labai energingos, o tai reiškia, kad šiluma tikrai džiaugsimės.

Dar nemačiau, kad skruzdėlės taip krutėtų, net akyse marga. Šiltų bangų bus, žmonės bus laimingesni, gal ir karantinas mus nualino, gal žmonės pagaliau galės gamtą pajausti“, – svarstė moteris.

REKLAMA

Vis dėlto ji skuba priminti, kad šilumą gali keisti staigus atvėsimas. „Orai tikrai labai keisis. Vietomis kačiukai jau išsprogę ir geltoni, o kitur tik skleidžiasi, tai rodo, kad bus permainingas oras“, – dar kartą priminė Janina.

Gamta siunčia ženklus apie lietuvišką vasarą

Janina sakė, kad šiemet pagaliau sulaukėme tikros lietuviškos žiemos ir panašu, kad tokie bus ir ateinantys sezonai. „Šiemet bus lietuviškesni orai. Jei vėjuotas balandis, ir perkūnijų turėtų būti daugiau, vadinasi, ir lietaus bus daugiau“, – pastebi Janina ir priduria, kad balandį šiemet galima pastebėti itin šaltą, stiprų ir dar žiemišką vėją.

Norintiems patiems pastebėti, ką apie orus praneša gamta, moteris patarė, į ką reikėtų atkreipti dėmesį.

„Tarkime beržas primena sausesnę gamtą, alksnys primena drėgnesnę. Tada tiesiog žiūri, kas greičiau išsprogs, kas greičiau sužaliuos, kur pumpurai išsiskleidžia. Gamtoje permainų labai daug, įspėjimų, kada perkūnijos būna“, – sakė Janina.

Pasak pašnekovės, nepaisant vis dar šalto vėjo ir iškrentančių snaigių, pavasaris tikrai jaučiamas, tereikia jį pastebėti. „Vis tiek jau jaučiam pavasarį, nesvarbu, kad šlapdriba, lenda visos gėlės. Sustoju prie tvenkinio, kur gulbės ir antys plaukioja, jaučiasi pavasaris.

Išeini į gamtą pasivaikščioti ir atsigauni. Matai, kaip mėnulis pateka, kai saulė nusileidžia, kiekvienas žmogus turėtų tai pajusti, o į gamtą visi gali išeiti net ir per karantino ribojimus. Žmonės ir patys galėtų stebėti bundančią gamtą, pumpurus, o tada ir ženklus nesunkiai pastebėtų“, – sakė moteris.  

 


Rašyti komentarą...
J
Juna
2021-04-08 20:51:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
O apie vasarą taip nieko ir nepasakė
Atsakyti
-17

K
Klaun
2021-04-08 20:43:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir as ta pasakyt galiu nes kas vyksta ta ir sako.Pasakyk kas bus uz 2 ju nors men.
Atsakyti
-26

V
Vitas
2021-04-08 21:22:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nieko ji čia nepasako.Nevisažinė gi.Dėmesio trūkumas moteriškei ir tiek
Atsakyti
-32

SKAITYTI KOMENTARUS (25)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų