Chirurgas įspėja dėl kaukių vaikams: pasakė, iki kokio amžiaus jų dėti negalima

Jau nuo penktadienio kaukių dėvėjimas viešumoje bus privalomas visoje Lietuvoje. Tačiau tarp tėvų kilo diskusijos, ką gi daryti su mažaisiais, ar jiems kaukės yra privalomos? Vaikų chirurgijos rezidentas Benediktas Jonuška atsakė į visus svarbius klausimus apie kaukes vaikams.

Vaikų chirurgijos rezidentas Benediktas Jonuška savo „Instagram“ paskyroje Beleolt atliko trumpą apklausą apie tai, ar reikia kaukių vaikams iki 2–3 metų. Joje dalyvavo apie šeši šimtai gydytojo sekėjų, iš kurių net 60 proc. atsakė, kad mažyliams kaukės yra būtinos.

B. Jonuška sako, kad informacijos apie tai jis ieškojo literatūroje ir pateikia visą reikalingą informaciją mažus vaikus auginantiems tėvams:

Pasak vaikų chirurgijos rezidento, vaikams iki 2 metų dėti kaukių negalima. „Vaikų plaučiai mažesni už suaugusiųjų ir jie dažniau kvėpuoja. O kūdikiai kvėpuoja tik per nosį, nemoka kvėpuoti per burną. Su kauke kvėpuoti daug sunkiau ir didesnė tikimybė uždusti, todėl, kad iškvėptas CO2 yra įkvėpiamas iš naujo ir tuomet pradeda trūkti deguonies.

Maži vaikai negali nusiimti kaukės ir padėti sau, todėl negalime kauke ar bet kuo kitu uždengti nosies ir burnos. Dedant kaukes Covid-19 plitimas sumažėja, gal ir apsaugosite savo vaikus, bet nuo hipoksijos vaikai gali mirti daug greičiau“, – rašo B. Jonuška.

Medicininių kaukių dėvėti nerekomenduojama ir vaikams iki 3 metų. Tokio amžiaus vaikai jau gali nusiimti kaukes, o taip pat dažniausiai  vaikai kaukių dėtis tiesiog nenori.

„Tuomet jie dažniau liečia veidą, bando pasikasyti, kaukę nusiimti, todėl tikimybė užsikrėsti tampa didesnė nei be kaukės. Nebent vaikas jau moka neliesti veido ir noriai nešioja kaukę, tuomet valio!

Nors net daliai suaugusiųjų neliesti kaukės išorinės pusės ar tiesiog veido sekasi sunkiai“, – išskiria vaikų chirurgijos rezidentas.

Ką tuomet daryti? B. Jonuška sako, kad svarbiausia yra likti namuose ir vengti nereikalingų kontaktų. Taip pat svarbu pastoviai plauti rankas bent po dvidešimt sekundžių. Valyti dažnai liečiamus paviršius namuose ir vėdinti namus:

REKLAMA

„Vyresnius vaikus mokykite, kad negalima liesti veido rankomis. Na, o jei nėra galimybės palikti vaiko namuose? Laikykitės reikiamo bent 2 metrų atstumo, kuo mažiau viską lieskite rankomis.

Vaiką neškite kuo arčiau savęs, puikiai tiks nešyklė. Jei vaikas vežimėlyje, tuomet apdenkite vežimą, puikiai tiks apsauga nuo lietaus. Turėkite atskirą pledą, kuriuo apdengtumėte automobilinę kėdutę ar kitus paviršius, kur padėsite vaiką. Grįžus visuomet nusiplaukite rankas“, – rekomenduoja vyras.

Internete galima rasti daugybę stilingų kaukių, kurių pasirinkimas iš tiesų yra platus. Tačiau B. Jonuška ragina tėvams pirmiausia pagalvoti apie vaiko sveikatą, ne stilių:

„Yra tikrai gražių kaukių, bet visada pagalvokite, ar tikrai to reikia ir ar tai nepakenks jūsų vaikui. Patikėkite menkas malonumas matyti dūstantį ir mėlynuojantį vaiką. Likite namie, laikykitės karantino sąlygų ir rodykite pavyzdį savo vaikams. Būkite sveiki“, – pataria vaikų chirurgijos rezidentas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų