REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaip pagausinti pomidorų derlių ir užsiauginti „daug skanių pomidorų“ ‒ pataria ekspertai Pomidorų derliumi galime mėgautis jau nuo liepos iki rugsėjo, priklausomai nuo veislės.

Kaip pagausinti pomidorų derlių ir užsiauginti „daug skanių pomidorų“ ‒ pataria ekspertai Pomidorų derliumi galime mėgautis jau nuo liepos iki rugsėjo, priklausomai nuo veislės.

REKLAMA

Daugelis sodininkų rūpinasi savo augalais, užtikrindami, kad jie gautų pakankamai vandens ir maistinių medžiagų, rašo express.co.uk.

Žurnalas „Gardener’s World“ („Sodininkų pasaulis“) pasidalijo, kaip prižiūrėti pomidorus bei patarė, kaip pagerinti apdulkinimą.

Nors pomidorus sėti per vėlu, tačiau jų sodinukų galima įsigyti sodo centruose. Auginant svarbu, kad jais būtų pasirūpinta taip, jog jie klestėtų ir vestų kvapnius vaisius.

„Gardener’s World“ teigia, kad „tik pora augalų vasarą jus apdovanos gausybe skanių pomidorų“. Tačiau jų priežiūra yra labai reikalinga, ypač šiltuoju metų laiku, siekiant užtikrinti, kad jie nesirgtų tokiomis ligomis kaip maras.

REKLAMA
REKLAMA

Pasakė, kada tręšti

„Gardener’s World“ teigia, kad sodininkai turėtų tręšti savo augalus kas 10–14 dienų. Tai gali padėti „padidinti vaisingumą“, taip pat suteikti papildomų maistinių medžiagų, reikalingų pomidorų augimui.

REKLAMA

Sodininkai turėtų naudoti specifines pomidorų trąšas arba jas pasigaminti patys, naudodami paprastosios taukės lapus. Taip pat nereikėtų pomidorų per daug tręšti, nes tai gali sukelti kitų problemų.

Be tręšimo, šį augalą reikia reguliariai laistyti, kad dirvožemis ar kompostas būtų tolygiai drėgni. „Gardener’s World“ rašo: „Nevienodas drėgmės lygis gali sukelti vaisių problemų, tokių kaip skilimas ar žiedų puvinys. Augalai konteineriuose greitai išdžiūsta, todėl karštu oru juos gali tekti laistyti kasdien“.

Sodininkai, kurie dar nepadėjo mulčio aplink savo augalus, turėtų tai padaryti kuo greičiau. Mulčias gali padėti sulaikyti drėgmę ir atgrasyti nuo piktžolių. Tai galima padaryti naudojant sodo kompostą arba gerai perpuvusį mėšlą, paliekant tarpą aplink stiebo pagrindą.

REKLAMA
REKLAMA

„Gardener’s World“ pridūrė: „Kai auginate pomidorus šiltnamyje, reguliariai atidarykite ventiliacijos angas, kad apdulkinantys vabzdžiai galėtų patekti ant žiedų. Taip pat galite lengvai bakstelėti arba pakratyti visiškai išsiskleidusius žiedus, kad būtų lengviau pernešti žiedadulkes. Taip pat gali padėti žiedų purškimas vandeniu“.

Jei auginate kordoninius pomidorus, jiems reikės aukštų atramų, o šoninius ūglius reikia reguliariai šalinti ‒ jie auginami kaip aukšti, vienastiebiai augalai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų