REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kelionės neišvengia mitų. Kai kurie iš jų sukurti suinteresuotų asmenų, kiti kyla iš žmonių neišmanymo. Kviečiame kartu paneigti kelionių mitus ir įsitikinti, jog mobilieji telefonai skrydžių kokybei nekenkia, o pirkti neapmuitintose parduotuvėse – neapsimoka.

REKLAMA
REKLAMA

Jei naudosiuosi mobiliaisiais telefonais, lėktuvas suduš

Tai, ko gero, labiausiai įsišaknijęs kelionių mitas. Tačiau kiek kartų matėte keleivius slapta lėktuvo salone kam nors skambinančius? Tikriausiai, ne vieną, o lėktuvas nuo to nei kiek nenukentėjo. Kitu atveju, neskaitytumėte šio straipsnio.

REKLAMA

JAV Federalinė aviacijos tarnyba nesugebėjo įrodyti, kad elektroniniai prietaisai tiesiogiai kenktų skrydžiams. Todėl ji paliko kiekvienos skrydžių bendrovės nuožiūrai spręsti, ar įvesti draudimą naudotis mobiliaisiais telefonais skrydžių metu. Taigi, JAV keleiviai, slapta kalbėdamiesi telefonų lėktuvui skrendant, pažeidžia ne įstatymus, bet konkrečios oro bendrovės vidaus potvarkius.

Lėktuvo salonas – ideali terpė įvairiems virusams ir baciloms daugintis

Ir taip, ir ne. Lėktuvo salonas gali akimirksniu tapti virusų katilu tuo atveju, jei oras jo viduje nėra keičiamas. Vis dėlto dauguma oro linijų jį keičia, bet yra ir tokių, kurios taupumo sumetimais cirkuliuoja ne gryną, bet prikvėpuotą orą.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip bebūtų, tai išties padidinto pavojingumo zona. Skrisdami bent porą valandą praleidžiame su būriu nepažįstamų žmonių bei jų virusais. Todėl keleiviams patariama gerti daug vandens, praustis rankas bei virš sėdynės esančią orlaidę laikyti išjungtą. Mažesnė oro apyvarta sumažina riziką pritraukti bacilas.

Važiuoti traukiniu Europoje pigiau nei skristi

Tikrai ne. Prasidėjus žemų sąnaudų skrydžių kompanijų bumui žemyne, traukiniai neteko pigesnės alternatyvos statuso. Pavyzdžiui, ne sezono metu skrydis iš Frankfurto į Romą su airių kompanija „Ryanair“ kainuoja porą šimtų litų, o kelionė traukiniu – bent 700. Be to, ji užtrunka pusę paros.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Traukinius Europoje reikėtų rinktis tik tuo atveju, jei pinigai nėra pirmaeilės svarbos dalykas. Tuomet traukiniai gali tapti puikia ekologine atsvara oro kelionėms. Be to, keliaujant jais galima iš lėto stebėti vienos ar kitos šalies kraštovaizdį.

Į keliones kruiziniais laivais yra „viskas įskaičiuota“

Kažkada tai buvo tiesa, tačiau dabar rengiantis į kelionę kruiziniu laivu geriau pinigę laikyti kuo arčiau savęs.

Kruizinių kelionių organizatoriai stebina naujų mokesčių gausa ir orginalumu. Pavyzdžiui, kai kuriuose laivuose buvo įvestas „vyno“ mokestis, už kurį prie kiekvienų pietų poilsiautojai gauna taurę vyno ar šampano „nemokamai“. Kelionių ekspertai pataria žmonėms, norintiems sužinoti realią kelionės kruiziniu laivu kainą, bilieto kainą dauginti iš 1,75-2 kartų kiekvienam žmogui.

REKLAMA

„Paskutinės minutės“ keliones pirkti apsimoka

Tai dar vienas atgyvenęs mitas. Seniau jas pirkti tikrai apsimokėjo, tačiau dabar patariama būti labiau kritiškiems.

Tarptautinių kelionių pirkimas interneto dėka tapo skaidrus. Turint daug laiko pačiam galima susirasti geriausius kelionių sandėrius (parankios yra „kayak“ ir „skyscanner“ paieškos sistemos. Be to, daugelis oro bendrovių taiko nuolaidas, jei bilietai užsisakomi iš labai anksti (pavyzdžiui, „Ryanair“).

Neapmuitintų prekių parduotuvėse (duty-free) viskas pigiau

Verta pamąstyti dukart, prieš perkant alkoholį, kvepalus ar šokoladą neapmuitintų prekių parduotuvėse. Remiantis įtakingu „Duty-Free Price Guide“ yra pigiau apsipirkinėti Prahoje ar Niujorke nei daugelyje neapmuitintų prekių parduotuvių.

REKLAMA

Faktas, kad parduotuvėms netaikomi muitai, savaime nepadaro jų pigesnių. Tačiau šia klaidinga prielaida remiasi nemaža dalis keliautojų. Parduotuvių klestėjimą lemia ir tai, kad daugelis žmonių jose tiesiog nori atsikratyti užsienio valiutos likučių.  



Kelionių gidas yra neįkainojamas

Tiesa, kad geras kelionių gidas yra vertesnis už auksą. Tačiau tokie gidai - kaip ir aukso grynuoliai - pasitaiko retai. Dauguma gidų žodžius beria neįtikėtinu greičiu ir per trumpą laiko susako pernelyg daug svarbios informacijos.

Deja, psichologų skaičiavimais, keliautojai išlaiko dėmesį vos 23 minutes. Po to jie netokie pajėgus įsisavinti informaciją. Todėl vietoj paskaitos apie Ticiano santykį su Renesansu, gerai tiesiog grožėtis jo darbais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų