Atskleidė tobulą čeburekų receptą: išeis skanūs, neriebūs ir minkšti

Kadaise čeburekai buvo labai populiarūs ir daug kas turbūt dar mokyklos valgykloje jų ragavo. Dabar jie kiek primiršti. Tačiau profesionalus virtuvės šefas Tomas Rimydis TV3 laidoje „La Maistas“ pasidalins ypatingu receptu ir įtikins, kad tikrai verta prisiminti šį patiekalą.

Profesionalus virtuvės šefas, istorinės virtuvės žinovas Tomas Rimydis laidoje gamins išskirtinius čeburekus – patobulinta tradicinė tešla ir ypatingas įdaras: rūkyta žuvis, džiovinti baravykai ir mocarelos sūris legendiniam patiekalui suteiks naujo skonio. Tomas taip pat pasidalins gudrybėmis, kaip padaryti, kad čeburekai būtų minkšti, skanūs, bet neriebūs.

T. Rimydis sako, kad šis patiekalas be reikalo pamirštas, patobulintą jo versiją tikrai vertėtų susigrąžinti į mūsų virtuves. „Tas patiekalas ant tiek universalus – jį galima valgyt šiltą, galima valgyt karštą, galima valgyt šaltą, namie, už namų vežtis į pikniką ir panašiai“, – sako jis.

Pasak šefo, vienas svarbiausių dalykų yra teisingai paruošta tešla, kad ji būtų minkšta, bet neįgertų riebalų.

„Vienas iš svarbiausių elementų yra tešla. Ir tą tešlą reiki paruošti teisingai, kad ji nebūtų per kieta, nebūtų per minkšta. Elementariausia čeburekų tešla: miltai, vanduo, druska.

O aš šitą tešlą paskaninsiu, įdėsim varškės trintos, įdėsim kiaušinį ir įpilsim alyvuogių aliejaus. Vanduo būtinai turi būti šiltas, bet ne verdantis – apie 80 laipsnių, kad miltai susiaktyvintų, gautųsi tampri tešla. Išmaišytą tešlą reikia palaikyti šaltai porą valandų“, – kaip pagaminti tobulą čeburekų tešlą pasakojo šefas Tomas.

Na, o čeburekų įdaro gaminimas užtruks kiek ilgiau, tačiau tikrai verta pasistengti.

„Trys elementai: grybai, žuvis ir sūris, tai yra tobulas derinys, ypač čeburekams ir tikrai gerą skonį duoda. Svarbu, kad įdaras nebūtų sausas. Anksčiau įpildavo taukų ar sviesto dėdavo, aš naudoju mocarelą“, – tokį įdarą visiems išbandyti siūlė profesionalus šefas.

Kaip sakė Tomas, čeburekai tradiciškai būdavo kepami kiaulės taukuose, tačiau geresnė alternatyva – saulėgrąžų aliejus, sviestas ar anties taukai.

Visą gaminimo eigą, produktų paruošimą ir dar daugiau šefo patarimų išvysite laidoje „La maistas“ – sekmadienį, 9.30 val. per TV3!


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų