Atskleidė karalienės Elžbietos II sveikatos paslaptį: tai padeda nepalūžti

Karalienė Elžbieta II pirmą kartą po karantino pasirodė viešumoje. Didžiojoje Britanijoje žmonės džiaugiasi, kad karalienė yra sveika, rašoma express.co.uk. Tačiau savo karališkąsias pareigas ji eina jau 69 metus būtent dėl savo sugebėjimo išlaikyti ramybę, susikaupimą ir stiprybę net ir sunkiais laikais.

95 metų amžiaus karalienė Elžbieta savo darbą vis dar atlieka nepriekaištingai. Net ir po skaudžios vyro netekties 2021 metų balandžio 9 dieną ji greitai sugrįžo prie darbų po trumpo gedulo. Iki 100 metų jubiliejaus likus vos penkeriems metams, naujoje knygoje aiškinamasi, kas jai padeda nepalūžti.

Bryanas Kozlowskis, britų kultūros analitikas, neseniai išleido knygą „Tegyvuoja Karalienė“. Joje tyrinėjami karalienės kasdienio gyvenimo įpročiai – ką ji valgo, kokiu grafiku dirba, kaip leidžia laisvalaikį ir kaip suderina profesinius bei asmeninius santykius. Autorius išskiria keletą geros monarchės sveikatos paslapčių.

Sveikatos paslaptys

Įdomu, kad vienas iš svarbiausių aspektų, knygos autoriaus nuomone, yra karalienės „psichologiniai įpročiai“. Jis rašo, kad geras psichologinis nusiteikimas taip pat gerai veikia ir jos fizinę sveikatą.

B. Kozlowskio teigimu, karalienė kiekvieną dieną gauna didelę raudoną dėžę su dokumentais – tai parlamento ataskaitos ir specialiųjų tarnybų pranešimai. Be to, ji nuolat domisi naujausiomis žiniomis ir politine veikla, kiekvieną rytą prie pusryčių stalo skaitydama laikraščius. Taigi, ji nuolat užsiima protine veikla – taip turėtų daryti ir kiti jos amžiaus žmonės.

Žinoma, karalienė turi visą būrį pagalbininkų, kurie padeda jai dirbti ir už ją pasirašinėja įvairius dokumentus, bet svarbiausia, kad visuose savo užsiėmimuose ji išlaiko pastovumą.

Annette Medina–Walpole, medicinos daktarė ir Amerikos geriatrijos asociacijos prezidentė, sako: „Smegenų aktyvumas, imantis darbo ar savišvietos projektų, yra esminis dalykas visais gyvenimo laikotarpiais. Jei smegenų nenaudosime, jas prarasime. Vienas iš mano pacientų kartą man pasakė – ir nuo to laiko tai mano mėgstamiausia citata – „Jei ilsiuosi, rūdiju.“ Manau, kad tai visiška tiesa.“

Tiesa ta, kad smegenų sveikatą parodo ne tik tai, kaip tiksliai atsimenate įvairiausius dalykus. JAV Nacionalinio senėjimo instituto teigimu, smegenų funkcijos apima keletą kategorijų :

Kognityvinė sveikata – kaip gerai mąstote, mokotės ir atsimenate.

Motorinės funkcijos – kaip gerai atliekate ir valdote judesius, išlaikote pusiausvyrą.

Emocinės funkcijos – kaip gerai interpretuojate ir reaguojate į emocijas.

Taktilinės funkcijos – kaip gerai jaučiate ir reaguojate į prisilietimus, spaudimą, skausmą ir temperatūrą.


Rašyti komentarą...
V
VIKI
2021-09-09 22:06:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Laba diena,man saunu matyti,kad 95 metu moteris taip atrodytu,tik pavydeti galima,bet tai geras pavydas,duok dieve,kad Lietuvoje bent 75 metu moterys taip atrodytu......
Atsakyti
-2

M
Matėsi
2021-09-09 15:59:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Amžius ir karalienei daro savo. Tortą norėjo pjauti atbula kardo geležte.
Atsakyti
-1

H
Hortenzija
2021-09-10 17:30:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pateiktoje nuotraukoje, akivaizdus senatvines demencijos zenklai. Amzius veikia visus, neatsizvelgiant i posta... deja
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų