Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savo vestuvėms besiruošianti Sophie Hitchen pasakoja, kokį šoką patyrė, kai vieną dieną jai staiga nuslinko visi plaukai. Balandžio mėnesį ji susirgo alopecija, ir plaukai ėmė slinkti kuokštais.

Savo vestuvėms besiruošianti Sophie Hitchen pasakoja, kokį šoką patyrė, kai vieną dieną jai staiga nuslinko visi plaukai. Balandžio mėnesį ji susirgo alopecija, ir plaukai ėmė slinkti kuokštais.

REKLAMA

Būsima nuotaka pasakoja, kad buvo šokiruota, kai vieną dieną jai pradėjo slinkti plaukai. 24 metų amžiaus mergina balandžio mėnesį susirgo alopecija, ir nuo galvos jai plaukai ėmė slinkti tiesiog kuokštais. Tačiau dabar ji pasiryžusi kitoms ta pačia liga sergančioms merginoms būti pavyzdžiu, rašoma dailystar.co.uk.

Prarado 90% galvos plaukų

Gegužės viduryje Sophie prarado 90% galvos plaukų – jai teliko keletas varganai atrodančių sruogelių, kurias ji nusprendė nusiskusti, norėdama pati kontroliuoti situaciją.

Didžiojoje Britanijoje gyvenanti mergina dabar praranda ir kitus kūno plaukus, įskaitant ir antakius. Ji pasakoja, kad tokia patirtis tikrai gali palikti traumą. Tačiau užsispyrusi jauna moteris, laukiant savo vestuvių kitų metų spalį, pasakoja, kad tikisi tapti pavyzdžiu kitiems jauniems žmonėms, išgyvenantiems tą patį, kas teko jai.

REKLAMA

Pardavimų vadove siuntų kompanijoje dirbanti Sophie sako: „Visa ši patirtis buvo labai vieniša ir jaučiausi izoliuota. Man labai padėjo daugelis socialiniuose tinkluose rastų merginų per pastaruosius porą mėnesių. Norėčiau ir aš kitiems būti ta mergina. Kad niekas nesijaustų savo išgyvenimuose vienišas.  

Per pastarąsias kelias savaites iš kitų merginų ar jų tėvų sulaukiau daugelio labai gražių žinučių – jie sakė, kad mano nuotraukos ir įrašai socialiniuose tinkluose jiems labai padėjo. Apie alopeciją ir jos priežastis žinoma labai nedaug. Aš tik noriu skleisti žinią, kaip galiu.“

Pradėjo pastebėti balandžio mėnesį

Slenkančius plaukus Sophie pradėjo pastebėti balandžio mėnesį. Ji pasakoja: „Pastebėjau, kad besimaudant duše šukuojantis man nuslinkdavo kuokštai plaukų. Iš pradžių nekreipiau dėmesio – galvojau, kad gal jie buvo labai susivėlę, todėl iškrito. Bet per kitas kelias savaites pamačiau, kad visi mano drabužiai tiesiog nusėti plaukais. Dar palaukiau gal savaitę, bet tada situacija ėmė sparčiai blogėti, todėl užsiregistravau pas gydytoją, kuris patarė pasidaryti kraujo tyrimus.“

REKLAMA
REKLAMA

Sophie kraujo tyrimo rezultatai buvo geri, bet visai netrukus po to jos sužadėtinis Jamesas Keeble jos pakaušyje rado pirmą pliką vietą. Ji dar kartą apsilankė pas gydytoją, kuris jai tada paskyrė losjoną nuo egzemos. Galiausiai balandžio pabaigoje ji apsilankė pas galvos odos specialistą – trichologą, kuris galiausiai jai diagnozavo lizdinę alopeciją.

Diagnozavo lizdinę alopeciją

Ji pasakoja: „Po to viskas įvyko labai labai greitai. Būtent todėl iš pradžių buvo labai sunku. Pirmas tris savaites nežinojau, ką daryti. Nesikėliau iš lovos. Negalėjau užmigti, nes bijojau, kad pabudusi ant pagalvės rasiu dar daugiau plaukų. Niekaip negalėjau to sukontroliuoti. Galvos nesiploviau ir nesišukavau kelias savaites, nes negalėjau pakęsti slenkančių plaukų vaizdo. Tai buvo užvaldę mano gyvenimą.“

Sophie sako, kad pradėjo atšaukinėti vestuvinės suknelės matavimus, nes net nebenorėjo daugiau planuoti vestuvių. Ta diena, kai ji ėjo apžiūrėti salės, kurioje planuojama šventė, buvo labai sunki, nes kaip tik tuo metu jai labiausiai slinko plaukai.

REKLAMA
REKLAMA

Ji pasakoja: „Visą savo gyvenimą norėjau ištekėti toje vietoje. Mes ją rezervavome net nenuvažiavę pasižiūrėti, nes buvau tikra, kad tuoktis noriu būtent ten. Bet tada atėjo diena, kai reikėjo važiuoti visko apžiūrėti, ir tuo pačiu metu vyko visa situacija su mano plaukais. Tą dieną plaukus kaip galėdama stipriau susisegiau, kad net nereikėtų apie juos galvoti. Tai turėjo būti laimingiausia diena mano gyvenime, bet aš net negaliu nupasakoti, kokia sunki ji buvo.“

Galiausiai gegužės 15 dieną Sophie nusprendė imtis kontroliuoti situaciją ir paprašė sužadėtinio nuskusti jai galvą plikai. Ji pasakoja, kad tai buvo tikras palengvėjimas, nes taip situaciją ji pradėjo valdyti pati, skirtingai nei šešias savaites iki tos dienos.

„Aš iš prigimties esu gan nerimastinga, todėl labai savimi didžiuojuosi, kad man kažkaip pavyko iš situacijos išgauti kažką teigiamo“, – priduria Sophie.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų