Dana Ribas atskleidė, kokius žiedus sužadėtuvėms renkasi lietuviai: įvardijo, kiek turi kainuoti

„The Factory Diamonds and Jewellery by Ribas“ – tarptautinį pripažinimą pelniusi įmonė, kurioje dirba aukščiausios klasės deimantų ekspertai. O kokia gi pati deimantų namų įkūrėja Dana Ribas, moteris, kuri neretai garbingai tituluojama pačia Deimantų Karaliene. Ji naujienų portalui tv3.lt papasakojo ir apie lietuvių sužadėtuvių įpročius.

D. Ribas pasakoja, kad pirmąjį deimantą į rankas paėmė dar būdama 25-erių metų: „Kadangi gimiau ir augau Lietuvos provincijoje, kaime, deimantų nebuvau nei mačiusi, nei lietusi.“

Pasak pašnekovės, deimantas – labai ypatingas mineralas, kuris puikiai atspindi ir jos pačios išskirtinę asmenybę.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Dana Ribas

Stiprybės simbolis

„Deimantas – tai tyras, švarus ir, žinoma, stiprus mineralas. O mano ir pačios kelias toks, nes einu tiesiai ir aiškiai, tad šis mineralas man kaip stiprybės, nepriklausomybės ir gėrio simbolis“, – sako D. Ribas.

Deimantų Karaliene tituluojama moteris sako, kad žmogus gyvenime turi viską padaryti pats tam, kad galėtų visiems žiūrėti tiesiai į akis ir didžiuotis garbingu darbu bei pasiektais tikslais. D. Ribas prisipažįsta, kad ir pati stengiasi gyventi pagal tokius principus.

Tikslo link

Paklausta, kuo gi sužavėjo deimantų verslas, D. Ribas atsako paprastai: „Deimantų verslas negali nežavėti, nes jis yra labai įdomus. Tai visai kitas, uždaras pasaulis.

Viskas vyksta tarp šeimų, o dirba daugiausia vyrai. Pats patekimo kelias tikrai ypatingas, o kai žinai, kad negali lengvai ten dirbti, kyla dar didesnis noras patekti ir būti nepriklausomai.“

D. Ribas sako, kad į deimantų biržą leidimą gavo dar 2000-aisiais metais, tačiau iš pat pradžių 12-lika metų dirbo gemologe.

„Dirbdavau tikrai labai daug, prie mikroskopo sėdėdavau ir dienomis, ir naktimis. Kadangi turėjau išlaikyti ir du vaikus, dirbau daug ir įvairaus darbo, tad įgijau daug praktikos.

Mane visuomet lydėjo vienintelis tikslas, kad čia turiu būti nepriklausoma, kad turiu išsikovoti savo vietą, pagarbą. Norėjau turėti savo biurą, savo stalą, savo darbo vietą. Dabar dirbu ir esu laisvas žmogus“, – apie nelengvą kelią pasakoja moteris.

Sužadėtuvių žiedas – kiekvienam skirtingas

Labiausiai skaitytojus gluminantis klausimas – kiek gi turi kainuoti sužadėtuvių žiedas. D. Ribas teigia, kad pati pasipiršimo ceremonija daug svarbesnė už žiedo kainą:

„Yra kalbama, kad žiedas turi kainuoti 8 atlyginimus, bet tai priklauso nuo kiekvieno žmogaus. Manau, kad lygiai taip pat džiugina žiedas ir už kelis šimtus eurų, ir už kelis šimtus tūkstančių. Griežtų taisyklių nėra.“

Pasak moters, svarbiausia pasipiršimas su didele meile, nes tai šventė, kuri niekada neišdyla iš atminties. Dažnai žmonės ateina turėdami tam tikrą biudžetą, tačiau, anot pašnekovės, pamatę kolekcijas renkasi tai, kas labiausiai tiktų būsimai žmonai.

REKLAMA

Poros ateina kartu

D. Ribas neslepia, kad dažnai vyrai, atėję išrinkti sužadėtuvių žiedo, labai jaudinasi:

„Labai dažnai vyrai tikrai jaudinasi. Kartais ateina su labai gera nuotaika, o kartais ateina ir pora, kadangi bijo nepataikyti ir žiedą išsirenka kartu. Šiaip dažniausiai vyrai būna išsiaiškinę ir žino būsimos nuotakos stilių. Tačiau tikrai pasitaiko, kad nežino piršto dydžio. O vėliau mes dar ir paderiname, kad žiedas tiktų ir prie vestuvinio žiedo.“

Pašnekovė sako, kad deimantų namai įgijo tokį pavadinimą ne be reikalo, nes kiekvienas čia laukiamas tarsi svečias, kuris visada pavaišinamas kava ir geromis emocijomis.

Populiariausi žiedai

Moteris sako, kad dažniausiai žmonės visgi renkasi klasikinio stiliaus žiedus, nes jie niekada neišeina iš mados.

„Kadangi dabar padarėme ir įdomesnių kolekcijų, tai Lietuvoje pradėjo domėtis fancy deimantais, tai yra spalvotieji deimantai, kurie, žinoma, yra natūralūs. Taip pat labai domisi fantasy formos deimantais.

Tiesa, labai dažnai žmonės renkasi tai, kas tuo metu populiaru žvaigždžių pasaulyje“, – pasakoja D. Ribas.

Paklausta ar būna atvejų, kai merginos žiedus grąžina, pašnekovė atsako, kad tokių situacijų beveik nepasitaiko: „Tas žiedas, kuris padovanotas su meile, merginoms tinka, jos juo žavisi ir nė už ką nepakeistų, nes jis dovanotas mylimo žmogaus.“

Deimantų namuose populiarūs ne tik žiedai, bet ir kiti papuošalai. Vienas iš jų – apsaugančios apyrankės:

„Perka papuošalus ir krikštynoms, pirmajai Komunijai. Beje, jauniausias mūsų klientas buvo 4 valandų kūdikėlis, tėtis atlėkė ir norėjo būtinai nupirkti raudoną juostelę, kad jį apsaugotų nuo blogos akies. Tokias juosteles perka ir ką tik pagimdžiusioms mamoms, sūnūs perka savo mamoms.“

Karjeros pradžia – parduotas žiedas

Pati D. Ribas juokiasi, kad jai gyvenime taip ir neteko gauti sužadėtuvių žiedo.

„Kai gyvenau Izraelyje, turėjau draugą, kuris man buvo padovanojęs žiedą su trimis deimantais. Kai po kelerių metų išsiskyrėme, aš iš to žiedo padariau tris žiedus. Kadangi deimantų biržoje jau turėjau ryšių, tuos tris žiedus pardaviau trims skirtingoms moterims.

Galima sakyti, kad nuo šito žiedo ir pradėjau savo verslą ir taip po truputį įsigijau vis daugiau deimantų“, – atskleidžia moteris.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų